Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért egyre több az ostoba...

Miért egyre több az ostoba ember? (hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Egyszerűen szaporodnak, akik régen értelmesebbek és érdekesebbek voltak, ma már ők is beálltak a sorba, lassan már mindenki felszínes lesz, érdektelen és sorozatgyártott. Nincs értelme se neten, se a "valóságban" ismerkedni.


Ezzel párhuzamban röpködnek a közhelyek, hogy légy önmagad, ismerd meg önmagad, mindenki különleges és ehhez hasonló sületlenségek, de úgy veszem észre az emberek igazi énje nagyon is sötét ezek szerint.

Nem beszélve az intoleranciáról, feltűnési viszketegségről, okoskodásról, kötekedésekről...


Olyanokat várok főképp akik hasonlóan látják és vannak elméleteik vagy megoldásaik erre (békésebb megoldások...)


2011. aug. 24. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
A szívemből szóltál. Én a sorozatgyártottsághoz szólnék hozzá. Engem pl. nagyon idegesít, amit ma a fiatal fiúk csinálnak. Szoliba járnak, gyúrnak (de csak azért, h feszüljön a fehér trikó), keresztet viselnek a nyakukban minden vallási meggyőződés nélkül, és ugyanolyan egységsérót nyíratnak maguknak. Az öcsém is ilyen sajnos. Ő azt hiszi, h ettől nagy egyéniség, de valójában csak beáll a sorba. Az a vicces, h mikor egy partin fotózkodnak a haverokkal, a képen minden fiú pont ugyanúgy néz ki. Tulajdonképpen a "légy egyéniség" ma azt jelenti, h vagy torzítsd el piszkosul a külsőd, vagy kövesd a trendet.
2011. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nagyon igazad van! sajna. az okát nem tudom, de néha magamon is észreveszem, hogy azon gondolkodom, beálljak én is a sorba, vagy sem, eddig még sikerült megmaradnom viszonylag 'normálisnak', de nagyon is kisebbségben érzem magam, kicsit talán zavar is, de csak amíg meg nem látok egy oktalan majmot :)
2011. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen egyetértek veled. 19 éves lány vagyok még szűz, de nem azért mert nem kellek senkinek. Tapasztalat alapján tudom, hogy szép lánynak számítok, de ha valaki meghallja, hogy még ennyi évesen nem voltam fiúval elszörnyülködnek. Ráadásul egy tőlem 20 évvel idősebb férfiba vagyok szerelmes és ő is belém. Ő az egyetlen aki felnéz rá, értékel, nem követeli a szexet(szóval nem csak azért teszi a szépet, hogy megfektessen) és csodálkozik, hogy miért nincs senkim mikor minden ujjamra kaphatnék egy srácot. Nah már most a velem egykorúak, mint ahogy az előző nagyon szépen leírta, szoliba járnak, divatmajmok és csak arra mennek, hogy minden hétvégén új lányt döntsenek meg. Gyerekesek, későn érőek, nem lehet velük komoly dolgokról beszélni, csak a buliról, telefonokról, facebookról. Emiatt nem is érzem magam elferdültnek, hogy egy negyvenes férfiben találtam meg a nagy Őt.
2011. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy nagyon örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, mert kiírhattam magamból a problémáimat:)
2011. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Hát éppen megoldásom nem igazán van, de hasonlóképpen látom én is ezt a dolgot. Tudod sok dolog közrejátszik abban, hogy az emberek tömegtermékekké váljanak. Pl ott van a média, szerintem Mo-on majdnem minden ember tv-t néz és rádiót hallgat. És mit látnak? egy rakás egyforma idiótát egy majomketrecbe bezárva (Való világ) Esetleg van még a kibeszélőshow kategória.És a nép szórakozik rajtuk, de szerintem ezzel magukat alacsonyítják le. Ott van a sok tudományos műsor nézzék azokat. Csak elég sokan be akarnak a műsorokba kerülni és ezért lényegében egyformák lesznek. Ennyit a médiáról. A másik oldal, hogy vannak az elkényeztetett felszínes cicababák, akik a szüleik pénzét szórva plázákba járkálnak. Csupán a külsőségekre adnak. A művelődés nekik ismeretlen fogalom. És már tényleg az van, hogy kilépsz az utcára és egy rakat egyforma embert találsz. Összeverődnek a baráti társaságok, de mivel ők menők és mivel nem érnek fel hozzájuk ezért ezeket az embereket kiközösítik. Ők pedig, hogy ne legyenek egyedül szintén utánozni kezdik őket, hogy bekerülhessenek. Gondolom szoktad látni Facebookon, hogy mennyi ilyen ember van. Sajnos az emberi hülyeség határtalan. Akik pedig ténylegesen tartják az "add önmagad" elvhez azokat hülyének nézik, de nem kell velük foglalkozni. A békés megoldás pedig az lenne, hogy felgyújtanám az összes ilyen embert. :)

