Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemistaként tarthatok...

Egyetemistaként tarthatok külön órát?

Figyelt kérdés

Debrecenbe járok egyetemre, sajnos az anyagi hátterem konkrétan semmi. Szeretnék magamnak egy kis plusz pénzt, arra gondoltam, hogy általános iskolásokat korrepetálnék szabadidőmben. Emelteztem magyarból és matekból, segítettem már másoknak felkészülni. Fogalmam sincs, hogy ez hogy működik. Vagy hogy egyáltalán működik-e. Valaki felvilágosítana? Köszönöm!

20/L



2021. szept. 23. 23:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

Gondolom nem adóznál utána. Csak így pult alatt dolgoznál. Éppen megteheted, de nem törvényszerű és nem a végzettség hiánya miatt.

Nem tudom amúgy, hogy tűvel van-e bajod, de ha úgy van plazmát is tudnál adni.

Ha érdekel dobj egy privátot és beszélhetünk erről is.

2021. szept. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Aki lepontozott elárulná, hogy szerinte mennyiben legális adózás nélkül bevételt termelni??

Meg miért is félnek az ilyen zsebbe dolgozó magántanárok, hogy felnyomják őket??

Pont azért, mert illegális. Ezt is ugyan úgy be kellene vallani és lenne adó vonzata. Ez ugyan úgy fekete munka, mint mikor Pista bá kőműves munkákat vállal és nem adózik utána.

Sok magántanár van aki 2000forintért vállal egy órát. Van ahol egyszerre többeknek is tart. Havi plusz 200ezer össze jön így. Ennek van némi adó vonzata is, nem az a kategória, hogy 2 hetente lenyírom a szomszéd füvét egy ezresért. Ha meg valamit rosszul tudok kérlek világosítsatok fel.


A plazma adás meg egy alkalommal 10ezer ft, kb 1 óra alatt. Heti 2 alkalommal lehet menni, szóval 1 hónapban van 4 hét, az 8 alkalom is lehet akár, szóval 80ezer ft, de legyen akár csak 40ezer ft. Az szerintem nem éppen elhanyagolandó összeg. Ehhez tud hozzá jönni az, hogy minden 5.alkalommal +5000ft.

Nem fizet ez se olyan rosszul. Mellette jobban megvizsgálnak, mintha bármilyen orvoshoz elmennél. Pl nemi betegségekre is szűrnek, meg egyéb fertőző betegségekre amikről talán nem is tudtál. Ezek már ugye fizetős szolgáltatások lennének.

(Hasonló okokból gondolkozom egy sperma adáson is. Nem a 20ezer ft miatt, hanem mert alapodan kivizsgálnának és nem az, hogy én fizessek, hanem még ők fizetnének.)

2021. szept. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
23%
És szerinted a plazmaadás után nem kellene adózni? Elárulom: de. Minden jövedelem után kell.
2021. szept. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Ez egy nagyon jó ötlet kedves kérdező.


Én is ebből keresem a pénzt egyetemi időszak alatt.

2021. szept. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%

#3

A lottó vagy kaparós után kell adózni??

Nem... Alapból úgy adják oda az összeget, hogy abból az adó le van vonva.

A fizetésed is amit kézhez kapsz abból is lejön az adó és ugye azután se adózol még, hogy pl 180a bruttód, 135 a nettód, mad a nettódból még adózol 20ezret.

A plazma is hasonló elven van. Amit kézhez kapsz az jogtiszta jövedelem, nincs bevallási kötelezettség.

2021. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

#5 Fejezd már be.


Menjél aztán akkor adj plazmát, élj abból, a kutyát nem érdekli, de felesleges háromszor egymás után leírni.

2021. szept. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
A legolcsóbb kisvállalkozó adó 25 ezer havonta, félállásban, de akkor is kell fizetni, ha egy szál diák sincs.
2021. szept. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%
Hirdesd meg a városi újságban.
2021. szept. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Gyakorlatilag tarthatsz. Posztolsz egy-két releváns Facebook-csoportba, és találsz tanítványt. Ennyi.


Igen, nem adózol utána, de a gyengébbek kedvéért: a kérdező nem főállású magántanár, hanem egy csóró egyetemista, aki alapvetően TANUL az egyetemen, ugyan hadd ne kelljen már szó szerint vérét adnia, ha zsebpénzt akar. Inkább az zavarjon, hogy a politikusok milliárdokat lopnak és talicskáznak ki a pénzt az országból. Nem kell ilyen szarrágónak lenni. Prioritások...

2021. szept. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Szóval, ha csak ilyen egyetemi (legfőképp saját évfolyam stb.) csoportban hirdeted, akkor amíg nem nagy tételben csinálod, addig a kutyát nem érdekli.

Értsd: Heti pár alkalommal leülsz 1-2 emberrel a suli büfé mellé, és elmagyarázod, hogyan kell deriválni.


Ha ehhez a tevékenységhez már termet bérelsz, nagy létszámmal stb. akkor már illene adózni.

2021. szept. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!