Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi szerintetek könnyű...

Az orvosi szerintetek könnyű egyetem?

Figyelt kérdés
Én már tök megbántam, hogy ELTE pszichológiára jöttem. 8-12 vizsgám van egy vizsgaidőszakban, és hallom orvosis ismerősöktől, hogy nekik csak ilyen 4-5-6... Nem tudom, miért tartják az emberek nehéznek az orvosit, alig van vizsgájuk arra a 7 hétre. Másnak 2 hét alatt kell ennyit megcsinálni.

2016. máj. 27. 21:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
4-5-6, de milyen? A szigorlatok nem valami poénos dolgok. Az tök mindegy, hogy hány darab vizsgád van, nem a mennyiség számít. A nehézség elég durva egy sima pszichológia szakhoz képest, ahol sok a tölteléktárgy, orvosin meg töményen minden.
2016. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem az:) Nem az számít, hogy hány vizsga van, hanem az, hogy mennyit kell rá készülni.

Hiába volt olyan vizsgaidőszak, mikor csak 3 vizsgám volt, ha mind a háromra 2-2 hetet kellett készülni.

Harmadéves vizsgaidőszakban kórélettanból 220 tétel, patológiából 202 tétel, mikrobiológiából 116 tétel:)

2016. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
De talán a belgyó volt a legtöbb, 267 tétel;)
2016. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Anat 300 tétel, plusz szövettan...

Tényleg semmi információt nem nyújt az, hogy hány vizsgád van.

2016. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jó, a SOTE elhiszem, hogy nem annyira könnyű, de sokkal jobb lett volna elmenni egy vidéki orvosira, mondjuk Pécsre. Messzebb van, mint az ELTE, de könnyebb is szerintem.
2016. máj. 27. 22:05
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát hajrá, még válthatsz:)
2016. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Minden orvosi nehéz, tök mindegy, hogy hol van..
2016. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem orvosira jártam, de nálunk is a kevesebb, de "fajsúlyosabb" tárgy volt a jellemző. Számomra mindig furcsa volt azt hallani, hogy 2-3 kreditenként kell a tárgyakat "összeguberálni", ami persze egy félévben sok tárgyat (és ezzel sok vizsgát jelent), míg nálunk egy tárgy min. 4 kredit volt, de a szigorlatokra 7 kreditet is kaptunk, így darabszámra kevesebb vizsgánk volt, de attól még nem volt olyan egyszerű az ügy, mint amilyennek első hallásra esetleg látszott (mondjuk egy ilyen 7 kredites vizsgára mi is tanultunk 2 hetet éjjel-nappal:S, pedig félév közben is voltak számonkérések) Én vizsgaidőszakban általában max. az utolsó héten voltam szabad, de volt, hogy csak az utolsó pár napban.

Szóval értem én, hogy a szomszéd kertje mindig zöldebb, de más kívülről látni a dolgokat és más benne lenni.

2016. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

A pszichológia egy könnyű szak. Kifejezetten csak bekerülni nehéz. Ha az nem megy akkor felejtsd el az orvosit.

Az orvosi seggelős. Példának okán, Szegeden a 4. félévben kettő tárgyad van. Mindkettő 15 kredit körüli. Hasalnak rajta rendesen.

És Pécsett is vannak hasonló fincsi dolgok, szóval nem kell feltétlen a pestire hivatkozni.


Én 7 évet jártam már pszichológiára, egyetlen tárgyat nem kellett még újra felvennem, mindennel időben végeztem. A hét év alatt, két tárggyal szenvedtem isten igazán. Az egyik a neuroanatómia, a másik a neurológia volt. Mindkettőt kedves öreg orvos bácsik tartották az SOTE-n. Utólag rájöttem, hogy nem is feltétlen az anyag volt nehéz, hanem az a színvonalbeli ugrás, amivel többet vártak el a vizsgákon.

2016. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%

Mint írták, nem a vizsgák mennyisége a lényeg, hanem az anyag mennyisége. Orvosin pl. amikor 10+ vizsga van egy félévben, és az egy könnyebb félév (mivel relatíve „kis” tantárgyakról van szó), míg a legnehezebb félévben pedig "csak" 4 vizsga van.


Ha valami érdekel, akkor meg tudsz tanulni "végtelen" mennyiségeket. Pl. ha valakit nem érdekel az orvosi vagy a pszichológia, akkor nem fog jól teljesíteni ott, míg a másikon lehet, hogy jól teljesítene, ha az érdekli.


Látom, hogy a kérdés célja egyébként megint a szokásos SOTE vs. vidék vita generálása volt. De szerencsére még mindig nem a te véleményed alapján dől el, hogy melyik egyetem mennyire jó. A magyar orvosik közt színvonalban nincs jelentős különbség, a SOTE-t azért preferálják többen, mert Budapesten van. De a 4 magyar orvosi diplomája közül a leendő munkáltatók között pl. mégis az a legkevésbé elismert. Nem tudom, hogy ennek mi az oka, de a legnevesebb elemzők szerint mégis így van.


A diploma elismertsége a leendő munkaadók között (employer reputation) a QS University Rankings alapján: SZTE ÁOK: 64,4, DE ÁOK: 63,7, PTE ÁOK: 62,5, SE ÁOK 59,7. Itt a különbség nem nagy, de egyértelműen a 3 vidéki egyetem diplomája az elismertebb

AZ EECA alapján az employer reputation: DE ÁOK: 82,4, SZTE ÁOK: 82,4, PTE ÁOK: 78,7, SE ÁOK 33,9. Itt már a különbség is óriási, a SOTE nagyon kilóg lefelé. Talán azért ez is túlzás, de valamit azért nyilván jelent, hogy mindkét felmérés a SOTE-t hozta ki 4.-nek a 4-ből. Forrás:

[link]

[link]

[link]

[link]

Mindig be kell állítani a subjectnél, hogy medicine.


A „nehézség” még ilyen módon sem mérhető, így olyan emberek véleményére kell hagyatkozni, akik mindkét egyetemre jártak. Pl. akiket én ismerek, és akik Pécsről átmentek a SOTE-ra, mind azt mondták, hogy a pécsi nehezebb. Ellenpéldával még nem találkoztam. De nyilván túl nagy különbség nem lehet, mivel mindkét egyetemnek ugyanazon az akkreditációs eljáráson kell átesnie. Így megint emberfüggő, hogy kinek melyik stílus könnyebb, de végül mindkét egyetemen ugyanazt kell megtanulni,m maximum más ütemezésben és stílusban.


De ha úgy gondolod, hogy a PTE ÁOK könnyű, valamint elég elhivatott is vagy, akkor menj és próbáld ki.

2016. máj. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!