Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítséget kérnék, hogy...

Segítséget kérnék, hogy milyen irányban\esetleg konkrétan hol tanuljak tovább (? )

Figyelt kérdés

Most írtam ki ezt a kérdést is, ez is szükséges, hogy értétek, mennyire nincs fogalmam:D http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Gondoltam leírom, minden tantárgyból, hogy hogy állok (bocsi, ha hosszú lesz, de légyszi olvasd el ha van időd):



-irodalom: 5-ös vagyok, szeretem is, bár néha untat.


-nyelvtan: most 4-es lettem, pedig mindig 5-ös voltam, belőle, de ezt majd kijavítom. Jártam versenyekre is (nem túl komolyakra), de nem foglalkoztat ez a terület túlzottan:D


-töri: 4-es vagyok, kb úgy állok vele mint az irodalommal.


-angol: már régóta tanulom, nyelvi tagozatra is járok és ebből nagyon jó vagyok, 5-ös, középszintű (komplex) nyelvvizsgám is meglett belőle nemrég.:P


-német: tavaly kezdtem, 5-ös vagyok, de nem haladunk valami komolyan belőle. Alapból jó a nyelvérzékem.


-földrajz: csak tavaly+idén van, eléggé szeretem, tavaly 4-es voltam, most 5-ös. Ez komolyan tetszik, csak nem tudom mit kezdhetnék vele:(


-biosz: ez ugye másodiktól van (tehát most szeptembertől 4 évig), eddig 5-ös vagyok, nagyon szeretem.:)


-kémia: csak tavaly és idén van, tavaly 3-as voltam, most 4-es, de már ötösöket is szerezgetek:D Szóval fejlődő képes vagyok. Kezdem megérteni:D


-matek: tavaly 4-es voltam, most félévkor 3-as, de már ebből is négyes-ötösöket szerzek, általában szeretem.


-fizika: tavalytól harmadikig lesz. Tavaly 3-as voltam, most 4-es, de ötöseim vannak mostanában:D


-rajz: gondoltam ezt is megemlítem:D Nem az a tipikus béna rajzos vagyok, de nem egy tehetség:D


-info: csak tavaly volt, géphez értek (a saját szintemen). Komolyabb programozásokról nem szeretnék tanulni, viszont az ilyen grafikai dolgok érdekelnek:)



Tehát alapból jó tanuló vagyok és jövőre ugye már számít is az évvége, úgyhogy javítani is szeretnék, csak nem tudom mi legyek. Csak legalább tudnám, hogy milyen irányba.


Amiken eddig gondolkoztam:

- orvos: de lemondtam róla, sokáig kell tanulni és nekem ott túl nagy lenne a felelősség.

- pszichológus: ez nagyon tetszett, csak rájöttem, hogy nem a székben ülő fajtára van nagyobb elhelyezkedési lehetőség, hanem mondjuk egy iskolai/kórházi, ami annyira nem vonz.

- fotós, lakberendező, újságíró, rendezvényszervező: ezek ilyen régebbi dolgok, normálisan elhelyezkedni nem nagyon lenne esélyem:D

- mérnök (építész): hát azért ennyire matekos beállítottságú nem vagyok. A belső építész nagyon tetszett, aki azthittem, hogy ilyen oszlopokat, meg belső tereket tervez, de utána olvastam, és a belső építésznek komoly rajzokat kell bemutatni, meg ilyenek. Szinte egyenlő a lakberendezővel, amivel szintén nincs sok esélyem:D + nem is tudok úgy rajzolni.

- gyógyszerész: nem rossz, csak a kémiának jobban kéne mennie

- marketinges dolgok is tetszenek

- tolmács, fordító: hát szerintem már most el kellene kezdenem több nyelvet tanulni ehhez, amit most nem tudnék bevállalni:\ Pedig alapból nagyon szeretnék majd minél több nyelven tudni:)

- meg ami nagyon tetszik, az ilyen kutatómunka:) Mondjuk biológiával kapcsolatban, vagy nem is tudom, de tetszene.



Bocsi, ha hosszú lett, de köszönöm ha eljutottál idáig:D És még jobban megköszönném, ha valami értelmes tanácsot is tudnál adni, mert tényleg elképzelésem sincs:S


Előre is köszönöm :))!



2012. febr. 24. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először is ökölszabály, hogy olyat válassz amit szeretsz csinálni, különben mind a tanulás, mind a karrierépítés kínszenvedés lesz. Én azt javaslom, hogy ha még nem tudsz dönteni egyértelműen, akkor hagyj ki egy évet, próbálj elmenni dolgozni és meglátod, megjön az ihlet amikor megtapasztalod a való világot. Én azon a véleményen vagyok, hogy ezt a legalább egy évet minden végzősnek be kellene vállalnia, mert nehéz úgy dönteni a jövőjükről, hogy fogalmuk sincs hogyan működnek a dolgok a nagyvilágban.

