Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják rám, hogy román...

Miért mondják rám, hogy román vagyok?

Figyelt kérdés

Erdélyben élek. Három napja jöttünk haza családdal Magyarországról (kirándultunk). De nagyon sokaktól megkaptam, hogy román vagyok. Sok emberrel beszélgettem, ismerkedtem, és amikor azt kérdezték hol lakom, egy kivételével mindegyiktől megkaptam. Ez ellen gondolom nem tudok mit tenni.

18/L


2009. júl. 22. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Mert ostobák.Ne törődj vele,sajnos vannak ilyenek de nem mindenki.
2009. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
azért mondják rád mert marhák.. sztem ne foglalkozz velük
2009. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem sértésből mondják, egyszerűen a közgondolkodás ez, román, mint román állampolgár, aki Romániában él.

Attól még magyar vagy!!

2009. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki kint él az USában, akkor rá is azt mondják, hogy amerikai magyar, nem azt, hogy magyar.


Valakinek az állampolgársága az nem szitokszó.

2009. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Állampolgárilag román vagyok, de magyarul beszélek, magyarul gondolkodom. Én magyarnak érzem magam.
2009. júl. 22. 16:58
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Nektek a legnehezebb,és mi akik Magyarországon élünk nem is tudjuk,hogy mennyire rossz lehet nektek.Van egy kis Barátnőm aki Erdélyben lakik,de magyarnak érzi magát...Szegény mindig panaszkodik,hogy Erdélyben ő és a családja egy nagy senki mert ők a koszos magyarok,és ezért ki vannak közösítve..Viszont Ő Budapesten dolgozik,és itt meg azt kapja,hogy "Romániai",és volt akitől megkapta,hogy semmi keresnivalója itt Magyarországon...Sokszor annyira sajnálom...hisz úgy érzi nem tartozik sehová,mert senkinek nem kellenek..
2009. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
én inkább székelynek mondanálak, mint románnak
2009. júl. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos vannak ilyen emberek! De ne búsulj.. Ti sokkal jobbak vagytok mint ez az elkorcsosult nép itt!
2009. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

"Valakinek az állampolgársága az nem szitokszó."


A román az azért elég nagy szitokszó. Ezt sok román is megerősíti. Nyugaton dolgozó románok körében gyakori, hogy nem vallják be, hogy románok, hanem a "honnan jöttél?" kérdésre vagy nem válaszolnak ("angol vagyok, kanadai vagyok" stb.), vagy pontatlanul ("Európából"). A románok pontosan tudják, hogy milyen ciki románnak lenni, egyszer Constantinescu elnök szépen fogalmazott, amikor azt mondta, hogy a románoknak még súlyos civilizációs hiányosságokat kell leküzdeniük.


Ezért megértem, ha valaki sértőnek érzi, ha lerománozzák.

2009. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Drága magyar testvérem!


Sajnos ilyen a közgondolkodás. Felesleges ezt fejtegeni. Az emberek nem ismereik, és nem is érdekli őket a történelmük. Fogalmuk sincs, mi miért van így.

Ennyi üzenek neked és nekik:


"Bár a lényeget még nem értheted

amíg nem értél nehéz éveket,

hogy történjen bármi, amíg élünk s meghalunk

mi egy vérből valók vagyunk,

mi egy vérből valók vagyunk."

Ismerős Arcok: Nélküled

2009. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!