Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri Jogra felvételizni?

Megéri Jogra felvételizni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van konkrét elképzelésed, tehetséged a pályához és némi anyagi háttered akkor egyértelmű, hogy igen.

Sokan csak azért mennek oda, mert régen elég nagy presztízse volt a jogászoknak és közben azt sem tudják, hogy mit akarnak csinálni az egyetem után.

Ma protekció nélkül csak a talpraesett jogászoknak van keresnivalója, de nekik van bőven...

2010. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha elég elhivatott vagy, és van tehetséged a pályához (jó beszélőkéd van, vág az agyad, talpraesett vagy) akkor kifejezetten igen. Sok ügyvéd van, de kevés igazán jó és tehetséges. Kitartás kell hozzá, sok szerencse, de minden egyéb elhivatottság kérdése. Anyagilag pedig kérdéses. Ez inkább már a szerencse kérdése.
2010. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ügyész bíró?
2010. jún. 11. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak befolyásos és pénzes ismerőseid?

Mert a bírói és ügyészi pálya egy zárt és nagyon hosszú út, szigorú követelményekkel.

2010. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ügyész ismerősünk van
2010. jún. 11. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Rengeteg jogász van, ami miatt nem nagyon éri meg.

Sok pénz, idő, kitartás kell, akkor el lehet végezni, az nem garantált, hogy munkát is kapsz.

Hátszél nélkül nem fogsz elhelyezkedni, de mivel neked van, ezért nem lehet probléma.

2010. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Megéri.Én is jogra jelentkeztem.Igaz,hogy ha van a családban jogász,úgy könyebb az elhelyezkedés meg minden.Nekem az tetszik a legjobban benne, hogy olyan tudást,olyan gondolkodásmódot ad,amivel az életben tökéletesen helyt lehet állni.A leghétköznapibb dolgokban(adóbevallás,hivatalos felszólítás,lakásvásárlás,házasság-válás stb..),amelyek másoknak bonyolultnak,"kínainak"tűnhet,te könnyedszerrel meg tudsz velük birkózni,mert megtanulsz értelmezni dolgokat,tisztában leszel a jogi szankciókkal és még sorolhatnám reggelig......A jog az élet minden területére kiterjed és azt a tudást amit megszerezhetsz vele,én már-már hatalomnak hívom,ha érted mit akarok ezzel mondani.Szóval felvételizz rá,megéri!
2010. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolo én is hasonlóan gondolkozok. ez az egyetlen terület szakma ami igazán érdekel.és egy kicsit már beleástam magam néhány dologba. emelt töri érettségit akarok tenni majd . most év végén 5 voltam ,de van hogy azt érzem semmit sem tudok. és félek hogy majd akkor érettségikor ,törin elrontok mindent. mivel tudom hogy az az egyik legfontosabb tárgy a jogra. szerinted miért érzem ezt? 2 évem van még.
2010. jún. 11. 18:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor húzz bele, mert 95%-os emelt töri alatt nem fognak felvenni.

Évről évre csökkentik a felvehető helyeket, és elég keményen. Pont azért, mert rengeteg jogász van.

Olvasok néhány jogi fórumot, ott nem kevesen szenvednek, amiért nem találnak munkát.

De hát ti tudjátok... :)

Mondjuk hátszéllel nem lesz gond... :)

2010. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!