Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A bécsi egyetemekre mi alapján...

A bécsi egyetemekre mi alapján veszik fel az embert?

Figyelt kérdés

Mert úgy hallottam hogy ott a mi érettségink nem számít, de akkor ezt is rosszul tudom? A nyelvvizsgákból a B2/C1 elég? (Inkább a C1-re hajtok.)


Előre is köszi a válaszokat, sokat segítenétek :)



2021. jún. 21. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
érettségi, annak a hivatalos fordítása, c1es német nyelvvizsga, plusz külön felvételik azokon a szakokon, ahol vannak. (mi ez már megint, hogy nem ismerik el... miért ne ismernék?)
2021. jún. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, az érettségit be kell mutatni, kell a fordítás (nyilván), de nem nézik az eredményeket, nem az számít. Felvételi egyes szakokon van, máshol nincs. Például orvosin van, de közgáz képzéseken nem hiszem.

Német nyelvű képzésekre C1 nyelvvizsga kell és nem akármilyen, ÖSD vagy Goethe a legjobb, de van még pár, amit elfogadnak, de pl. origó nyelvvizsgát nem hinném.

2021. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jujj, kettes, igazad van, azt kihagytam hogy nem minden nyelvvizsga jó, jó hogy mondtad :D (nyelvtanár gyereke vagyok, és néha elfelejtem, hogy van aki rendes nyelvvizsgának hiszi az origót is, szakmai ártalom.)
2021. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! kedvesek vagytok, meg jó, hogy szóltatok, még szerencsére van időm vizsgáztató-helyet választani.

mindenkinek ment a zöld kéz :)

2021. jún. 23. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadott nyelvvizsgák:

ÖSD Zertifikat C1, Goethe C1, telc C1 hochschule

2021. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél tanulni?
2021. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, 5-ös :)


6-os, közgazdaságot és számvitelt.

2021. jún. 24. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem honlapján tudod megnézni a szakot kiválasztva hogy van-e oda felvételi. Úgy tudom júliusban szokták ezeket megtartani, írásbelik. A felvételihez B2 nyelvtudás kell, máshogy nem is tudnád megcsinálni, a C1 a tanulmányok megkezdéséig kell. Én is gondolkodom bécsi továbbtanuláson, még nem biztos, bizonytalan vagyok és itthon is le fogom adni a jelentkezésem, ezért mostanában belemélyültem a dolgokba. Annyi még, hogy úgy tudom Ausztriában október 1-jén kezdődik az egyetem, nem szeptemberben és a jelentkezéseket sem januárban-februárban kell leadni, hanem később, talán júniusban.
2021. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!