Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Üdv! Valaki jelentkezett már...

Üdv! Valaki jelentkezett már az UCAS- on ) keresztül az Egyesült Királyságba egyetemre? én fogorvosi egyetemre szeretnék jelentkezni, de nemtudom, hogy mit hogyan, tudnátok pár információt írni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
(www.ucas. Co. Uk
2012. okt. 9. 22:40
 1/9 Dubi ***** válasza:
100%

Az Oxbridge-t hagyjuk, arról már le is maradtál :D Marad az összes többi egyetem. Az UK-ban 2 féle egyetem van: fizetős és állami térítéses. Skóciában az állam fizeti, az összes többi régióban pedig a diák. A felvételi rendszer viszont hál istennek ugyan úgy működik a UK-n belül mindenhol (kivéve Oxbridge, ez mindenben kivétel), a UCAS honlapon keresztül jelentkezik a világ összes diákja aki az UK-ban szeretne tanulni, azaz Te is. 9 font aktiválási díjat kell fizetni, mielőtt érvényes jelentkezést küldhetnél, de maga a regisztrálás ingyenes. Megjegyzem, a 9 fontodért tömérdek levelet fogsz kapni mielőtt az egyetemre mennél, bár egyik sem túl hasznos. 5 egyetemre adhatsz le jelentkezést, 1 adott szakra érdemes koncentrálni. Kell egy tanári ajánlólevél, amiben az égbe magasztalnak, mert kint a leghülyébb diákok is ilyet kapnak, plus egy Personal Statement, ami egy esszé magadról, hogy miért azt akarsz tanulni amit, mióta érdekel a téma, mit tettél eddig ecetera ecetera. Az érettségidet fogják nézni, meg kell mondanod, miből szándékozol érettségizni, és majd az egyetemek egyenként megírják, hogy mit várnak el tőled, ez tavasszal történik visszajelzéskor (tényleg pár hónap intervallum), míg a jelentkezéseket az összes cuccal együtt január közepéig fel kell tölteni a UCAS-ra. Továbbá egy IELTS szintet is megírnak, de ez az egyetemek honlapján is megtalálható, mit várnak el. Van TOEFL, IELTS, én az IELTS-t csináltam. Átlagban 6.5-ös eredményt várnak el, és minimum 6.0 mindenből. E fölött csak Oxbridge kér. Ez egy középszintű nyelvvizsgára akkreditálható, de szerintem annál nehezebb. Mielőtt elmennél, mindenképp beszéljünk, mert tudnak szivatni... Olyan május elejéig már megkapsz minden visszajelzést, pár egyetem nem vett fel, olyan 2-3 pedig igen, ezek közül kell kiválasztanod 2-t, és egyet elutasítanod. A kiválasztottak közül 1 firm choice, ha teljesíted a feltételeket, oda illik menni tanulni, a másik valami unsure choice vagy ilyesmi, ez akkor lép életbe, ha a firm choice-ról lecsúsztál. Aztán leérettségizel, valamikor lesz IELTS vizsgád is a kívánt eredménnyel, július 1-ig pedig beküldesz minden bizonyítékot nekik h teljesítetted a feltételeket. Mindezek után a nyár folyamán felvesznek (a törvények alapján kötelességük), és koleszt választasz, valamint Angliában Student Loan-ért, Skóciában pedig Student Award-ért folyamodsz, h ne kelljen tandíjat fizetni. A skótok ugye tiszták, fizetik a tandíjad, de vehetsz tőlük kölcsönt is, ami hasonlít az angolokéhoz, és leírom pár mondatban a lényegét.


Az angol diákhitel (Student Loan) kamatmentes, 30-35 év után elévül, és ha sok lesz a fizetésed, akkor egy bizonyos bruttó kereset (21000 font angoloknál, 16.000 a skótoknál) feletti összegnek a 2-3%-t kell kifizetned, ha már munkába álltál. Ez rendkívül kedvező, és nem igazán terhel meg, valamint az biztos, hogy az EU-n belül is érvényes, azaz MO-n ha dolgozol, innen is ezt törleszted, max lejjebb viszik a határt egy kicsivel, mert itt kevesebb az átlagfizetés. Szerintem így is nagyon jó!


