Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dilemma. Most mit tegyek?...

Dilemma. Most mit tegyek? Halasszak 1 évet?

Figyelt kérdés

Szóval...felvettek a Zrínyira, büntetés-végrehajtási nevelő szakra, ami csak levelezőn indult. Ez okés is. Viszont én 1 évig külföldön fogok élni nyelvtanulás miatt, és csak decemberben jövök haza. Anyu szerint iratkozzak be (ezt megtenném amúgyis) és ne passzíváltassam magam, hanem majd hazajövök vizsgázni. Okééé....de az anyagot honnan szerzem meg? Mert előadásokra bejárni nem fogok tudni. :S A szomszédom jogra jár és ő is levelezős, ő Hollandiából nyomja a dolgot. Egy másik csajszi akivel kint leszek külföldön, szintén jogra vették fel és ő is levelezős, szintén nem akar halasztani, hanem majd hazajön vizsgázni.

Szerintetek? Időm az lenne tanulni, ráadásul én jogról jövök, egy pár tantárgyam megvan ami itt is van, és ezt kreditátvitellel szeretném, hogy elfogadják.


2011. júl. 22. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

első lépésként nézz utána az egyetem tanulmányi szabályzatában, hogy mennyi konzultáción kötelező a részvétel. A legtöbb intézményben az előadásokon nem, de a gyakorlati jeggyel záródó kurzusokon kötelező megjelenni. Ha itt is igaz, akkor teheted meg, hogy csak vizsgázni mész el, ha egyéni tanrendben tanulsz. Ezt viszont a legtöbb intézményben csak nappalin engedélyezik, általában 2. félévtől.

Ha szerencséd van és éppen a gyakorlati jegyeidet/kötelező részvételes kurzusokat fogadják el a jogról, vágj bele. A konzultáción mindig adnak kötelező és ajánlott irodalmat amiből tudsz készülni.

Érdemes az első konzultációra mindenképpen elmenned, "összebarátkozni" a csoporttársakkal, hogy szükség esetén tudj segítséget kérni.

2011. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát az baj... aug közepén megyek ki, így meghatalmazással fognak helyettem beiratkozni. Első évben még nincs gyakorlat, ennek utána néztem, és a második évben már normálisan járnék, jövő júliusban jövök vissza. Szóval még az se lehet, hogy az első konzultációra bemegyek.
2011. júl. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!