Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elakadtam az egyetemi tanulmán...

Elakadtam az egyetemi tanulmányaimban és nem érdekel már a szak többé?

Figyelt kérdés
Jelenleg jogász szakon tanulok és egyre inkább nem érdekelnek a targyak amiket tanulok, (jáb, közig) és nem is veszem rá magam a tanulásra,mi tévő legyek? Hogyan szerezzem vissza a motivációt?

2021. júl. 27. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
és maga a munka tetszene? az a lényeg (nem mindig egyezik a tanulmánnyal az amit ténylegesen csinálni fogunk a munka során)
2021. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze az tetszene, csak demotiválnak az ilyen megfoghatatlan tárgyak és úgy érzem ezeket nem tudom teljesíteni :/
2021. júl. 27. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
nekem se tetszett hidd el a a szerves kémia gyógyszerészhallgatóként :D
2021. júl. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
sztem motiváljon a munka gondolata, esetleg van nyári gyakorlatod, az tetszik? :)
2021. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú, praktikus tanácsot nem tudok erre mondani, én is voltam így, egy csomó tárgy, aminek utólag köze nincs ahhoz, amit csinálok :/ ugyanakkor egyszer hidd el, vége lesz! Most úgy tűnik, hogy nem, de minden vizsgával egyre közelebb kerülsz a célodhoz. Én 3 éve végeztem, ez a 3 év rövidebbnek tűnik, mint anno az egyetemen 1. Most már örülök, hogy akkor nem adtam fel és megérte a sok könny meg cirkusz, meg 10ezer kalória csoki.
2021. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat tehát nem csak engem érint ez a probléma :)
2021. júl. 28. 12:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, különösen az ilyen 5-6 éves képzéseknél lehet ez probléma (mást mondjuk nem végeztem, így nem tudom), mert ha meg van bontva, akkor esetleg a tudat még vigasztalhat, hogy a 3 évből már 2 megvan és elringathatod magad abba az illúzióba, hogy a mester jobb lesz, de mikor fixen letolod az 5 éved, és tudod, hogy még a java hátra van, nincs félidő és pontosan jól tudod a sztorikból, hogy mi vár 1-2 év múlva... én legalábbis így képzelem el, nem azt akarom mondani, hogy attól lesz nehéz egy egyetem, mert egyben 5 év, és könnyebb a 3+2, de nekem olyan furcsa volt 2. év végén belegondolni, hogy még a felénél sem tartok, míg más barátaim 2 év után már szakdolgozatot írtak. Volt olyan tárgyam, amire maga az oktató mondta, hogy túl kell élni valahogy. Úgyhogy kitartás, keress magadnak valami boldogságforrást, ha az csoki, akkor egyél annyit, amennyi jól esik, próbálj minél többet a szabadban tölteni, az is sokat segít, mert már nem a 4 fal között kuksolsz, amikor ilyen szép idő van és a friss levegő is jót tesz az agynak tanulás közben. Pár év és csak nevetni fogsz ezeken, még ha most úgy is tűnik, hogy sosem fogsz tudni ezekből a traumákból felépülni :)
2021. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!