Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az Óbudai...

Mennyire nehéz az Óbudai egyetemen a mérnökinfós szak?

Figyelt kérdés
Középmatekom 5lett infós szakmai sulibol mennék viszont fizikám nincs. Szoktak rendszeresen buktatni mint a BME-n vagy azért lazább? Köszi a válaszokat előre is!

márc. 25. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Egy fokkal se 'lazabb', ugyanugy meghuznak ha nem tanulsz. A fizika kemenyen kelleni fog, tipikus buktatotargy a matekkal meg a villamossagtannal egyutt.
márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bőven van szopás, de az új tantervben sokkal vállalhatóbb lett.


A programozás órák elég katasztrofálisak voltak. Pl. 3. félévben a csoportomból annak idején 24 főből 22 kapott 1-est az első dolgozatra, félév végén pedig az utolsó utáni javítási lehetőségen is annyi bukó volt, hogy kénytelen volt az egyetem még egy lehetőséget biztosítani. De szerencsére azóta sokkal könnyebbek lettek a követelmények, lassabb tempó, kevesebb anyag, jobban elosztott órák.


Matek hál istennek elég gyakorlatias. Persze attól még tömegesen buknak, keményen kell gyakorolni a feladatokat.


A fizika mondjuk szerintem pont, hogy teljesen fair volt, középiskolában 2-es voltam, egyetemen 5-ös. Ha nem hanyagolod el az Analízist (amit tömegesen el szoktak a hallgatók hanyagolni), és gyakorolsz, akkor nem fog gondot okozni. Villanytan egyáltalán nem vészes, Elektronikából kicsit sokat kell elméletet tanulni, de a dolgozatok kibírhatóak.


Volt még rakás közgáz, amitől nekem hányhatnékom volt, de a nagyját kiszedték az új tantervben.


Egyéb IT-s órákat nem mondanám nehéznek.

márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 kitalalom, Csink tartotta azt amibol 22/24 volt a bukasi arany? :D
márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!