Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk "just"-ot és...

Mikor használunk "just"-ot és mikor "only"-t?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne :)
2011. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

------> just= csak, csupán, egyszerűen, éppen


Pl.:


It was just a dream. = Csak egy álom volt.


Just give me one more. = Csak még egyet adj.


I just don't understand why would anyone... = Egyszerűen nem értem bárki is miért...


She's just a child. = Ő még csak gyermek.


He has just left. = Épp az előbb ment el.


Her hair is wet because she just got out of the shower. = Vizes a haja mivel épp az előbb jött ki a zuhanyzóból.


It is just as good as it was a long time ago. = Épp olyan jó mint régen volt.



-----> only= csak,kizárólag


pl:


I only drive when I'm not drunk. = Csak (és kizárólag) akkor vezetek mikor nem vagyok részeg.


We have only three free places. = Csak három szabad helyünk van.


Most állítsuk kontrasztba:



-pl.:

1.I only work here.

2.I just work here.


Az 1. azt fejezi ki, hogy csak ebben a mondjuk gyárban dolgozok, nincs másodállásom, ez az egyedüli hely ahol dolgozok.


A 2.-at akkor mondanám, ha mondjuk valaki jönne oda hozzám mert furcsának találja a dolgot amit csinálok. Megkérdezi tehát: Mit csinálsz itt?

Én meg mondom, hogy hát én semmi különöset, csupán dolgozom.


2pl.:


1. I just wanted to say thanks for your question.

2. I only wanted to say thanks for your qestion.


Az 1.-ben a "just" egy udvarias hangnemet fejez ki, különösebben nem módosítja a mondat jelentését.


A 2. mondat azt jelenti, hogy csak és kizárólag azért írtam, hogy megköszönjem, és nem is akarok semmi mást mondani utána.



Remélem így más nagyjából érthető a különbség.

2011. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 8. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!