Köszi hogy leírtad ezt a kérdést, így legalább kiadhattam ezt magamból. :)

17/L

2011. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 gtgunár válasza:
Nem tudom, de én legalább nem vagyok ilyen és valahogy a környékemen nincs is ilyen ember legfeljebb 1-2. Bár a " Nincs értelme se neten, se a "valóságban" ismerkedni." szerintem azért van mert minden "normális" ember fölöslegesnek tartja a keresést és emiatt más normális emberek számára (is) elérhetetlenek akarnak lenni.A Hétvezérbe járok Székesfehérvárra Polgárdiból és A szomszédok mind normálisak az iskola pedig Részben megyei válogatás És a humánba is intelligens emberek járnak. Hozzátenném ebben az iskolában 3 év alatt 4-en buktak meg 550-ből. Az iskola átlag 4,3 szóval ahol az intelligencia nem hagyja, hogy ez a ragályos "sorbaállás" Nálunk elterjedjen igaz az iskolánkba csak fehérek járnak, tipikusan abból a lázadj a lázadás ellen is kategóriás öntörvényű emberek összessége akik önmagukat adják függetlenül másoktól plusz nálunk a szociális oktatásra rengeteg figyelmet fordítanak. Néha nem hiszem el, hogy máshol mi folyik. Nálunk mindenki ismeri önmagát állandó a viccelődés, a tanárok jó humorúak, mindenki tiszteli őket. Szerintem az intelligencia és a kételkedés ellenkezés megoldás erre, más eltérést nem látok más iskoláktól. Más iskolákban ahol hasonló a diákok színvonala (Komenius 2 km-re) ott is hasonló a helyzet. Nincs sorbaállás bandázás az ellenkező szellem+az IQ miatt. Ha valakinek valami nem tetszik megmondja, a többiek pedig figyelni szoktak rá.
2011. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked utolsó!
2011. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 gtgunár válasza:
Előző vagyok:14F és ami az egyformaságról lemaradt: Kedvenc előadók:Quimby,Faithless(én);Pendulum;Scooter;Alexandra Stan.
2011. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

20:40

ez az erős kategória, nem csak erre gondoltam és nem csak külsőségekben

mert aki visszahúzódó, az csak mulya, hogy ilyen legyen, de ő is erre vágyik. nézd meg a lányokat, aki jól néz ki (persze csak a belső számít) az mutogatja magát, gátlástalanul bánik a férfiakkal, esetleg ennek köszönheti a sikerei. ott van egy kevésbé szép lány, aki állandóan panaszkodik, hogy dicsérjék, meg a "hogy néz ki a mellem" jellegű kérdések itt is. Aztán van egy csúnyácska lány aki azért akar öngyi lenni mert nem akarja 10ből 8 betenni neki. A legtöbbször azt tanácsolják egy csúnya srácnak, hogy ilyenekkel kezdjen ki, hátha nem nagyok az elvárásaik, de az igazság az, hogy ezek a csúnya, buta, unalmas lányok is sportos, szórakoztató, okos fiúkra várnak.


aztán jön valaki aki nem így néz ki, azt hiszed hogy értelmes, de a viselkedése nem különb

hobbija a facebook, sportja a kutyasétáltatás, és érdekes embernek gondolja magát mert van a karján 1 vágás vagy egy sablontetkó


20:46

és miért akarnál beolvadni? ha elgondolkoztál rajta, ezek szerint menne?


