Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki tud ajánlani megbízható...

Ki tud ajánlani megbízható könyvfelvásárolót Budapesten?

Figyelt kérdés
Van egy doboznyi gagyi regényem, vallási könyvem, amiket tombolán nyertünk, ajándékba kaptunk, stb. Szeretnék megszabadulni tőlük, és lehetőség szerint egyelőre pénzért. Eddig a Régikönyveknél próbálkoztam, de ők egyiket sem kérték.

2022. jún. 20. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Letehetsz arról, hogy bárki megveszi pénzért... Még ingyen se viszik el.


Már 20 évvel ezelőtt is darabonként 10 ft-ot mondott egy sufni-könyvárus, de ő is átválogatta volna, és csak az érdekeseket vitte volna el.


Nincs erre felvevőpiac...

2022. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Budapesten annyi antikvár van, mint égen a csillag. Persze valószínűleg mindet nem fogják bevenni pénzért...
2022. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

2: legfeljebb értékes, ritka (keresett) könyveket vesznek be.


A kérdező maga írja, hogy gagyi regények. Ilyen egyetlen antikváriumnak sem kell.

2022. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3


Ja, mert az antikvárokban csak Károli-Bibliák vannak...


Én is írtam, hogy mindet biztos nem veszik be pénzért, de ha a kérdező mindenképpen pénzt akar belőle, akkor be kell próbálkozni náluk, néhányukért csak adnak pár fityinget...

2022. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Tudomásul kell venni, hogy a fiatal generáció nem olvas, inkább a telefonját nyomogatja és könnyen emészthető tartalmakat néz.
2022. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

4. ki beszelt bibliarol?


Az antikvárium egy üzleti vállalkozás - nem jótékonysági intézmény. olyan könyveket vesznek be, amit jó haszonnal el lehet adni.

Gagyi regényeket nem vesznek az emberek antikváriumban... .

2022. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Ja, és hogy el ne feledjem: két nagy családi hagyatékot számoltunk fel az elmúlt 5-6 évben, nem a vakvilágba beszélek...

Komoly könyvtárak voltak, és kb. Kárpátaljára tudtuk elajándékozni, meg Erdélybe...

2022. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6


A Biblia csak egy példa volt (egyébként nagybetűvel írandó!). Mert úgy írsz, mintha az antikváriumok ősrégi könyvritkaságok gyűjteményei lennének... Én már jártam nem egy antikváriumban, van ott minden, a ritkaságoktól kezdve a legutolsó ponyváig. Az antikváriusnak az is üzlet, ha ad valamiért 100 ft-ot, és elpasszolja 300-ért. Látatlanban azért nagyon nehéz mit mondani. Én csak annyit mondok, egy próbát megér.

2022. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezni lehet... De a metrómegállóknál lévő könyveskordé se vesz be könyvet... Pedig majdnem mindent 300-ért árul.
2022. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék megszabadulni kb. 25 db könyvtől. Esetleg aki Budapesten vagy környékén papírral fűt, jelentkezzen. Akár privátban is.
2023. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!