Aki mostanában vizsgázott Euroexamnél, annak volt Vocabulary+Grammar feladat? Ha igen, akkor az melyik részhez tartozott (írásbeli vagy szóbeli)? És mennyire volt nehéz?
Akkor szerintem különbontva minden részhez mondok tanácsokat.
Reading: a hosszú szöveget nem mindig kell teljesen figyelmesen végigolvasni, sokszor elég egy kis részét, mert nagyon hosszú. A kérdésekre nagyon kell figyelni, mert ha megkérdezi mondjuk hogy milyen munkái voltak az illetőnek 1930 után akkor a szövegben már könnyen ki lehet keresni azt a részt ami erről az időszakról, vagy a munkáiról szól. (ez ált. egy életrajz) a másik két szöveget alaposan el kell olvasni, mert ott, de főleg a harmadiknál nagyon figyelni kell a részletekre.
writeing: Ha tudsz szerezni oxford advanced learner's szótárat akkor az nagyon hasznos, ugyanis a végében vannak a levél essay stb íráshoz hasznos kifejezések, meg a struktúrájuk, példával. Ennek ellenére azt mondom, azért nézd meg minden lehetséges irománynak a felépítését, írj belőlük gyakorlást. És ismételten nagyon figyelj a megadott infóknak, minden említettnek benne kell lennie, különben levonják a pontot.
Listening: Erre gyakorolni lehet csak, egyetlen tippem van, hogy írj le mindent, akkor is ha nem vagy biztos benne és jegyzetelj ha tudsz, mert pl az elsőnél nem mondják el az egészet megint egyben újra, hanem minden kis párbeszédet 2x ismételnek és ha nem tudod biztosra a választ lehet hogy segít, ha van miből emlékezni később.
Speaking: Ennek a menete a c1 nél úgy van, hogy először van egy kis beszélgetés a partnereddel, aztán el kell mondanod a prezentációt, amit szintén nagyon jól be lehet gyakorolni, és a felépítése lényegében egy argumentativ essay é. Itt is nagyon fontos a logikusság, tehát először van egy állításod, ami vagy pro vagy kontra, aztán azt alátámasztod érvekkel és így tovább, szép introival és összegző lezárással. A 3.rész egy vita, ahol 4 kép közül kell választani, itt azt néuik, hogy mennyire tudsz kommunikálni a társaddal, nagyon jó kis szókapcsolatokat lehet itt elsütni. Valamint a szóbeli részhez még annyi, mehetsz valakivel akit ismersz és szintén vizsgázik.
Az egészhez még annyi, hogy lehet szótárat használni, de ne használd túl, tehát csak a legszükségesebb dolgokat nézd meg, mert nagyon könnyen bele lehet bukni ebbe, és rengeteg időt veszthetsz. A B2t sajnos nem ismerem ilyen részletesen,. de hasonlóak a feladatok, csak természetsebben nem olyan nehezek, nem igényelnek emeltebb szókincset, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!