Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány = büfészak?!

Figyelt kérdés
Idén leszek első éves az említett szakon, de sok helyről hallom hogy nem lehet megélni ilyen tanulmányokkal, bár én erősen elterveztem utána egy mesterképzést is (ha futja majd az erőmből.) Szeretem az írást, rendszeresen küldök novellákat egy science fiction magazinba, de még nem tudom, mi lenne a megfelelő munka nekem. Szinte látom magamat, ahogyan külföldön pincérkedek... Mi a tapasztalatotok erről a szakról és a megélhetési lehetőségekről, miután véget érnek az egyetemi évek?
2009. jún. 28. 18:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

9 éve végeztem, de soha nem voltam munka nélkül. Írtam, tanítok (ezen a területen), szóval nem pincérkedtem:) De tehetségesnek kell lenned, mert nagyon túltelített a pálya. Nem csak írásban gondolkodhatsz, hanem rádió, TV, PR, sajtószóvivő, médiakutatás, médiaszociológia, reklám, marketing, kreítv munkák, ami így elsőre hirtelen eszembe jutott.

Nálunk is sokszor mondták ezt a büfészakot, tényleg fel lehet annak fogni, kevesebb óránk volt, mint pl. a nyelvszakos szobatársaimnak, de meg lehetett azt csinálni, hogy 3 napra besűrítettem az órarendem (igaz, így nagyon durva lett), de maradt két szabadnapom, amiben elmentem egy laphoz gyakornoknak. (Sokan szintén a 3 napos hetet csinálták és a 2 másik napot ellógták, úgy tényleg büfészak.) De megeltt az eredménye, amikor a gyakornoki évem letelt, szerződést kaptam állandóra is.

Ha kevésnek találod az óráidat, vegyél fel még szakirányt, vagy csak úgy járj be másik órákra is, tanulj nyelvet, kopogj be lapokhoz, hogy szeretnél ott gyakornokoskodni (örömmel fogadnak sok helyen, bár lehet, hogy fizetni nem tudnak, de sokat tanulhastz) vagy tanulj nyelvet (anélkül egy újságíró nem sokat ér), nézzél sokat TV, olvass újságot, legyél minden aktualitásból naprakész és amúgy is olvass sokat, az átlagos műveltség nem elég.

(Bocs, kitört belőlem a kommunikációtanár, de a diákjaimnak is azt tanítom, hogy rossz újságíró bárkiből lehet, ahhoz tanulni sem kell, de jóból kevés van, mert az sok munkába kerül.)

2009. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

hülyeség ez a büfészak. azt csinálsz amihez kedved van. plusz ezekre az állítólagos büfészakokra a legnehezebb bekerülni. a pázmányon tanulok olasz szakon és két szobatársam jogos, akik állandóan mondják h büfészakra járok mert ők hű de faszák, h 2-3 ezer oldalakat olvasnak én meg csak 500. az más kérdés, h azt az 500at nem magyarul...

az is igaz, h tehetségesnek kell lenni benne, mert elég telített a piac ilyen téren

2009. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Most "telt le" az első kommunikáció szakos főiskolás évem. Túl vagyok a vizsgákon és azt kell mondjam, nem volt olyan könnyű. Igaz, hogy a második félévben 2 napra be tudtuk sűríteni az órákat, de akkor reggel 8tól délután 5ig órán ültünk.

Igaza van az előttem szólónak, annak van esélye elhelyezkedni, akiben nem csak szorgalom, hanem tehetség is van.

OFF: Bevallom, én is variálok, hogy média vagy kommunikáció vonalon menjek tovább, de ha azt veszem figyelembe, hogy meg is kell élnem valamiből és újságíróként a szakma túltelítettsége miatt nem biztos, hogy lenne lehetőségem, a kommunikáció irányt választom és szakosodok például üzleti kommunikációra, bár az tény, hogy a szívem a média felé húz...

ON: Minden esetre tény, nyitottnak kell lenni, ha úgy tetszik, nyitott szemmel járni, sokat olvasni (újság, könyv, internet) figyelni-képben lenni, TV-t nézni (ne mónikasót és társait...), utazni, tanulni -nem csak nyelveket, hanem kultúrákról is.

