Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulói jogviszonyt adó nyári...

Tanulói jogviszonyt adó nyári iskola?

Figyelt kérdés
Az egyetemi ponthoz kellene többletpontként a hátrányos helyzet, viszont csak úgy kapom meg ha tanuló jogvisszonnyal rendelkezem.( jelenleg nincs tanuló jogviszonyom) A nyár folyamán nem indítanak ilyen képzést, okj vagy bármilyen formába csak nappali tagozatos legyen. Előre is köszönöm a segítséget.

2023. máj. 22. 00:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 22. 03:57
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Jó hírem van: tévedsz. A hátrányos helyzethez és az ezért járó 40 többletponthoz nem szükséges nappali tagozatos tanulói jogviszony. Attól még bőven lehet valaki ténylegesen hátrányos helyzetű, hogy már végzett a középiskolában, például egy istenhátamögötti faluban munkanélküli maradt, a szülők pedig szegények vagy szintén munkanélküliek, vagy egyikük már nem él. Én is ismertem ilyet. Ha megnézed az alábbi linket, láthatod, hogy igazam van, és a nappali tagozatos igazolás csak a halmozottan hátrányos helyzet megállapításához kell. Ha a jegyző vagy a gyámhatóság kiállítja a hátrányos helyzetről szóló igazolást, az önmagában elég. Nem kell nappalis jogviszonyról is igazolást benyújtani, csak akkor, ha halmozottan hátrányos helyzetet akarsz bizonyítani. Olvasd el az alábbi linket, ebből teljesen egyértelmű, hogy igazam van:


[link]

2023. máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a választ.

Igen, én is úgy értelmeztem hogy nem szükséges. Viszont ezen a linken pedig azt írják, hogy

,,Az oktatási intézmény által kiállított nappali tanulói/hallgatói jogviszonyról szóló igazolást is be kell nyújtani.”


[link]

2023. máj. 22. 16:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Holnap betelefonálok és konkrétan megkérdezem.
2023. máj. 22. 16:01
 5/11 anonim ***** válasza:
#4: Egy kicsit valóban félreérthető ez a mondat, de még egyszer mondom, ez csak arra az esetre vonatkozik, amikor halmozottan hátrányos helyzetet akarsz igazolni. Ha belegondolsz, egyébként is abszurd volna, hogy valaki elveszítse a hátrányos helyzetért járó többletpontokat, pusztán azért, mert már nem jár iskolába. A hátrányos helyzet tényén egyáltalán nem változtat az, hogy valaki jár-e még iskolába vagy sem. Egy rokkantnyugdíjas szülőkkel, 5 fiatalkorú testvérrel egy rozoga falusi házban, alkalmi mezőgazdasági munkából tengődő fiatal, aki a szülei gondozása miatt nem tud elmenni messzire dolgozni, nehogy már ne számítson hátrányos helyzetűnek!
2023. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem telefonon egy hölggyel. És azt mondta hogy rendszeres gyermekvédelmi szükséges a hátrányos helyzethez. Rendszeres gyermekvédelmi papírt pedig csak tanulói jogviszonnyal adnak. Szóval sajnos nem jár. De köszönöm szépen a segítséget.
2023. máj. 23. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondtam h nem jár. Hahaha! Menjel dolgozni. Nem hátrányos helyzetű vagy te hanem LUSTA!
2023. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, neked pedig további jót az életben
2023. máj. 23. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:

A #7 féle, látatlanban ítélkező hozzászólókból kezdem megérteni, miért van még mindig némi táptalaja ebben az országban a fasizmusnak. Hasonló alapon minden betegeskedő emberre azonnal rásütjük, hogy szimuláns, nemde? Az efféle hozzászólók negatív sztereotípiák foglyai, s ezen az alapon az egész gondolkodásmódjukat a bizalmatlanság és az ítélkezés hatja át. Talán gyermekkorukban érte őket sok trauma, és szeretethiányban nőttek fel, ez lehet az oka az efféle eszemélyiség kialakulásának.


A kérdezőt pedig arra biztatnám, hogy ne adja fel az álmait, ne csüggedjen. Egy év várakozás nem a világ. Ha nem veszik veszik fel a hiányzó 40 pont miatt, a most elért pontszáma akkor is megmarad jövőre, ha nem tesz nyelvvizsgát vagy újabb érettségit. Már most, a nyári szünet előtt keressen egy nappalis szakképző iskolát, ahova beiratkozhat (az első két szakma tanulása nappalin ingyenes). S jövőre ugyanekkor már a plusz 40 ponttal a zsebében vághat neki a felvételinek. Sok sikert!

2023. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Viszont csak +18 pont miatt kellett volna a gazdasági szakhoz. Régóta dilemma bennem, hogy melyik szakra menjek és azt szerettem volna, ha mindkettőhöz megvan a pontom és saját magam dönthetem el. Sajnos nem tudtam, hogy így nem jár a hátrányos miatt többletpont, így marad az orvos/egészségügyi szakirány.
2023. máj. 25. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!