Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes egyetemre jelentkeznem? Hogyan tudok kijutni külfölre egyetemre?

Figyelt kérdés

10.es vagyok, most a héten kell kiválasztanom, hogy melyik faktot vegyem fel, de még arra sincs sok ötletem, mivel sajnos nem tudom, hogy milyen irányba szeretnék menni.


Érdekelnek nagyon a nyelvek: tudok angolul, németül és kicsit franciául. Faktra gondolkoztam ezek közül, viszont nemtudom, hogy jó ötlet e. Együtt német és francia faktot nem vehetek fel, angolnak pedig nem látom sok értelmét. Sajnos semmilyen tárgy sem érdekel túlságosan. Maga a világ felfedezése és a sok utazás nagyon fontos nekem, szóval szóba jött a földrajz is. (Egyetem után ki szeretnék költözni valahova)


Alapvetőleg úgy érzem, hogy akkor tudnám ezt biztosabban eldönteni, ha ki tudnám vákasztani, hogy melyik ország - melyik egyetemére lenne legérdemesebb jelentkeznem.


Megéri e nekem emelt szinten bármiből érettségizni? Gondolkoztunk azon is szüleimmel, hogy letenném az amerikai SAT vizsgát, ez segítene?


A szüleim nem tudnák financírozni a kijutásomat, szóval ráadásul még lehetséges, hogy ösztöndíjért is pályáznom kéne.



ápr. 24. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a kinti életed nem tudnák fedezni, akkor szerintem külföldben ne gondolkodj. Az nem kis összeg. Két éved van még, az sok idő. Menj el egyetemi nyílt napokra stb nézz szét a felvi.hu-n a lehetséges szakok között.

Vegyél fel nyelvből faktot ha az érdekel.

Nyelvvizsgázni nemzetköziekből csak akkor éri meg, ha már pontosan kinézted az egyetemet, mindenhova mást kérnek.

De mondom, ha már előre tudjátok hogy anyagilag nem tudjátok megoldani a külföldi tanulást, akkor ne éld bele magad.

ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Az ösztöndíj meg nem így megy, nagyon nehéz megkapni.
ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben így nem tudunk segíteni, azt sem tudod mit szeretnél tanulni. Úgy tudsz kijutni hogy megfelelsz az adott egyetem felvételi követelményeinek/tudod fizetni.
ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Angol nyelven szinte bármelyik országban létezik oktatás.

Azt kellene tudnod, mi érdekel, és milyen anyagi támogatást kaphatsz majd otthonról.

ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

amerika felejtős, ahhoz tízéves korod óta kéne önkénteskedni, vitaversenyt nyerni meg egyéb fszságokat csinálni, meg nem árt mellé legalább két milliomos gondviselő sem...

angol és német fakt, mellé a franciát próbáld meg nem elfelejteni, és Ausztriába már viszonylag jó esélyekkel felvesznek valamire, ott a legtöbb szakon nincs magyar értelemben vett felvételi, csak nyelvvizsgát kérnek németből. ha most elkezdetek spórolni, a kaució+első havi lakbér+kaja összejön egy kollégiumban majd, utána meg már megoldod magadat. onnan meg már továbbjutsz valamerre.

ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha biztos hogy nem tudnak anyagilag támogatni érdemes inkább itthon elvégezned egy alapszakot és a mestert valahol külföldön, de elsősorban EU-n belül reális.


Legtöbb egyetemen van lehetőség alapszak alatt 1-2 szemesztert vagy a szakmai gyakorlatot külföldön tölteni és ehhez adnak ösztöndíjat, többnyire Európán belül, de pl BGE-n eléggé nyomtatják ezeket a keleti dolgokat, úgyhogy amíg ott tanultam volt Indonéz, Thaiföldi lehetőség is.

Amerikába teljes képzésre ösztöndíjat kb esélytelen innen nyerni, de pl Fulbright van mesterszakos vagy PhD hallgatóknak, ezzel 10 hónapra ki lehet menni résztanulmányra vagy kutatni. Ennek is vmi 20-25% az esélye elnyerni, de támogatást adnak tandíjra, lakhatásra és kiutazásra.


Amúgy Ausztria tényleg jó opció, nincs tandíj, nem többszáz ezer Ft kimenni/hazajönni és koliban vagy lakótársakkal részmunkaidős melóval meg lehet élni, nyilván nem nagylábon. Úgyhogy németet érdemes felvenni faktra, ha nagyon nincs más ami tetszene akkor csak ezt, de angol se árt emelt szinten.

ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben mindenképpen EU-n belül kell gondolkodni, USA egyelőre felejtős. Németországban van mindenféle ösztöndíj, amiből simán meg lehet élni diákként. Ha az ösztöndíj nem tartalmazza, akkor pluszban még lakhatási támogatást is lehet igényelni.

A németet mindenképpen érdemes az egekbe fejleszteni, az így is úgy is jól fog jönni. Teljesen érthető, hogy ennyi idősen még nincs kész koncepciód, hogy mit szeretnél majd pontosan továbbtanulni, de nagyvonalakban sem tudod? Mármint, hogy reál, vagy humán? Ebben az esetben triplán a németre feküdnék rá.

ápr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!