Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi jelentkezés előtt...

Egyetemi jelentkezés előtt állok és az alábbi 3 szak tetszett meg a legjobban. Melyik szak érné meg legjobban elvégezni és miért?

Figyelt kérdés

A 3 szak:


- Logisztikai mérnök (BME - KJK)


- Könnyűipari mérnök (Óbudai Egyetem - RKK)


- Ipari termék- és formatervező mérnöki (BME - GPK / vagy Óbudai Egyetem akár)


+ Ha valaki a szakmában dolgozik megköszönném, ha leírná mit csinál pontosan, mennyire nehéz, monoton stb..

Minden vélemény érdekel. Akár a szakkal / Akár az egyetemekkel kapcsolatban.



2023. nov. 29. 02:23
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Félig off lesz a válasz ha gondolod ne olvasd el. Alapvetően mernöki szakmák között az info, villamos, mechatronikai trió az ami jól fizetett és keresett. És talán ezek után még a gépész vag, jarmű mérnök is jó lehet valami nagy gép vagy auto gyártó multinál. A többi mérnök szak sajnos nagysagrendekkel kevesebb lehetőséget tartogat.
2023. nov. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Magyarországon sajnos a könnyűipar döntő hányada gyakorlatilag már évtizedek óta megszűnt létezni. Ennek legfőbb oka az, hogy a Távol-Keletről importált olcsó textiliákkal és ruhákkal szemben nem tudta árban felvenni a versenyt, és teljesen becsődölt. Ami a könnyűiparból megmaradt, az lényegében csak a papír- és nyomdaipar. Úgyhogy csak akkor válaszd a könnyűipari mérnök szakot, ha a papír- és nyomdaipar érdekel. S vedd figyelembe a döntésedben azt is, hogy a nyomdaipari üzemek a legzajosabb munkahelyek közé tartoznak. Ráadásul mivel a hazai papír- és nyomdaiparban kevés munkahely létezik, sok választásod nem lesz, ha el akarsz majd helyezkedni. Ez nem olyan diploma, mint mondjuk egy gépészmérnöki, amellyel minden második utcasarkon találhatsz állást.
2023. nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Könnyűipar esetében sztem is minden xaron a spórolás mehet, hogy a keleti cuccokkal versenyezzenek. És ez sajnos a béreket igaz lehet. De ha biztosra akarsz menni keress pár ebben dolgozo embert azt majd reális képet ad. Egyetemeken nem fogják azt mondani, hogy kevésbé versenyképes a szak amit oktatnak. Mondom ezt úgy, hogy én épìtőmérmök vagyok, hogy annyit keressek mint egy villamosmernok vagy infós meg is szakadhatnék akkor sem sikerülne. Sajnos az én iparágam sem a legjobb.
2023. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a harmadikat végeztem el, a képzésről tudok mesélni, ha érdekel.
2023. nov. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4-es válaszoló nagyon megköszönném, ha tudnál írni a szakról, elhelyezkedésről, a szak milyenségéről, könnyű volt számodra elvégezni? bme vagy óe-n csináltad? Köszi előre is.:D
2023. nov. 30. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A véleményem az, hogy a választáshoz ismernünk kellene azt, hogy milyen az érdeklődési köröd. Ha ruhaipar/design, nyomdaipar/design, akkor értem a második kettő választásodat. Ha kreatív szakmában akarsz dolgozni (és kreatív/művész is vagy), akkor a 2. és a 3. opció jó választás lehet.


Ha általános mérnöki dolgok érdekelnek, és azon belül is a gyártási, menedzsment folyamatok, akkor az 1. opció (logisztika) lehet a jó választás.


BME nehéz, mivel mindkettő mérnöki szak. Alap mérnöki kompetenciákat fejleszti és vissza is kérdezik. Első két félév biztos, hogy nehéz, de teljesíthető. A másik 2 egyetemről nincs ismeretem.


Ami igaz viszont, hogy ha jó vagy a szakmádban, akkor nagyon jól lehet keresni mindegyikkel.

- Nagy nyomdában megfelelő szaktudás esetén jók a fizetések menedzsment szinten. (kis, közepes nyomdákban kevésbé)

- Fomratervezőként van aki autóiparba került, nagyon magas a fizetés, de mivel kreatív szakma, itt a tehetségtől is függ.

- Logisztikában mérnöki vonalon végtelen lehetőség van, gyakorlatilag az összes Mo-i üzem (autóipar, FMCG, gyógyszeripar, olajipar..) és annak középvezetői szintje reális (menedzsment), átlagos mérnöki fizetés, speciális területen pedig átlagon felüli (Pl. Business Analyst pozícióban).

2023. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, esetleg valaki más még?
febr. 22. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Amelyik érdekel. És ezt a legkomolyabban mondom.
febr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!