Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten, illetve környékén...

Budapesten, illetve környékén jó egyetem, főiskola? Pszichiátria/pszichológia

Figyelt kérdés

Milyen egyetemeket tudtok, ahol pszichiáter szakot lehet választani?:) És előtte kell általános orvos szakra járni? Összesen tényleg 10év körül lenne..?

A másik kérdésem pedig a főiskolával kapcsolatos, ahol pszichológus szakot tudnék tanulni. Ott ha jól tudom 4 vagy 6 félévet kell csak tanulni, és utána lehet menni PdH-ra a doktori cím miatt, az pedig másfél év.

Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki!!!

Szerintetek melyik érné meg jobban? Azt tudom,hogy mi a különbség a két foglalkozás között. Valamint a fizetések kb. hogy vannak?

Előre is köszi!


2010. nov. 9. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs fősuli ami két éves lenne, pszichológia pedig eleve csak egyetemen van, ami minimum 4 év. Amúgy a pszichológus és a pszichiáter két tök különböző szakma. Gondold át, hogy melyiket szeretnéd.
2010. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És tudnál mondani olyan egyetemeket, ahol vannak ilyen szakok?:) Még idén elszeretnék menni nyílt napra, és majd utána szeretnék dönteni.
2010. nov. 9. 18:06
 3/13 A kérdező kommentje:
Egy egyetemről tudok.. a SOTE-ról. Ott viszont csak a Gyógyszertudományi Karra láttam kiírva nyílt napot, januárra. :S A többi Karon ezek szerint nem is lesz?
2010. nov. 9. 18:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt valóban nagyon rosszul írtad! Jól néznénk ki, ha két vagy akár év alatt el lehetne jutni a phd fokozat előszobájába, de az egyetem bizony 5 év. A pszichiáter meg nem egyetemi szak, hanem elvégzed a hatéves igen kemény orvosi egyetemet és utána további nem tudom, hány, de kb 4 évet tanulsz a szakvizsga előtt. A fizetésekről pedig nem lehet beszélni, nincs olyan, hogy egy foglalkozáshoz tartozik egy fizetés (kivéve a közalkalmazottak alapfizetését), a pénz attól függ, hogy hol helyezkedsz el. Egy állami kórházban az alap nagyon kevés, magánpraxisban meg annyi, amennyit nem szégyellsz és amennyit meg tudsz teremteni magadnak.
2010. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Közbe jött a kérdésed: Bölcsészkar a tudományegyetemeken, Pesten ped-pszich kar, és a debreceni, szegedi, pécsi, bp-i orvosegyetem, nyilván mindenhol lesz nyílt nap.
2010. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy a pszichiátria nem egyetemi szak?:O és hogy még + 4évet kell tanuljak előtte? Ezt így nem nagyon értem. Végül is az a lényeg, hogy 6 év alapképzés+szakosodás?
2010. nov. 9. 18:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Az orvosegyetemen általános orvosképzés folyik, nincsenek szakok. Szakorvosképzés utána jön, nem előtte. (Én azt írtam, hogy szkvizsga előtt, nem azt, hogy orvosképzés előtt.) Tudsz róla, hogy milyenek a bejutási esélyek: minimum egy, de inkább két emelt szint+nyelvvizsga?
2010. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jahj...

Pszichológia: 3 év alapképzés, 2 év mesterképzés (Ilyen képzés van az ELTÉN, a Károlin és a Pázmányon)

Pszichiátria: 6 év orvosi egyetem, 5 év szakképzés. (Egyetemi képzés van a SOTÉn pl, a szakképzést meg kórházban végzed).


(Csak a budapesti egyetemeket írtam, van több is az országban)

2010. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azokon az egyetemeken ahol a képzés több épületben folyik ott nincs és soha nem is lesz nyílt nap, mert nem igazán van mit megnézni rajta. SOTE-ÁOK pl ilyen.
2010. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azokon az egyetemeken ahol a képzés több épületben folyik ott nincs és soha nem is lesz nyílt nap, mert nem igazán van mit megnézni rajta. SOTE-ÁOK pl ilyen."


Ez hülyeség. Az általános orvosi szakon minden évben van nyílt nap. Pesten is, Szegeden is, és valószínűleg a másik két helyen is.

2010. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!