Ez után kész is vagy, és boldogan mehetsz tanulni, de évente újra kell kérvényezni azt, hogy fizessék a tandíjadat Skóciában, valamint Angliában h hitelt vehess fel a tandíj finanszírozására.


Azzal számolj, h hitel nélkül a kint lakás egy évre olcsóbb helyen az 5-6000 fontot is eléri. Ennél több, ha nagyvárosba mész, Glasgow és London magasan a legdrágábbak.


Ha van még kérdésed, megtalálsz privátban.

2012. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok! En orvosira jelentkezek. A King's-re szeretnek legjobban jarni.


Munkatapasztalat temerdek van, hobby is.


1 baj van. En elkezdtem itt orvosira jarni, de kicsusztam koltsegesrol. Dolgoztam az se volt jo es egy belgyogyaszati problemam volt...


Most nem tudom hogy nekik megirjam hogy orvosira jartam? Vagy ne irjak semmi ilyet?


Atvenni nem veszik at a kreditjeimet, az rajta volt a honlapjukon hogy UK-n kivul nem vesznek at senkit... Szoval ezert jelentkezem ujra...

Mit csinaljak? Megmondjam hogy jartam orvosira? Es hogy a betegseg miatt- jol dokumentalt- nem sikerultek a tanulmanyaim ugy ahogy szerettem volna es szuneteltettem a tanulmanyaimat, elkezdtem dolgozni es igy mar tudok kint tanulni mint ahogy anno szerettem volna...

2012. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Na tehát az államiról csúsztam át költségesre...


Nem megfázásról beszélünk, hormonokkal tömtek... fizikailag és lelkileg is teljesen megváltoztam, az ismerőseim is így utólag be merik vallani hogy iszonyatosan néztem ki... mondjuk benne lenni még rosszabb volt, utáltam emberek közé menni...


Viszont most ezen parázom, hogy minden másom olyan fényes. A legrosszabb érettségim 88%...

Nagyon sokat dolgoztam egészségügyben, EFR oktató is vagyok.

Kint is az egészségügyben dolgozom...


Megírtam az UKCAT-ot is, hát nem lett olyan kiemelkedő mint akartam de átlagnál jobb... telhetetlen vagyok :D


Már vannak kutatási témák is amik érdekelnek és követek a PubMed oldalon.


Te írtál UKCAT-ot?

2012. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dubi ***** válasza:

Szia,


Sajnos csak a sima jelentkezési menetben vagyok informált, a váltásokkal kapcsolatban nem. A legjobban akkor jársz, ha írsz az általad kinézet egyetemeknek, és ők megmondják, mit szeretnének. Ha nem írnak vissza, valszeg nem is érdekled őket, odakint segítőkészebbek mint idehaza. Általában.

2012. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

A King's nem fogja atvenni a kreditjeimet, mert nem fogadjak el az UK-n kivuli tanulmanyokat sajnos es ezt le is irtak a honlapjukra.


Siman ujrakezdenem, csak nem tudom hogy ehhez mit fognak szolni... Ok mondjuk a personal statementbe leirom, de akkor is...

Jo lenne ha nem foglalkoznanak vele annyira es csak a pozitiv oldalat neznek hogy legalabb mar van egy kis elotanulmanyom, munkatapasztalatom stb. stb.

2012. okt. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dubi ***** válasza:
Ha Skóciába mész, és voltál már x évet állami térítéses egyetemen MO-n, akkor 4-x év állami térítésre vagy jogosult Skóciában. Ennyit tudok mondani :D
2012. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De az orvosira nem vonatkozik az allami tamogatas Skociaban sem.
2012. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dubi ***** válasza:
Javítás: a skót diákhitelt már nem vehetik fel csak UK-sok vagy akik 3 éve ott élnek. Sry. A tandíjat még fizetik.
2012. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az elsovel ertek egyet
2014. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!