Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik budapesti egyetemen a...

Melyik budapesti egyetemen a legjobbak a gazdasági szakok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szerintetek melyik egyetemen a legjobbak a gazdasági szakok? Főleg a nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodási és menedzsment szak érdekel



2021. aug. 1. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

1.Corvinus

2.Elte

3.BME


A többi ezek után jön.

2021. aug. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Pár indokot is tudtok mondani??
2021. aug. 1. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Corvinus: Az ország legnagyobb nevű közgáz egyeteme, magas ponthatár, színvonalas az oktatás és az emberek is normálisak, sok külföldi lehetőség is van. Mindenképp ezt írnám elsőnek.


ELTE: Nem rég alakult, de már most nagyon erős és színvonalas az oktatás, jó a közösség és 410 pont alatt ide sem lehetett bekerülni, tehát az emberek is nagyrészt motiváltak és értelmesek. Díjmentesen hallgathatsz tantárgyakat angolul ( amennyit akarsz) ami szerintem nagyon jó, vannak teljesen angol nyelvű szakok is. Viszont nincs annyi külföldi lehetőség.


BME: Sok tanár elment az ELTE-GTK ra ami miatt kicsit gyengébb lett sokak szerint, bár szerintem most is színvonalas az oktatás, jó a közösség. Az épület pedig szerintem nagyon jól néz ki, jó az infrastruktúra ami szerintem szintén szempont.


A BGE következik ezek után ami szintén nem rossz választás, de itt már azért elég vegyes a közösség, sok ember 280-300 ponttal már bekerül, ezek alapján nem lehet túl erős szerintem az oktatás. A BGE-PSZK karról viszont jókat hallottam

2021. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Ahogyan az 1-3 írja. De szerintem a BGE jobb gazdasági téren, mint a noname BME.
2021. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
A BME-re nagyobb szazalekban mennek a 400 pont felettiek, es valljuk be nagyobb a szinvonal mint a BGE-n. Jártam mindkettő egyetemre azt hozzáteszem
2021. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

#4 Háát.. Ha a BGE és a BME közül kell eldönteni, hogy melyik a noname, akkor én mindenképp a BGE-re voksolnék.

Ha csak ranglistákat is nézünk, a BME 1000+ míg a BGE 3000+ környékén helyezkedik el.

2021. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

6-os, szinte biztos vagyok, hogy a BME a mérnöki részeivel 1000+-os és nem a gazdasági karával :D


A BGE amúgy nem rossz egyetem, nem értem miért kell triggerelődni, ha a BGE-et jobbnak mondják a BME-nél gazdasági szempontból.

A BGE egy komplett gazdasági egyezem, míg a BME (mondjuk meg az őszintét) egy mérnöki egyetem és van mellé gazdasági kara.


Kérdező egyébként gazdmen szakhoz nagyjából mindegy. Ez a négyes (Corvinus, BGE, BME, ELTE) közül állíts fel egy rangsort a te szimpátiád alapján. Menj el nyíltnapokra majd vagy érdeklődj ismerősöknél stb...

2021. aug. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

7-es vagyok.

Nem értem miért kell lepontozni :D.


Akkor most itt van néhány fix tény. Idén BME-re felvettek gazdmenre 250 diákot önköltséges ponthatár 330 pont lett. BGE-re 415 diákot vettek fel ugyanerre a szakra és ott 338 a ponthatár.


Szóval a BGE-re sokkal több diákot vettek fel és még így is magasabb ponthatár lett mint BME-n.


Nagyon nem érdekelne, hogy sok "tipikus" BME-s itt fényezi az egyetemet, de ezzel befolyásoljátok majd az új felvételizőket, ami nagyon gáz.


Szóval kérdező: nem igaz amit írtak, megnéztem pl a pénzügy és számvitel szaknak a pontjait is. Na ott meg bőven magasabb a BGE-n a ponthatár mint BME-n. (Az adott évben az utolsó felvett halgatónak a pontszáma a meghírdetett ponthatár)


És ne értsetek félre, kicsit sem gondolom, hogy a BME rossz választás lenne sőt..., de akkor se írjatok már valótlan dolgokat.

2021. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

#8 Nem kell színészkedni, tudjuk hogy BGE-s vagy, akiről már azt is tudjuk, hogy ponthatárok alapján dönti el egy egyetem hírnevét, minőségét és rangsorolását :D


#7 A BGE a gazdasági szakjaival is 3000+-os, így végképp nem érthető a felvetésed.


Egyébként nem szidta senki az egyetemedet, éppen inkább a BME-t ócsárolták, így teljesen jogtalan a besértődésed.

2021. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

#8 tipik BGE-s “ de az én sulim akkor sem szar” ember. Nezz mar meg reszletesebb felmerest, a BME-re 60-70% ban 400 pont folottiek mennek, BGE-n ez az arány jó ha meg van 40% de szerintem még sokat is mondok.


BGE-s ismerőseim vizsga előtt 2-3napot tanulnak Analízis vizsgára (ami náluk csak egy félév, BME-n 2) és a Mikro-Makro sem a legerősebb

a BME-n ezzel szemben jóval keményebb az oktatás és a követelmények

a diákok színvonala pedig szintén a BME-t igazolja

2021. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!