Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztika technikum, később...

Logisztika technikum, később egyetem?

Figyelt kérdés
Logisztikai technikumra szeretnék jelentkezni szeptembertől, tetszik a szakma amiket hallok róla ezért belekóstólnék hogy milyen, most szeptemberben egyetemen voltam, de nem tetszett a szak. (bölcsész) Nos, a köz-gazdaság nekem mindig is tetszett, vállalkozások működése, mi-mikor éri meg, ez-az mennyit kereshet, és több ismerősöm is említette már hogy jó "érzékem" van hozzá. A kérdésem az volna, hogy önmagában technikumként megállja a helyét vagy csak is kizárólag diplomával? C1 angoltudással, valamint B2 némettel rendelkezem, tervezek megtanulni még 1 vagy 2 nyelvet legalább középfokig. Köszönöm a válaszokat!

2023. jan. 12. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy megéri-e egyetemre menned, attól függ, hogy mivel akarsz foglalkozni a technikum után. Ha idővel saját vállalkozást akarsz, ahhoz nem feltétlenül kell egyetemre menned. De akár így, akár úgy, ártani nem fog. Sok mindenre kap az ember rálátást az egyetemen, és jó ismeretségeket is szerezhet. Ha technikum után kapnál valami megfelelő melót, levelezőn is elvégezheted az egyetemet. (Akadnak, akik még diplomával sem kapnak sajnos.) A diákéletet én mondjuk nem hagynám ki, de ez az anyagiaktól is függ, meg sok mindentől. Az akármilyen nyelvvizsgákat ne emlegesd. Ha van egy jó erős, használható angoltudásod, és a németedet is felfejleszted, akkor nem kell még x nyelvet tudnod ahhoz, hogy jól boldogulj. Nem vagyok nyelvtanulás ellenes, sőt... de ezt a szemléletet felejtsd el. Nem papír kell a nyelvről, hanem használni kell tudni azt. Egyébként bármilyen nyelvet megtanulhatsz szórakozásból középfokra. Úgyis csak gyakorlat során tudod valóban elsajátítani. Sajnos a közgazdasági szakok is olyanok, hogy vannak kurzusok, amelyek jól hasznosíthatóak később, és vannak, amelyeknek sok hasznát nem veszed az életben. Sajnos nem csak azt kérnék tőled számon ott sem, ami érdekel. Ne érjen csalódás, úgy mint a bölcsész karon. Szerintem a logisztikai suli elvégzésével már jobban látni fogod a helyzetedet, a lehetőségeidet, meg hogy mihez akarsz kezdeni. Sok sikert!
2023. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha voltál már egyetemista akkor tudnod kellene hogy ez a logisztikai technikum egy okj képzés, ami önmagában nem sokat fog neked érni.


Én sajnos ott csesztem el, hogy 2 évet jártam rá (akkor még logisztikai és száll. ügy. volt a neve), mert lényegében 32 pontot ér csak az egyetemen később, és semmivel nem leszek előrébb. FOSZK-ra kellett vna mennem, az 2 éves lett vna szintén és egy fokkal többet ér az a papír, és most csak 2 év lenne már az alapszakom.


Ha rám hallgatsz menj FOSZK-ra, gazdmentre vagy kermar-ra, hidd el nem fogsz veszíteni vele, max ha nem akarsz tovább benne lenni akkor lesz egy szakmád, viszont ha vinni akarod diplomáig akkor csak 2 évbe fog telni utána.


Nem érdemes ezzel az okj-val foglalkozni, kár hogy nekem annó ezt nem mondta senki...

2023. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszokat!


#1 Félre ne érts, nem a papírban hiszek, akkor mondom úgy hogy a tudásom van ezeken a nyelveken ezen a bizonyos szinten. Dolgoztam már Ausztriában diákként, valamint az angol igazából manapság elég "alap" dolog, meg sok éve tanulom is persze. Ezt a félreértést leszámítva jogos minden amit mondasz, az a helyzet hogy manapság (nem tudom hogy régen is) eszméletlen nehéz jól dönteni tanulást és- majd később munkát illetően, sok helyről jön tanács, de most inkább megpróbálok a szívemre hallgatni, természetesen sajnos itt sem csak a szépet és jót tanítják, de ez mindenhol így megy, a nyelvekre visszatérve azért írtam mert tudtommal elég hasznos a logisztikai területen. :)


#2 Miért gondolod azt hogy haszontalan ha megkérdezhetem? Bár most már technikum hivatalosan, 2 éves és csak érettségivel elvégezhető, nem gondolnám hogy nincs semmi haszna, vagy esetleg arra sem elég hogy egyetem mellett tudj dolgozni? :/ Ez lett volna az egyik cél vele. Meg persze hogy munkát találjak, ha lehet. Nem tudom, erről mit tudsz, mennyire esélytelen? Inkább a diplomást részesítik előnyben?


További szép estét mindkettőtöknek!

2023. jan. 12. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Az okj logisztika es a foszk majdnem egyenlő a munkaerő piacon. A foszk csak egy picivel van felette az okj es a diploma kozott van.


