Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennének? Ha egy nem jó...

Mit tennének? Ha egy nem jó képességű ember Egyetemre jelentkezne?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó.

Szóval érettségije van. Ő nagyon hátrányos helyzetből jött. Gyerekkorától ismerem. Mindenképpen egyetemre akar járni. 85 Iq mozgásában látásában korlátozott . Figyelem és ADHD van nála. Ha jól tudom. Mindenképpen gyerekekkel szeretne foglalkozni. Gyp asszisztens képzése van meg csecsemő kisgyermek gondozó.

Így most a csecsemő BA Óvónő és gyógypedagógiai szakokat jelölte meg. A bizonyítvány 2 -3 -as fizetősre menne .

Próbáltam lebeszélni de hajthatatlan .


ápr. 12. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit

Az ő élete, azt csinál amit akar

ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Az egyes jól mondja, nem nagyon van mit tovább ragozni. Ha tényleg nem neki való, ő is látni fogja. Ha meg igen, akkor adj hálát az égnek, hogy nem sikerült lebeszélned az álmáról.
ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kéne tenni bármit is?


Ha nem veszik fel, akkor vagy elfogadja, vagy többedjére is próbálkozhat.


Ha felveszik, akkor 1-2 félév alatt kiszóródik, ha nem oda való.


Ha felveszik, végigcsinálja, akkor abban dolgozhat, amiben szeretne.


Melyik végkifejlettel van a probléma?

ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálja, ahogy ő akarja. Ha nem tudja csinálni úgyis kiesik. Ha pedig elvégzi, ahhoz csak gratulálni tudok.
ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Előzőekkel tudok egyetérteni. Ha nem oda való, akkor ki fog hullani.

Pláne az első két helyen,amit írtál,hogy csecsemő és óvónő. Mindkét szakon alkalmassági van, anélkül fel sem veszik.Ha pedig tényleg mozgásban és látásban károsodott,akkor nem fogják átengedni.

ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is ADHD-m van és elvégeztem gond nélkül. (BME-VIK mérnökinformatikus szak)


Attól hogy valaki gyengébb képességű attól még a vizsgákon át tud menni tanulással. Az más kérdés hogy a szakmában mennyire lesz "nagymenő".

ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem semmiképpen ne győzködd, ne próbáld lebeszélni! Ilyen nehéz körülmények között is próbálkozik, igyekszik, esélyt ad magának, hátha sikerül. Szerintem ez tök jó dolog! Nekem is van több olyan ismerősöm, aki elkezdte az egyetemet, de végül nem bírta, nem tetszett neki, stb. Mégsem áll úgy hozzá ehhez egyikük sem, hogy jaj, ebbe bele kell rokkanni, mert valami nem jött össze. Mindegyikük inkább büszke magára, hogy megpróbálta, örül, hogy adott egy esélyt a dolognak. Más okot nem tudok elképzelni, miért akarnád lebeszélni, ha nem amiatt, hogy megkíméld a lelkét a potenciális csalódástól. Tényleg ez az ő élete, az ő pénze megy majd el a tandíjra. Téged ez sehogy sem érint, hogy lesz neked attól jobb, ha ő nem próbálja meg?

Ettől függetlenül nem kell babusgatni meg irreális képet festeni neki, (pl. "fhú, biztos könnyen megcsinálod majd!") lehet realisztikusan hozzáállni a dolgokhoz, de közben pozitívnak és bíztatónak maradni.

ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Nyilván mehet egyetemre. Max nem tud elhelyezkedni, de letud doktorálni. Kutatni lehet ezzel. Egy diplomához 90 iq bőven elég. A készségek és a mentális állapot. Csak az itthoni egyetemek nem a legalkalmasabb, hogy fogadják.
ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!