2009. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Utolsónak az elsőtől:) Jobban megéri kommunkációra szakosodni, mert az alapokat ott megkapod az íráshoz így, de biztosabb az elhelyezkedés, mint a médiában. És a kommunikációra szakosodás nem jelenti azt, hogy nem írhastz. Egy lapnál senki nem kérdezi, hogy mire szakosodtál, hanem kapsz egy próbacikket és meg tudod írni vagy sem. Rádiónál lehet esetleg hátrány, hogy nem tanultál hangtechnikát, vágást, de ezt meg bárhol meg lehet tanulni alapszinten 1-2 hónap alatt.
2009. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Én ismerek több egyént is, aki ezt a szakot végzi. mit ne mondjak, nem szakadtak bele se a szorgalmiba, se a vizsgaidőszakba. egy jogi/orvosi/mérnök/nyelvi szakhoz képest valóban büfészak. sorry, de ez tény.
2009. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére a következő évben szakmai gyakorlaton belül lesz rádiózás és televíziózás, az alapokat így megtanítják (idén a lapszerkesztésbe és az online szerkesztésbe nyertünk bepillantást).

A rádiózás nem vonz annyira, bár a "lényeg", hogy sportújságírással, ezen belül technikai sportokkal foglalkozhassak (megjegyzem, kicsiny országunkban sajnos nem fektetnek nagy hangsúlyt erre, mint például Németországban vagy Nagy-Britanniában), így szerintem esély hogy ezzel foglalkozzak, inkább külföldön van.

Ellentmondás, hogy a kommunikáció részben is van vonzó számomra, a PR-t vagy a sajtóreferenciát kifejezetten kihívásnak tartom.

Már csak az a nyitott kérdés, hogy 2 év múlva mennyire fogják tolerálni/leszólni álláskeresésnél, hogy Kodolányis diplomám lesz....

2009. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

19:46-nak!

Senki nem állította, hogy egy szinten lenne egy jogi/orvosi/mérnök/nyelvi szakkal. Tisztelem és becsülöm is ezért az olyan embert, aki ezek közül valamelyik szakon végzett. A párom is mérnök, nagyon büszke vagyok rá, de soha nem vágta a fejemhez, hogy kommunikációsként büfés szakot végeznék.

Az meg egyénfüggő, hogy ki mennyit tanul vizsgaidőszakban és a szorgalmi időben, de hozzáteszem, egy a tömegkommunikáció elméletéről szóló előadás is tud fárasztó lenni, nem csak egy matek előadás.

Másrészt, ha valaki igazán büfés szakot keres, akkor arra ott a nemzetközi tanulmányok. Na az tényleg az. Mindenből tanulnak egy kicsit, de konkrét szakirányt nem ad.....

Üdv, a másik 19:46-os:)

2009. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Azt kell profin megtanulni, amiben dolgozni szeretnél. Ha az az orvosi pálya, akkor azt, ha matektanár, akkor azt és ha újságíró (vagy bármi média), akkor le kell ...-ni, hogy mások mit mondanak és ebben kell profinak lenni. Középiskolában mást sem hallottam, hogy a mi sulinkból (versenyistálló) jogra, orvosira, építészkarra (esetleg tanári pályára) ILLIK menni és ne rontsam az iskola hírnevét azzal, hogy újságíró akarok lenni. Szerencsére nem érdekelt, így ma azt csinálom, amit szeretek:)
2009. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
A 2. 19.46-osnak: Kodolányin végeztem pár éve, de soha, sehol, senki egy megjegyzést sem tett a diplomámra. Jól csinálom a feladataimat, szorgalmas vagyok és innentől senkit nem érdekel ki pecsételte a diplomádat.
2009. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
2. 19:26-os vagyok. Szeretem a Kodolányit, nem is bántam meg, hogy idejöttem. Az a baj, hogy az idősebbek -akik 10 éve a szakmában vannak- még mindig abba a hibába esnek, hogy a "beléjük vert" sz@r Kodolányis diploma semmit sem ér, hiába a sok elismerés. Szerencsére a most vagy pár éve végzett fiatalabbak már nem ilyen -durván fogalmazva- visszamaradottak, és nem veszik figyelembe, hogy hol szerezted a diplomát, hanem azt nézik, hogy végzed a munkád.
2009. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!