Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szeretném átképezni magam,...

Ha szeretném átképezni magam, művészettörténet vagy archeológia (régészet) amit érdemesebb választani és több a lehetőség benne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval én jogász vagyok, de egyáltalán nem érdekel a szakma és váltani szeretnék. Ellenben rettentően vonz ez a két világ, főleg a régészet, a régi “kincsek”, leletek, mindenféle maradvány, a hozzájuk fűződő kutatás. Viszont a művészettörténet is pont emiatt, ott egyrészt a különböző stílusok, művészeti ágak érdekelnek, a magyar fejlődést és kialakulást leszámítva. Amellett, hogy elméletben foglalkoztatnak ezek, jelenleg teljesen úgy érzem, hogy a gyakorlatban is megtalálnám magam ebben és el tudnék benne mélyülni, napi szinten csinálni, foglalkozni vele.

Sokszor felmerült bennem mostanában az is, hogy nagyon szívesen dolgoznék antik boltban vagy művészeti galériában és mivel olyan sokat nem tudok erről a világról, nem tudtam hogy oda milyen végzettség kell, majd valahogy elém hozta az élet, hogy pont művészettörténészek is foglalkoznak ilyenekkel. Viszont szívesen csinálnék tudományos kutatást is a kettő közül bármelyik területen. Akár írnék könyvet is vagy publikálnék, ha erre lenne lehetőség.


Azért okoz nehézséget a döntés, mert túl szertágazó az érdeklődési köröm, a szociológia, a filozófia, az ősi vallások, az okkultizmus, különböző kultúrák, de a mitológia is nagyon közel áll a szívemhez és szívesen foglalkoznék ezekkel is, nem tudom hogy a kettő terület közül melyik lehet inkább az, amelyik érintheti ezeket. Szerintem inkább a régészet, de azt gondolom hogy a művészettöri is bőven adhat ennek táptalajt.


Az Eltén néztem mindkét szakot, az kicsit kedvemet szegte, hogy a művészettöri csak mester és előtte kellene három év alapszak.


Talán nem is igazán az érdekel, hogy mennyire lehet ebből megélni, mert annak a híve vagyok, hogy amit szenvedélyből es hivatásból csinál az ember, ott nem kell ilyenek miatt aggódni. Ezért nem is várok olyan válaszokat, hogy legyek csak jogász, jobban megéri blabla.. nem, az nem opció és nem is abban dolgozom.

Olyanok tapasztalataira lennék kiváncsi, akik ezzel foglalkoznak, hogyan néz ki a gyakorlatban, hol helyezkedtek el es hogyan, szeretik-e csinálni, stb.


Illetve a régi érettségimet kell jelentkezésnél beküldeni vagy elég a diplomám vagy a diplomát csak pluszban beszámíthatják?


Köszi mindenkinek:)



2023. máj. 12. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Miért pont 2 semmit nem érő selejt munkanélküliképző büfészak közül akarsz választani? Képezd át magadat orvosnak.
2023. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
Úgy vélem, hogy erősen vonzódsz a "felkopik az álla" végzettség irányába.
2023. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
A régészettel egy kicsit jobb esélyed van az elhelyezkedésre. De arra mindenképpen gondolnod kell, hogy a régészeti feltárások, vagy a múzeumi munka, amit találsz, nem feltétlenül a lakhelyed közelében lesznek. Csak akkor válaszd, ha kész vagy messzire költözni.
2023. máj. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Paleontologia
2023. máj. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!