Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Földtudomány, vagy BME...

ELTE Földtudomány, vagy BME Építészmérnök a jobb választás?

Figyelt kérdés
Mindkettő szak vonz, gyerekkorom óta érdekel az építészmérnöki munka és a földtudomány is. A földtudomány specializációt még nem tudom mi lenne, de talán geológia vagy geofizika. A kérdésem annyi lenne, hogy melyikkel megyek többre? Melyikkel kaphatok izgalmasabb munkákat, melyik a rugalmasabb? Melyikkel kereshetek többet? Esetleg melyikkel könnyebb elhelyezkedni külföldön később? Mindkettőről hallottam hideget-meleget, nehéz a döntés, mert mindkettőt szívesen tanulnám, de most még módosíthatom a sorrendet.

2023. jún. 16. 17:37
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha már most külföldi munkában gondolkodsz, menj külföldi egyetemre!
2023. jún. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

"A kérdésem annyi lenne, hogy melyikkel megyek többre?"


Egyikkel sem, ezekben 1) munkalehetőség alig van 2) alul is vannak fizetve.


Ismerek geológus végzettségűt aki önkormányzatban helyezkedett el mert sehová nem kellett az értéktelen végzettsége révén. Építészmérnök pedig az alulfizetett mérnöki szakok között szerepel.

2023. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oda megyek, már fel is vettek! :D A magyar felvételizés kvázi egy B terv, ha valamilyen okból nem tudnék kimenni. (Remélem nem lesz ilyen.) De valamit a magyar rangsorban az első helyre kell tennem, ebben lenne szükségem a tanácsokra.
2023. jún. 16. 17:49
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es, ezt szomorúan hallom, köszönöm a válaszod!
2023. jún. 16. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Èpìtőiparban vagyok mérnök , dolgoztam már magas meg mély épìtésben is, szóval sztem eléggé jól rálátok a szegmensre. Ha napi 8 órában akarsz jól keresni akkor ezt az iparágat egyáltalán nem ajánlom, így utólag már én sem ide jöttem volna. De hát ez érdekelt és sajnos ezekről nem tudtam. Földtudomanyinál még az epìtész is jobb. Egyebkent az epìtőipart, agrár és élelmiszer ipart mernökként is jó messzire elkerulnem. Itt meg sok helyen dívik ezen iparagakban a borítékban okosban fizetünk dolog, illetve sok helyen a napi 10 óra munka. Mernöki területen belül az infós, villamos, mecha trió éri meg csak eg, kis túlzással meg talán a gépész/jarmu mérnök valami nagy gyarto multinál. Többinél lehet mrg egy szakma is jobb .
2023. jún. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!