Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Budapesten milyen angol...

Budapesten milyen angol nyelviskolát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem kezdő vagyok, emelt szintű nyelvvizsgát szeretnék, inkább a nyelvtannal akad kisebb problémám. Erre jó egy nyelv kurzus, vagy menjek inkább magántanárhoz?

2014. jan. 15. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a magántanár nem vált be. Drágább is jóval és nagyon ki kell fogni, hogy normális legyen.

A Katedra ugyan költséges, de mindenki dicséri, én is arra készülök hogy beiratkozok hozzájuk.

2014. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


En nem ajanlom a Katedrat, inkabb keress mas sulit, mondom ezt az elozo valaszolonak is.


Egyebkent ha nyelvtani dolgokkal van gondod akkor sokkal gyorsabban megtanulod egyedul, csak konyv kell hozza, es le kell ulni olvasni, es peldakat megoldani.


A folyekony beszed, a beszed megertese, es a kiejtes gyakorlasa az, ahol nem art egy tanar... de ott is inkabb magantanart javaslok.


Gondolom kozepfokot akartal irni. De mindegy, ha nem ,akkor is ugyanez a valaszom, ill. a velemenyem.

2014. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, ha már mindenáron meg akarsz őrülni és nyelviskolának akarod áldozni a pénzedet, még mindig inkább a Katedra, mint bármelyik másik. A nyelviskolák MINDEGYIKE egy rohadt nagy lehúzás, arra megy, hogy minél tovább minél több pénzt bevasaljon. Ehhez a Katedra legalább az a ritka eset, amelyik annyira ad még magára, hogy odafigyel a színvonalra is, meg a saját jó hírére.


A többi nyelviskolában az van, hogy egy főmufti alapít egy céget, névleg felveszi tevékenységnek hogy "nyelvoktatás", tök mindegy hogy ő maga akár analfabéta is, nem hogy még nyelveket egyáltalán beszéljen. Ezek után felvesz pár, még nála is hülyébb adminisztrátort, akik kb egy betanított gorilla színvonalán kizárólag azt tudják, melyik gombot kell a számítógépen megnyomni. Arra inkább vigyáznak, hogy jó ügyvédjeik legyenek, mint hogy értelmes alkalmazottaik, nem is féletlenül.


Végül az érdemi tanításra eseti megbízással, tehát "külső munkatársként" leszerződik azokat a random magán nyelvtanárokat, akikkel már első körben közvetlenül is megegyezhettél volna, csak akkor kihagyjátok a bizniszből a maffiát és duplán jobban jártatok volna mind a ketten. (Plusz ők se tudnak róla többet, mint amennyit te tudnál, ha magad kerestél volna magántanárt.)


Zseniális húzás! A pénzt lenyúlják tőled már jó előre, hogy aztán már vissza se tudd perelni tőlük(!), bevágnak egy kb 10 fős csoportba, a tanárt talán(!) kifizetik órabérben utólag, -- menet közben te is és a tanár is rájöttök hogy mekkora barom fejőstehenek vagytok mind a ketten, de akkor már késő. Ha a tanár pattog, még ki se fizetik, ergó arra sem lesz motivált hogy színvonalasan tanítson, de most már te is hiába futsz a pénzed után, 22-es csapdája.


A főmufti meg addigra ugye rég elszaladt a pénzeddel külföldre, vagy nyit egy újabb kamu céget, másik jól hangzó fantázianéven, és abba menti át.


Ha egy csöpp eszed van, NEM MÉSZ NYELVISKOLÁBA!!!

Rengeteg a jó, leinformálható, munkanélküli nyelvtanár, akikkel közvetlenül is meg lehet egyezni egy privát (one-to-one) tanfolyamra.

2014. jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy még tisztább legyen:

Az oké, hogy az 1-es válaszolónak pechje volt a magántanárral, de ott csak annyit bukott az ügyön, amennyit a magántanárnak adott. Mondjuk egy pár hónap után levágta, hogy nem gyerebe a dolog, és nem fizetett többet.


Viszont simán lehet, hogy befizetsz egy nyelviskolába vagon pénzt előre, majd szembetalálod magad UGYANAZZAL a tanárral, csak most ebben az esetben a nyelvisskola adta ki neki a csoportot, külső munkatársként.

Magyarán, ha jó a tanár, az a nyelviskola dicsősége, ha meg szar, akkor a tanár hibája, de a nyelviskola AKKOR SEM ADJA VISSZA a pénzedet.


Tehát attól, hogy a nyelviskolába mész, csak egy felesleges plusz rizikófaktort építesz be, de ezzel még nem csak hogy nem tudod magad bevédeni annak a veszélye ellen, hogy éppenséggel kifoghatsz egy sz@r tanárt is, hanem még csak el se szabadulhatsz ebből a helyzetből. (Vagy bukod a sokkal több pénzedet.)

2014. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nyelviskola sztornó. Marad az önállóság. Amúgy nem kozepszintet akartam irni, mivel a tanarok szerint felette vagyok, csak nehany nyelvtani szabalynal zavar van, es ezt kene tisztaznom a fejemben.
2014. jan. 16. 18:45
 6/7 anonim válasza:

Szia.


Szeretném javasolni a legjobb angol nyelvtankönyvet..


Tassy Sándor : Vidám angol nyelvtan.


Sajnos a mai nyomulós világban nehezen tud labdaba rúgni egy kiváló tanár saját kadású könyve. Én még magántanulója is voltam.


Világosan, érthetően elmagyaráz mindent.


Sok sikert!

2014. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a Bonusrol van tapasztalatom és az abszolút pozitív. Katedrába nem mennék, mert baromi fura a szintrendszerük. Amúgy a Bonusban külön magántanárhoz is mehetsz.
2015. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!