Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néha olyan sok ostoba ember...

Néha olyan sok ostoba ember vesz körbe, hogy felsőbbrendűnek érzem magam. Létezik olyan társaság, ahol gondolkodó emberek vannak? Ha igen, mik ezek?

Figyelt kérdés

Valami filozófiai, vagy politikai szervezeten gondolkoztam, de amiket ismerek, azok nem szimpatikusak.


Értelmes, a kérdésre válaszoló hozzászólásokat kérek, nem okoskodást, kötekedést!


2011. szept. 28. 10:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nem minden gondolkodó jut is eredményre, vagy következetes ebből adódóan.
2011. szept. 28. 19:00
 12/23 bitangbigtank ***** válasza:
59%
Szimplán csak annak tűnsz, a mondataid alapján, mint aki nagyon kultúráltnak tartja magát.. De mind1 nem folytatom ezt itt tovább.. További kellemes időtöltést (Y)
2011. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj hogy a tudás, nem feltétlenül jár együtt szerénységgel is.
2011. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kedves Bitang,

nem minden az, mint aminek gondoljuk/tűnik. Amíg valaki nem mond ki valamit, addig csak a fejedben létezik, ez alapján véleményezni pedig előítélet.

Neked is kellemes időtöltést.


Szerénység:

Számomra értelmetlen hazudni, vagy nem kimondani, valamit ami a fejemben jár, csak azért mert mások szerint nem lennék elég álszent.

2011. szept. 29. 07:53
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek miatt hiszik azt hogy aki jól tanul az stréber is egyben.
2011. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ezt az utolsót nem igazán értem, mire mondod.
2011. szept. 30. 08:34
 17/23 WorfHadnagy ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok olyan okos, mint egy vulkáni, de az emberektől nekem is egyre jobban hányingerem lesz. Nem csak a tudás hiányával van a gond, hanem a felfogásukkal is. Kétszínű egy faj! Meg amikor azt hiszik, hogy tudják olvasni a másik érzéseit... Pfff, betazoidnak képzelik magukat, vagy mi a franc?!

Nyaló Világon és X-Fucktoron szocializálódott társaság... Sokat nem várhatok tőlük...

2011. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nos igen, lehetne így is mondani, hogy a felfogásukkal van baj.


Ezt például én is megfigyeltem, hogy okoskodnak, még saját magukat sem ismerik, de pszichológust meg mentalistát játszanak másokon. Néha annyira ostobák, hogy a mondatokat se tudják értelmezni, és egy összefüggő értelmes válaszra sem képesek.

Néha találkozok aránylag értelmes emberekkel, de idővel úgyis kiderül hogy valami nem stimmel bennük. Nem arról van szó, hogy nem tudom elfogadni ha valaki nem tökéletes, egyszerűen olyan dolgokat csinálnak, ami már elfogadhatatlan, értelmetlen.

2011. okt. 2. 08:20
 19/23 anonim válasza:

Üdv.! Nekem is hasonló a környezetem... nincs senki benne akivel értelmesebben el lehetne beszélgetni a nehezebb,komolyabb témákról mi a Politika;Történelem;Irodalom

vagy egyszerűen csak filozofálgatni vagy néha marhaságokról és fikciókról beszélgetni. Talán a koromból kifolyólag mivel még az én fiatal korosztályom nem foglalkozik ilyenekkel. Egy ilyen barátom van csak de vele ritkán találkozom... Én is igényelnék egy ilyen beszélgetőpartnert esetleg csoportot én sem vagyok egy géniusz aki minden témát ismer... Mndhatni egy érdeklődő laikus vagyok majdnem minden területen...

2011. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
6%
A te szemszögödből lehet, hogy ostobának tűnhet mindenki. Szerintem viszont mások szemszögéből, pont te tűnhetsz ostobának, mondjuk a nevetséges magabiztosságoddal. Hiszen ha lenne mögötted komoly intellektuális háttér, akkor nem egy ilyen oldalon koptatnád a billentyűzeted te sem. Nem azon fáradoznál, hogy olyanokat gyűjtsél magad köré, akiket lenyűgözhetsz a tudásoddal, mert most éppen azt csinálod. Olyan vagy, mint egy beképzelt páva, egy felfuvalkodott hólyag, de sebaj, majd kidurransz te is.
2012. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!