Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Egyetemnél a tandíj...

Bécsi Egyetemnél a tandíj hogy van pontosan?

Figyelt kérdés

Azt olvastam (nem tudom mennyire frissek ezek az infók), hogy német nyelvű képzéseken alapszakok esetében 8 szemeszter ingyenes, utána kell 300 valahány eurót fizetni szemeszterenként meg félévente valami kb 20 eurós hozzájárulást kell fizetni. Ez jónak hangzik.

Ott van olyasmi mint Magyarországon, hogy ha valaki ingyenesen jár egyetemre, de otthagyja, akkor visszafizettetnek vele valamit vagy le kell dolgoznia?


2022. márc. 9. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Hm, nekem valahogy az jutott eszembe, hogy ha ilyesmi érdekelne, akkor első dolgom lenne megnezni az egyetem honlapját, ahol egészen biztosan pontos információt találok erről
2022. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem a Bécsi egyetemre járok, de Bécsben járok egyetemre és nalunk ingyenes az EU állampolgároknak. Az a 20 euró ÖH díj, minden félévben be kell fizetni, ezen kívül viszont nincsen semmilyen tandíj. 2 félév csúszást engednek meg ingyen, bármennyi idő is a képzésed. Valószínűleg Uni Wienen is ugyanezek a szabályok.
2022. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. És a tanulmányi ösztöndíj mennyi szokott lenni kb, ha valaki kap?
2022. márc. 12. 11:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,7 alatti átlagra adnak 750 eurót. Viszont ezt az átlagot magyarként nagyon nehéz elérni.
2022. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!