Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön (Európában) milyen...

Külföldön (Európában) milyen lehetőségek vannak egy Bsc diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Most diplomázom tavasszal, valószínűleg felvennének Msc-re is. Imádom a szakom, de nagyon elfáradtam a sok hülye szakirányhoz nem tartozó tárgytól. Európában (Anglia, Franciao., Belgium...) milyen kapacitása van a munkahelyeknek a Bsc-re? Vagy a megítélés ott is ilyen gyatra, mint itthon? Hol tudok ennek utána nézni??? Köszi!
2010. márc. 8. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom. Viszont nekem egy fejvadász cég javasolta, hogy ha ki akarok menni, akkor olyan MSc-t végezzek el előtte itthon, ami valami külföldi egyetemmel közös képzés. El is kezdtem ősszel a Wekerlén egy Sorbonne mester szakot, ezzel tuti felvesznek bárhol Európában, főleg Franciaországban.
2010. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! :) Leírnád, hogy mit jelent, hogy közös a képzés? Erről még sosem hallottam! Gazdaságot tanulsz?
2010. márc. 8. 12:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Sorbonne Paris Egyetem szervezi itt Magyarországon, a 4 félév végén sorbonne-i mesterdiplomát kapok illetve egy magyar szakirányú továbbképzéses papírt. A sorbonni diploma itthon is nagyon kapós és külföldön is elismerik, függeztlenül attól, hogy milyen BSc után végezted el.


Levelezőn járok, tehát addig is gyűjtöm a pénzt a kiutazáshoz. :)

2010. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

És ne ijedj meg, a képzés magyar nyelvű. Amikor francia professzorok tartanak órákat, olyankor van szinkrontolmács is. (most tanulok magántanárnál franciául, tehát nekem ez nagy segítség)


Itt a link: [link]

2010. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia! :) Értem, bár biológusként lehet nem megyek vele messzire... :D De azért köszönöm! :)
2010. márc. 8. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat a kérdésemért,de én már nem vagyok fiatal (lassan 40 éves leszek) így nem tudom mit is takar a BSC diplomád..Utána olvastam,de csak a tanulási rendszert írják...

De annyit tudok,hogy Angliában bármilyen diplomád van( hacsak nem orvosi vagy mérnöki) A szakmádban,vagy mint diplomás nem fogsz tudni elhelyezkedni..Itt kint nem sokat ér sem az érettségi,sem a különböző érdekes nevű diplomák...Ismerek olyan magyar komoly embereket akik tanári diplomával,vagy repüléstervezői diplomával egy gyárban dolgoznak..A szamárlétrát nekik is végig kell csinálni...Azért azt sem szabad elfelejteni,hogy diplomás angolok itt is vannak,és ők sem hajlandóak gyárban dolgozni,hisz nem ezért tanultak...

2010. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 12:34 vagyok..

Bocsánat,most olvasom,hogy biológust takar a Bsc..

Hát avval itt kint esetleg bizonyos farmokon a gazdaságban tudnál állást kapni...Nem hiszem,hogy sokat érne...főleg ha nincs gyakorlatod sem..

2010. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia! :) A Bsc nem biológusit takar, hanem egy képzési szintet. Hajlandó lennék megmászni a létrát, nem álmodozom, szóval nem képzelem azt, hogy kinn -szakmailag is- kánaán van. Főleg gondolom a válság miatt. Amúgy nem sok, de van egy év szakmai gyakorlatom (gyógyszerészetin). Köszönöm a választ!
2010. márc. 8. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

1. Kulfoldon nehez MSc-vel is elhelyezkedni ismeros vagy belsos nelkul.


2. A BSc diplomadat sehol se veszik komolyan, meg az egyesult kiralysagban sem, mivel itt elvarjak az honour yeart.


3. A Sorbonne (Paris IV) jelenleg nem szamit egy szuper egyetemnek. Jo tortenelme van de szanalmas a jelene mint oktatas, mint kutatas teren. Raadasul ez csak az egyike a "Sobonne" negy utoegyetemenek. Franciao-ban a grand ecole-k a jo es elismert egyetemek (+ Science Po). Ajanlom, hogyha erdekel Franciaorszag akkor nezzen utana.


4. Ebbol kifolylag a Wekerle S. U. F.-n szerzett diploma meg kevesebbet er (foleg, hogy ra van irva hogy Magyarorszagon szerezted "Gaelle Hongrois"), foleg a francia nyelv hianyaban.


5. Nyugat Europaban a magyar (altalaban kelet europai mivel kulombseget nem igazan tesznek) oktatast lenezik (abban hogy ebben igazukvan vagy nem azt mindenki dontse el maga) es az otthoni hirekkel ellentetben nem varnak szinte senkit tart karokkal. Az orvosok es a mernokok tobbnyire el tudnak helyezkedni (altalabn rosszabb allasban mint az azonos kepzettseggel rendelkezo helyiek) a szakmajukban. Meg az olyan magyarokat is nehezen veszik fel verseny kepes allasokra akik a teljes egyetemi kepzest Nyugat Europaban vegeztek el elegyetemeken.


6. Nyugat Europaban Magyaroszaghoz hasonloan recesszio van, mig tobb fiatal kerul iden a munka piacra mint valaha. Ebbol kifolyolag nagyobb verseny lesz a munkahelyekert mint eddig tehat egy Biosz BSc szinte biztos, hogy nem lesz eleg.


7. Tudom, hogy nem ez amit hallani szerettel volna de mar 8 eve elek kulfoldon tobb orszagban, itt is vegeztem a BSc-t es ket MSc-t, ismerek nagyon sok foleg lengyel, portugal, es cseh fiatalt akik itt probaltak elhelyezkedni vagy helyezkedtek el es tobbnyire nem a sikerstorykrol szolnak ezek a tortenetek. Pl Marius 35 eves vegyeszmernok MSc-t vegzett es Edinburghben ejjeli orkent dolgozott. Kasia 25 evesen friss diplomaval (a jo hiru Krakkoi egyetemrol) jott ki es pincerkedett 12 honapig (amig elvegzett egy helyi kepzest). Stb, van meg peldam boven.


8. Azert megprobalni erdemes, de szerintem csak akkor kolts ra penzt ha legalabb behivnak egy interviewra...

2010. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm! Természetesen nem az számít, hogy mit akarok hallani, hanem, hogy mik a tények! Lehet össze szedem magam, és egy darabig még itt próbálok meg boldogulni a biztos helyemen.
2010. márc. 8. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!