Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki nincs fent Facebookon, az...

Aki nincs fent Facebookon, az nem is ember?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak az életben nagyobb problémák, de ez már kész...

Nincs olyan, hogy naponta legalább 3x ne halljam meg valaki szájából ezt a szót!

Ha vki megkérdezi, hogy fent vagyok-e, és azt mondom, hogy nem, furcsán néz rám.

Annak idején, amikor fent voltam iwiw-en, már az elkezdett irritálni, hogyha megjelölt valaki ismerősnek, egyből jött utána 1 olyan ablak, hogy honnan ismerem, milyen kapcsolatba vagyok vele. Aztán, ha bármit csinált az ember, egyből kikerült az üzenőfalra. Tudom, le lehet tiltani, le is tiltottam.

Egyik ismerősömnek se nevezhető csaj profiljára ki volt írva, hogy a profilja miatt szűnt meg a munkahelye és utána röhögő fejek voltak. Aztán csodálkozik az ilyen, ha le se sz.rja más?

Oké, hogy ingyen tudtok beszélgetni haverokkal, meg mobilról ingyenes a 30-asoknak, de tényleg mi okoz ekkora függőséget, hogy 0-24-ig nyomni kell?

Sajnos, majd a suli miatt kénytelen leszek regisztrálni, mivel mindenki ott éli az életét és sok embert tényleg csak ott lehet elérni.

Ja, a szó, amitől kiráz a hideg, az a lájk, lájkolás.

Eléggé egyedül vagyok ebben az anti témában, kíváncsi vagyok, meddig fog ez ennyire menni...


2011. aug. 14. 07:36
1 2
 1/11 Evelynxx válasza:
Nem vagy ezzel egyedük, én sem vagyok fent, és nem is tervezem.. Engem is irritálnak a "lájkok", és ha vége a giminek, akkor a kapuban beszélgetnek, hogy majd gyere fel face-re, ha hazaértél... ahelyett, hogy elmennének valamit közösen csinálni..:) Persze, magával az oldallal nincs gondom, de egyesek igen túlzásba viszik...
2011. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is így voltam vele néhány hónapja...ma már függő vagyok :D
2011. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez aztán büszkeség.......
2011. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem ez az élet legsúlyosabb problémája. Én már messze nem vagyok sulis korosztály, de én is már régóta kérdezgetem magamtól, hogy nem ciki-e, ha nem vagyok rajta a facebook-on. Mert emlékszem, mobiltelefonom is utolsók között lett, meg email-címem is. És ha már mindenkinek van, ha mindenki fészes, akkor egy idő után nem lehet élni ezek nélkül. Nem tudom, eljutottunk-e már ebbe a fázisba a facebbok-nál. Én úgy vagyok vele, hogy nem érzem a hiányát vagy hogy szükségem lenne rá, de eddig valahogy minden új dologgal így voltam, aztán amikor rákattantam, megszerettem. Várom a további válaszokat, és ha a többség szerint nélkülözhetetlen ez a mai világban, akkor lehet, hogy regisztrálok.
2011. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Erre van egy jó hasonlatom.

Az írástudás elterjedésekor féltek az emberek, hogy elfelejtenek emlékezni, ha le tudják írni a gondolataikat. És így volt minden modernizációs szakaszban. Ugyanígy féltek az emberek az internettől is, mert ÚJ. Az indokaik azok voltak, hogy eddig is megéltem nélküle, nincs szükségem rá. Nos, aztán rájöttek, hogy az újítást el kell fogadni, mert ez a kor egyik feltétele.


Ugyanez a helyzet a facebookkal is. Eleinte hóbort, aztán a mindennapi élet része. Nálunk az egyetemen tanítanak róla, úgy említik, mint egyik eszközt, ráadásul az évfolyamtársakkal és tanárokkal való gyors kommunikáció elmaradhatatlan csatornája. Ha nem lenne facebookom, egy csomó információról lemaradnék, vagy hatalmas kerülőutakon kellene megszerezzem, kérdezve másokat, hogy "na akkor mit is beszéltetek meg?"


A facebookot úgy is lehet használni, hogy nem lájkolgatsz minden butaságot, nem írod ki az üzenőfaladra az éppen aktuális terjengő versikéket.

2011. aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak írom!

Igen, ebben igazad van, ezért írtam én is, hogy sajnos muszáj lesz majd regisztrálnom!

De! Én itt konkrétan azokra gondolok, akik egész nap fent vannak, hogy miért is? Mint ahogy az egyik válaszadó bevallotta, hogy függője a dolognak.

Másik: nem mindegy, hogy ki milyen képet tesz fel, tudom, ez mindenki maga baja.

Elég veszélyesnek látom amúgy is a facebookot.

Mert, bármi, amihez hozzászólsz, még ha nem is negatív kritikát írsz, félre értheti azt úgy valaki, hogy neked bajod legyen.

Nem 1x volt már a tv-be, vagy itt a neten cikk erről.

Másik, hogy sokszor járok olyan oldalakon, ahol a profiloddal hozzá tudsz szólni 1 cikk alján a témához, s bizony rengeteg, még jóval idősebb emberek is olyanokat írnak, hogy én 2x is meggondolnám, nemhogy leírnám, vagy kimondanám.

Nem vagyok üldözési mániás, ne érts félre, csak egyre több olyat hallok, olvasok, hogy valaki gödörbe került ez miatt, s tök durva, hogy milyen felelőtlenek az emberek.

2011. aug. 14. 09:15
 7/11 A kérdező kommentje:

1 ismerősöm pl. fel volt háborodva, hogy fegyelmit kapott, mert munkaidő közbe használta.

Szerintem jogos, akár a suliba csinálja ezt valaki.

Az 1 dolog, hogy valaki unja, de attól még meg kell csinálni!

2011. aug. 14. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a Facebookkal van a probléma, maga az oldal hasznos... lenne. Csomó infót meg tudsz kapni egy helyről, hisz a legtöbb weboldalnak, cégnek, márkának, terméknek, illetve minden egyéb f@szságnak van Facebbok oldala. Könnyebben megtalálsz új dolgokat, mert mások megosztják. Te is meg tudsz osztani akármit. Tudsz chatelni rajta, játszani, meg tudja mit csinálni, egy helyen.


4. válaszolónak:


Szerintem felesleges regisztrálni, pár évig szoktak csak tartani a közösségi oldalak, aztán jön új.


---


(Nekem nincs Facebook profilom.)

2011. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tököm tudja*
2011. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Aki nincs fent facebookon az nem ember, ami nincs fent youtube-on az nem is történt meg, amit nem talál a google az nem létezik.


Fura ha valakinek nincs facebookja, főleg ha tizenéves vagy huszonéves. Ismerek olyat akinek nincs. Nem kötelező.

Ez olyan dolog mint hogy az is fura ha valakinek nincs telefonja, még is van egy ismerősöm aki 20 éves és nincs telója.

2011. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!