Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen országba menjek továbbt...

Milyen országba menjek továbbtanulni? Maradjak Magyarországon? Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés

Töri faktra jelentkeztem, 10-es vagyok, angolból b2 euroexam nyelvvizsgám van, németből c1 euroexam nyelvvizsgám van.

A diplomácia, pszichológia, jog érdekel, szeretek utazni, új emberekkel ismerkedni. Nagyon extrovertált személyiségem van. Iszonyú szorgalmas vagyok, 3 tantárgyból fogok emeltezni, amik remélhetőleg 90% fölöttiek lesznek. Milyen egyetemet/ szakot ajánlanátok nekem?



máj. 4. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát döntsd el, ha külföldre akarsz menni akkor a jog kilőve. Ha extroveltált vagy, akkor mondjuk a pszichológia illhet hozzád.

Ez elég elhamarkodott kijelentés hogy valószínűleg 3 emelted 90% felett lesz. És mire alapozod hogy iszonyú

szorgalmas vagy?:)

Sokaknak van ilyen korukra nyelvvizsgájuk.

Azt sem értem minek 3 emelt. Sehova nem kell 3. 2-t számítanak be mindenhova.

máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Az kimaradt hogy a jog inkább irodai munka, ha extrovertált vagy akkor nem hiszem hogy az való neked

Diplomácia sem olyan könnyű amilyennek hangzik, nagyon nehéz diplomatává válni, jó kapcsolatok és szerencse kell hozzá

Ezek közül mindenképpen a pszichológiát mondanám, mert azzal elég sok olyan lehetőség van ahol emberekkel foglalkozhatsz (klinikai szakpszichológus, HR, iskolapszichológus stb)

máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A jog eléggé országhoz köt, tehát ha külföldre terveznél menni, akkor problémás lehet.

Ezek közül talán a pszichológia lenne a legjobb, oda szükséged is lesz sok pontra és jó érettségikre, de azért ez is olyan, hogy igaz attól függően, hogy melyik irányzatát választod majd, hátrányban lehetsz, ha nem az anyanyelveden tanulod/végzed a munkát, pl. ha kliensekkel foglalkozol, mert abban az esetben elég fontos a kommunikáció, nyelvi "finomságok".

máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mivel előrehozott érettségit fogok tenni a nyelvekből, ezért tudok csak a törire koncentrálni majd. Idén voltam oktv-n németből, több tanulmányi versenyen is voltam, ahol átlagban szép helyezéseket értem el. Heti 5x sportolok, a maradék időmben önfejlesztek, a barátaimmal találkozok.

Persze, durva kijelentéseket tettem, de okkal gondolhatom, hogy sikerülni fog a 90%.

3 emeltet meg azért teszek, hogy minél optimálisabban tudjam a pontjaimat összeadni.

máj. 4. 19:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Nemzetközi tanulmányokról mi a véleményetek?
máj. 4. 19:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban ilyen okos vagy és jól megy a tanulás mint azt állítod magadról, akkor nem ajánlom a humán vonal erőltetését. A felsorolt szakból elég nagy a túlképzés, külföldön nem túl jól hasznosíthatók. Inkább valami olyat tanulj akkor ami jövedelmezőbb pl infó vagy valami gazdasági szak. Azokkal sokkal könnyebb külföldön elhelyezkedni és magasabb a fizetés
máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*szakokból
máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nézz utána a nemzetközi gazdálkodás szaknak, az talán még reálisabb alternatíva lehet
máj. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

jártam két félévet nemzetközi tanulmányokra néhány éve, ilyen kis tipikus bölcsészképzés, csak jogászos köntösbe bújtatva, hogy a jövőben még jobban húzhasd az orrodat a mekiben. a végén már komolyan se vettem nagyon, valami esszét az utolsó éjszaka ollóztam össze a wikipédiáról ca., két hét múlva behívott a tanár, hogy az enyém lett a legjobb esszé, jövőre visz tdk-zni. másnap kiiratkoztam XD

6+8nál van a pont, gazdasági irányt nézegesd.

máj. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát, kicsit humános vagyok, (matekból 4,4 vagyok csak), infóból programozás egyáltalán nem megy. ( vagy csak nem érdekel)

A nemzetközi gazdálkodást alapból is nézegettem

máj. 5. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!