Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tenyleg nem erettsegizhetek...

Tenyleg nem erettsegizhetek olyan targyabol, amit nem tanultam a gimnaziumban?

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 22:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen, nem érettségizhetsz, olyan tárgyból aminek nem teljesítetted a tanulmányi kötelezettségeit, azaz nem tanultad, mert nem volt az órarendedben.


Ez esetben nem marad más, mint a nyelvvizsga letétele egy nyelvvizsga központban. Gondolom.

2016. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hogy jon ide a nyelvvizsga?
2016. dec. 27. 22:45
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha pl. nem tanultál németül a gimiben, de jól tudsz, egy emelt érettségivel szerezhetnél egy középfokú nyelvvizsgát ingyen, de így nem tudsz csak egy nyelvvizsgával nyelvvizsga bizit szerezni.

Csak tovább gondoltam a kérdésed, hogy miért írhattad.

Nem túl éles a logikád.


Mert különben milyen tárgyból akartál volna érettségizni, amit nem tanultál?

2016. dec. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez alapjan a Te logikad nem tul eles, bar ertem mire gondoltal. Meglehetosen sok olyan targy van, amit nem tanitanak a "sima" gimnaziumokban.
2016. dec. 27. 23:51
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem mondom biztosra, de nem kizárt, hogy osztályozóra bekérheted magadat egy suliba. Én tudok emberről, aki ezt csinálta.
2016. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott kozben, utana fogok jarni. Azt is olvastam, hogy meglevo erettsegi eseten mar barmire lehet jelentkezni. Kerdes igaz e, mivel itt olastam.
2016. dec. 28. 00:12
 7/16 anonim ***** válasza:
Milyen tárgy/tárgyakról van szó?
2016. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Katonai alapismeretek. Nem tudom miert olyan fontos tudnod.
2016. dec. 28. 12:28
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Ja, tényleg.


Szóval abból könnyebb jól leérettségizned, mint magyarból, matekból, vagy töriből. Az lehet, akkor meg kell ragadni a lehetőséget.


Ha megszűnik a tanulói jogviszonyod, illetve már leérettségiztél, akkor a következő érettségi időszakban valóban tehetsz bármilyen tárgyból érettségit, amit nem tanultál abból is.


Ezt úgy hívják kiegészítő érettségi. Ez esetben akár még nyelvből is.


De az így szerzett eredményed nem számít bele már az érettségi bizidbe, illetve a korábbi érettségi eredményedbe. Csak az érettségi-felvételi tárgy eredményébe számít be. Ha jól sikerül, akkor akár duplázós módszerre is érdemes rámenni, ha a korábbi eredmények nem lennének annyira jók. Tehát a lehetőség adott.

2016. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem, Te szerencsetlen, van erettsegim, van diplomam is! Ne spekulalj. Vagy a kerdesre valaszolj, vagy menj mashova.


"Ha megszűnik a tanulói jogviszonyod, illetve már leérettségiztél, akkor a következő érettségi időszakban valóban tehetsz bármilyen tárgyból érettségit, amit nem tanultál abból is."


Itt a valasz. Ezt az eles logikam firtatasa, es a nyelvvizsga elmeleted nelkul is le lehetett volna irni.


Ezt úgy hívják kiegészítő érettségi. Ez esetben akár még nyelvből is.


"Csak az érettségi-felvételi tárgy eredményébe számít be."


Egyertelmuen erre is kell.

2016. dec. 28. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!