Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt nemzetközi német...

Fél év alatt nemzetközi német nyelvvizsga lehetséges?

Figyelt kérdés

Nagyon régen tanultam németet, jelenleg A1-A2 közötti a tudásom.

Elkezdtem intenzíven tanulni, minden nap átlagosan 3-5 órát tudok németezni.

Ha ezt tudom tartani fél év alatt reális lehet egy ÖSD (esetleg GOETHE) B2 nyelvvizsga? (Heti 1 alkalommal tanárhoz is járok, egyelőre gyorsan haladunk mert sok mindenre emlékszem)

~Esetleg érdemes lehet egyből C1-es nyelvvizsgát csinálni, ha tudom ezt a tempót tartani, az kb. mennyi plusz idő?



máj. 6. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehetseges. A B2 szint is mar egesz jo, de C szint az szinte anyanyelvi szintü tudas. A könyvekböl csak reszben lehet jol megtanulni egy nyelvet, tanarral mar jobb, de a legjobb, ha nemet anyanyelvü tanar tanit. Meg jobb mondszer, ha nemet nyelvü orszagban csinalsz egy intenziv kurzust, napi 4 ora, kb. 6 honapon keresztül. A nyelvtudas lenyege a beszed, es beszed megertese, iras megertes az könnyebb.

Kivetel, ha valaki total motivalt, vagy nyelvzseni, akkor gyorsabban is mehet.

máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A C szinthez 10 ev kell kb.
máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
dehogy kell 10 év. ha minden lépcsőt bejárod A1-től c1-ig, intenziven, 5-6 hónap 1 lépcső. Én szeptembertől kezdem a B2-t online, napi 3 óra (4×45 perc), hétfőtől péntekig, március 5-éig fog tartani...utána vizsga, és ha sikeres, akkor mehetek c1-re. ez egy igazi német nyelviskola.
máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!