Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy olasz???

Spanyol vagy olasz???

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptembertől gazdasági egyetemen fogok tanulni, szóval el kellene döntenem, hogy az olasz vagy a spanyol nyelvet szeretném tanulni. Mindkettő tetszik, de nem tudok választani. Az egyetem végén le kell majd tennem egy szakmai nyelvvizsgát az egyik nyelvből szóval ez alapján kellene döntenem, viszont nem tudom hogy gazdasági szempontból itt melyik lenne hasznosabb.(Eddig egy angol felsőfokúm és egy német középfokúm van.)

2022. júl. 29. 12:05
 1/7 anonim válasza:
89%
Szerintem spanyol, mert azt Dél-Amerikában is tudod használni, többen beszélik, mint az olaszt
2022. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Hát, így tényleg nehéz a döntés. Ha később ki szeretnél menni Olaszországba, vagy egy olasz cégnél szeretnél dolgozni, akkor egyértelműen olaszt tanulj.

De ha nincsenek ilyen ambicióid, akkor inkább a spanyolt, hiszen a spanyol sokkal elterjedtebb, mint az olasz. Igaz, itt Közép-Európában az olasz jobban dominál, az olaszt talán jobban tudnád hasznosítani. Viszont világi szinten a spanyolnak van a nagyobb haszna.

2022. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Az előttem válaszoló tökéletesen leírta a helyzetet. Még egy érv a spanyol mellett, hogy ahhoz talán több segédanyag van, és több tanulási lehetőség (pl nyelviskola) mint az olasznál.
2022. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem akkor inkább spanyol. Francia nem jöhet szóba?
2022. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt beszélem és most keresek velük munkát. Jelen pillanatban több olaszos munkát találok, de ez nem azt jelenti, hogy ez mindig így van. Az igaz, hogy a spanyol sokkal elterjedtebb a világban.
2022. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
A spanyol könnyebb és több helyen beszélik. Az olasz csak akkor éri meg, ha Olaszországban élsz vagy a munkádhoz kell.
2022. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Én olaszt tanultam és nem bántam meg mivel szoktam kint járni és nagy segítség hogy nem kell az angollal bénázni ugyanis az olaszok jelentős része nem ért angolul. Franciáknál spanyoloknál hasonlóan rossz a helyzet.



Ellenben Szlovéniában ritkán tudok boldogulni az olasszal méghozzá úgy hogy ott többen tanulják mint nálunk.



A spanyol nem érdekelt soha. Nem járok oda sőt Amerikában sem így nincs értelme ennek.

2022. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!