Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a svéd nyelv?

Mennyire nehéz a svéd nyelv?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem annyira nehéz. múltkor néztem pár filmet amin épp svéd felirat van és egész sokat megértettem belőle. (hasonlit az angol és németre). de a finneknél, ahol kötelező, nem szokott különösebb nehézséget okozni megtanulni, scak nem szeretik.
2009. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl nehéz. Keresztanyám kiment oda dolgozni orvosként, de előtte le kellett tennie a felsőfokú szakmai nyelvvizsgát, fizették neki, 1 évig tanulta itthon, mire lett olyan nyelvtudása, hogy kimehetett, és ott fejezte be és ott nyelvvizsgázott le úgy, hogy 0 nyelvtudásról indult. 3-4 éve van kint.
2009. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
O,nagyon köszi a válaszokat!:)
2009. júl. 12. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem henéz, de ha tudzs angolul és/vagy németül, akkor főleg könnyű dolgod lesz. én pár hónapja tanulok svédül, de nagyon sok szót ismerek, mert hasonlít az előbbi 2 nyelvre(hiszen germán nyelvcsaládhoz tartozik). A kiejtés mondjuk más, és ők máshogy hangsúlyoznak, de ha sok svéd filmet nézel és rádiót hallgatsz, akkor jól fog menni :)
2009. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
78%
Es ha tudsz angolul mar meg vagy elve mert ott majdnem mindeki tud es a sved hasonlit az angolhoz is..
2010. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
92%
Azt olvastam, hogy a svédeknél mindenki beszél angolul, de örülnek, ha ismered az ő nyelvüket is... szóval ha csak angoltudással megyünk Svédországba, már nyert ügyünk lesz ;)
2010. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég könnyű ha valaki tud legalább (alapfokon) angolul vagy németül.
2010. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!