Azt pedig tudd, hogy mindig lesz néhány tárgyad amit nem fogsz szeretni, fontos, hogy ezek miatt ne utáld meg az egész szakmát amit választasz.

2012. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, aki az előző kérdésedre is válaszoltam. Hát sajnos nekem sincsen fogalmam róla. Esetleg nézegethetnéd a felsőfokú szakképzéseket is, hátha ott találsz valamit, ami megfog. (Az olyan képzés, amit érettségi után csinálhatsz, 2 éves és NEM ad diplomát, csak szakmát.Főiskolákon/egyetemen/ főiskolával vagy egyetemmmel kapcsolatban lévő szakközépiskolában.) Engem például a banki szakügyintéző fogott meg. Visszatérve a faktokra, németet nem szeretnéd felvenni? Hányat kell felvenned?
2012. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a szakközépiskolában után elfelejtettem a tanulhatod szót odaírni.
2012. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat és jöhet még bőven:)


Igen, azért is olyan nehéz, mert tényleg olyat szeretnék, amit szeretek is. Hát, évet kihagyni nem nagyon szeretnék, meg a szüleim nem is hiszem, hogy díjaznák. De mindegy is, én sem szeretném.


Ja és egyetemre szeretnék menni, azt kihagytam:)

2012. febr. 24. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha az orvosi egyetemen noha elgondolkoztál de a felelősség miatt nem foglalkoznál azzal akkor gondolkozhatsz a biológián is. Az is hasonló csak éppen lehetsz pl. kutató és nem konkrétan embereket nap mint nap gyógyító orvos. Annyi, hogy ide kéne az ötös kémia bár írtad, hogy fejlődőképes vagy valamint ugyan nem annyi mint egy fizika/matek szakon de azért van egyetemi szintű matek ott is.

Ha ez nem tetszik akkor viszont a humán tárgyakat kéne nézned ahol szerintem két szempontot használj. Első amit írtak, hogy olyasmi legyen amit szeretsz + ami nem elhanyagolható dolog, hogy olyan szakma legyen amivel pénzt is lehet keresni. Gondolok én itt most arra, hogy ha nagyon nem muszáj akkor ne olyan szakra menj amiből évente rengetegen végeznek.

2012. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ezen már gondolkodtam én is:) És ha mondjuk ezzel szeretnék foglalkozni, akkor biológia szakra kell mennem, vagy hova? Mert mondom, tetszik az ilyen kutató, csak hát el tudok vele helyezkedni? Van rá igény? Magyarországon? És mondjuk oké, elhelyezkedek vele, de ha nem tudok ezen a területen, akkor aztán biosszal nem nagyon tudok mit kezdeni:S Vagy rosszul gondolom?:D


Ja és a humán szakosok tetszettek régen, de egyrészt nem annyira érdekes, másrészt nehezebb vele elhelyezkedni:\

2012. febr. 24. 19:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát az elhelyezkedésről fogalmam sincs :D annyit tudok a biológia szakról (igen biológia szak, csak ennyi simán), hogy a természettudományi szakok közül elvileg az a legkeresettebb (noha ez lehet csak az eltén van így ahova én járok csak más szakra).

Annyi biztos, hogy szerintem elhelyezkedni el lehetne hisz mégis csak egy ttk szak amit nem lehet csak úgy megcsinálni, ráadásul a szakosodás meg egyebek által nem valami általános dolgot végez az ember amiből évente ezrek jönnének ki.

Lényeg, hogy nézz utána és ha megvan a motiváció meg az akarat akkor hajrá :D

2012. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem talán van Szegeden is. Az elhelyezkedésnek utána néztem már pár hete és hát...olyanokat olvastam, hogy nem olyan könnyű, főleg az országban és alul is fizetik őket:\ Nem tudom, de köszi a választ:)
2012. febr. 26. 23:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,


én is pont ugyanannyi idős vagyok mint Te,és én a kémia,biosz faktok mellett döntöttem,és orvos szeretnék lenni.A fél családom az,és úgy érzem hogy jó hogyha segíthetek az embereken,akár idehaza is,de a külföldnek jobban örülnék.Itt előttem vki ajánlotta az év kihagyást,és melót,de szerintem az nem működik,mert az egy év munka alatt teljesen kizökkensz a tanulásból,és utána már nemfogsz tudni úgy visszaülni tanulni mint régen.

2012. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én most ráhajtok a kémiára és ha menni fog, akkor felveszem faktnak és megpróbálom a gyógyszerészetit:) Oda már 2 emelt kell, ugye?:O:S
2012. márc. 19. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!