20:50

bocsánat hogy cáfollak, de ez egy mítosz, ebből arra kell következtetnem hogy itt nem kérdeztél meg erről senkit.


ha csak itt megnézed a kérdéseket, a fiúk nagy részének nem számít, vagy tetszik ez. igen talán külön nézve a fújszűznemlehetdugni kategória a legnagyobb, de a nem érdekli és értékeli kategória együtt a felénél többet tesz ki.

ellenben kb 3x annyi szűzfiús kérdést láttam itt, ahol a lányok őszintén bevallják, hogy egy szűz fiúval nem kezdenének, mert nem tud elég jól... meg különben is.

a nők több mint fele a tapasztalt férfiakat részesíti előnyben, akkor is ha szűz. sőt, a szűz lányok nagy része inkább egy "tapasztalt sebészt" akar első alkalomra.


és a 20évvel idősebb szerelemben általában kételkedek. ha valaki le akarja cserélni a feleségét friss húsra, persze hogy lehozza a csillagokat az égről. de ha úgy van ahogy állítod, van esély rá


ugyanakkor így sem hiszem hogy nem találsz "korodnak megfelelő" fiút, mert ha állításod szerint "szép" is vagy, akkor valami sántít a történetben. egy szép nő akkor is elkel, ha buta. tehát valami oka van annak, hogy így maradtál. például kezdő tipp, hogy nem szoktál senkivel sem ismerkedni, ellenben kíváncsi vagyok, hol ismertél meg egy 40es férfit


sajnos az a meglátásom hogy idővel az ilyen "áldozatokról" is kiderül, hogy nincs rendben velük valami, úgyhogy lassan ezek a történetek sem tudnak meghatni.

ahhoz képest hogy egyesek azon nyafognak hogy meg akarják magukat fektetni valakivel mert ciki szűznek lenni, meg pénzért adják el...


nekem semmi bajom nem lenne ezzel, ha lenne másik oldal is, de nincs. aránytalanul az ostoba emberek vannak többségen


20:57

sajnálom, de ezt közhelynek tartom, igen valószínűleg befolyásolja az embereket, de nem a probléma forrása.

másrészt akik ezeket mondják maguk is megnézik a szennyműsorokat, felrgisztrálnak ilyen helyekre. a dolog ott kezdődik, hogy nem nézek tvt és nem facebookozok, mert nem akarok része lenni ennek


a második részében már nagyobb súlyt látok, a közösségi viselkedési normák (igen, ma már az a normális) bevonzzák az embereket, mert félelmeikre építve nem akarnak kirekesztettek lenni. ezért inkább lesüllyednek ők is arra a szintre. és marad pár szétszórt ember, aki nem jár bulizni, letörli magát neten is minden oldalról, mert elege van az emberekből, és pont ezért nem is találják meg egymást.


21:44

a normális relatív, számomra a normális a norma szerinti többséget jelenti, és azokról nincs jó véleményem


a tanulmányi átlagnak meg semmi köze az értelemhez. hallottam már 2diplomást meg pszichológust is olyanokat mondani, hogy kettéáll az ember füle tőle.

elhiszem hogy jól tud magolni, vagy művelt ember, de ettől még nem lesz értelmes számomra, mert a lényeg műveletlen. egyik iskolában sem tanítják, hogyan kell jó embernek lenni, hogyan legyél önálló, csak azt tanítják, hogyan legyél normális.


21:47

ezt nem értem hogy jön ide. a scooter már rég nem divat. vagy csak én nem vagyok jártas a mostani felkapott előadókban

2011. aug. 25. 07:01
 10/16 anonim ***** válasza:
A bírálatod nem hat meg egyáltalán, nekem ez a véleményem, benne vagyok a helyzetben és én tudom, hogy mi valóságos és mi nem. Ezt nem sértődésből írtam és nem ellenségeskedek.
2011. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!