Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Egészségügyi fősulira...

Ha Egészségügyi fősulira jutok be, diploma megszerzése után, lehetek még orvos? Mit kell ahhoz elvégezni még pluszban? Segíítséég, mert pánik van! :- (

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
ha eü.i főiskolára jársz biztos van osztfőd. ő meg mondja mi a teendőd. véleményem szerinbt semmi akadálya.a felvételi papirokat az intézménynél kell kérni a következő évre.
2010. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
felvételizned kell orvosi egyetemre. de ha a doktori cím a cél, akkor doktorálsz. jelzem, attól az nemtudommi doktora leszel, nme orvosdoktor. tehát, ha az a célod, hogy orvos légy, akkor az orvosi egyetemet kell elvégezned, nem az ETK-t.
2010. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
egészségügyi fősuli után is csak úgy lehetsz orvos, ha elvégzed az orvosi egyetemet. Viszont ha államilag támogatott fősulira mész, arra készülj fel, hogy az orvosi majdnem 1 millió/félév.
2010. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha EÜ fősulidat elvégzed, akkor a 12 államilag támogatott félévedet elveszted -amennyiben államilag támogatotton végezted el-, szóval van vagy 1 milla félévente az orvosi. Összesen 12 féléves...
2010. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából az nem tiszta még, hogy az oxiológus szakképzést elvégezhetem még diploma után? És akkor mint oxiológis- mentőtiszt működhetek? Vagy csak 5. éves medikusok vehetnek ebben részt? Az oxiológus kórházakban is működhet mint sürgősségi orvos szakasszisztens? Vagy csak eset kocsikban, mentősökkel dolgozhatok? Tudok a 12 félév támogatásról, és tisztában vagyok az árakkal, azt semmiképp sem szeretném...
2010. máj. 13. 19:34
 6/16 A kérdező kommentje:
ja, és épp felvételizek egyébként, csak attól tartok hogy a bioszom nem lesz elég...Viszont megint már nem szeretnék felételizni, meg halasztani sem.
2010. máj. 13. 19:36
 7/16 anonim ***** válasza:
úgy tudom 5.éves medikusnak kell ehhez lenni. inkább halassz és végezz el vmi okj-s cuccot. egy év meg elég egy tárgyból felkészülni, nyelvvizsgázni, miegymás:)
2010. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem oxiológiai szakképzésen csak orvosi egyetem elvégzése után vehetsz részt.
2010. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a bioszod? Milyen a kémiád/fizikád? Hány éves vagy? Melyik egyetem a cél?:)
2010. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

már 20, egy évet lenyomtam az élelmiszeren, és a sote a cél. A Biosz írásbelinek most 80%-nak kellett volna lenni, de ahogy elnéztem a megoldó kulcsot nem nagyon lesz :S a másik tárgy a kémia, épp ma írtam :P reméljük a legjobbakat! Bár szerintem nem volt vészes...szóval ezért érdekelne ez ennyire.

Az oxiológia szakképzést az omsz-nél lehet felvenni, és kell hozzá egy mentőtiszti vagy ápolói diploma + 1 év nem tudom már milyen területen szerzett tapasztalat. Erről tudok, erről esetleg vki vmit?

2010. máj. 13. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!