Azert írtam amit, mert időhúzás.

Én megvoltam győződve ha lerakom akkor az egyetemet utána eltudom végezni rövidebb idő alatt, pedig pont a foszk lett volna erre alkalmas.


Ha elvégzed a nyelvtudásoddal eltudsz majd helyezkedni irodán, de foszk-al is eltudsz, és ha diplomát szeretnél akkor már csak 2 évet kell tanulnod.


A diplomást mind a kettőnél előnyben részesítik, ezért írtam hogy menj foszk-ra inkább.

2023. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok. Valtozatlanul nem tudom hatarozottan, hogy ez a technikum (OKJ mar megszunt, de ez, ami helyette van) illetve a FOSZK mennyit er a valosagban. Ez attol is fugghet, h hol laksz, meg h milyen ismeretseged van, ill. talan, hogy mit tudsz belole kihozni Te magad. A masodik valaszolo szerintem sokkal jobban tudja, mert o ebben az iranyban kepezte magat.


Kerestem a FOSZK gazd. szakok hozott, hatha van logisztika szakirany, mert regebben volt, de mar ugy latom, nem hirdetik meg igy egyertelmuen neven nevezve. Azert vegig kellene nezned... Helyette logisztikai mernok szakot talaltam, ami 7 feleves kepzes. De gondolom ezt nem akarnad, mert ez nem annyira gazdasagi, mint inkabb kemenyebb, mernoki kepzes (?):


A képzés célja logisztikai mérnökök képzése, akik a szakterülethez kapcsolódó természettudományos, specifikus műszaki, gazdasági, menedzsment, informatikai, ipari és közlekedési technológiai ismereteik birtokában alkalmasak a vállalatokon belüli és a vállalatok közötti anyagáramlást, valamint az ahhoz kapcsolódó információáramlást megvalósító logisztikai (áruszállítási, anyagmozgatási, raktározási, komissiózási, rakodási, anyagellátási, beszerzési, áruelosztási, hulladékkezelési) folyamatok és rendszerek alapszintű elemzésére, szervezésére és irányítására. Alkalmasak a logisztikai rendszerek elemeit képező logisztikai gépek, eszközök, berendezések gyártásában, minőségellenőrzésében való közreműködésre, üzemeltetésük irányítására. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.


-Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

-Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar

-Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kar

-Széchenyi István Egyetem AUDI Hungaria Járműmérnöki Kar


A masodik valaszolonak igaza van abban, ha diplomat szeretnel, akkor a FOSZK kepzessel egy picit kozelebb allsz hozza. De a problema az, h nem tudod eldonteni, h szukseges lenne-e a diploma.


A BGE ker-mark szakon talaltam ilyen szakiranyt, h kereskedelmi logisztika. Nyilvan sok helyen van, de nem bongesztem vegig. Itt meghirdettek levelezon is. A velemenyem szerint ezzel valoszinuleg tobbet ernel hosszabb tavon. De biztosra nem tudom.


Illetve ami talan erdemes lenne, egy gazdasagi dualis kepzesre menni nappalira, ahol a kepzessel parhuzamosan elvileg abban dolgozol, amit tanitanak neked (???) Sajnos errol sincsen tapasztalatom.

2023. jan. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(folyt.)


Nezegesd vegig a felvin, hogy az alabbiak kozul melyek azok, amelyek valoban el is indultak tavaly. Inkabb eloszor csak az altalanos felveteli eljarast nezd, mert ha csak potfelvetelivel indult el a szak, az necces. Meg akkor mar lehet, h csak a fizetos valtozat indult, nem tudom.


(Ponthatarok, statisztikak --- elmult evek statisztikai --- ponthatarok, jelentkezok es felvettek szama szak(par)onkent)


Amennyiben talalsz egy szamodra olyan megfelelot, ami el is szokott indulni, akkor talan esszerubb lenne a FOSZK-ra jelentkezni, mint a technikumba. Ha nem akarsz tobb evet jarni kettonel.


Budapesti Gazdasagi Egyetem, ker-mark FOSZK, logisztika, lev. ingyenesen is.


Debreceni Egyetem, Debrecen ill. Szolnok. A ker-mark FOSZK-on van levelezon is logisztika szakirany, ingyenesen is.


ELTE-TATK Szombathely, ker-mark, van ingyenesen FOSZK-on levelezon is.


MATE szinten ingyenesen is, FOSzk levelezo, ker-mark tobb helyszinen. Budapesten is. Godollon es Gyongyoson is.


SZTE Szeged, (csak nappalit talalok) FOSZK ker-mark logisztika, ingyenesen is.


Soproni Egyetem levelezo, FOSZK ker-mark, logisztika ingyenesen is.


Szechenyi Istvan Egyetem Gyor, FOSZK lev. ker-mark, logisztika, ingyenesen is.


Ha nappalira mennel, ugy is meg vannak hirdetve ezek, azt hiszem mindegyik. Nezd at!

2023. jan. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!