A Zsigmond Király Főiskola jobb mint a BME, csak nem ivódott még be a köztudatba, jobb az oktatógárda is. Szerintetek igaz?
ZSKF Magyarországon a legszínvonalasabb intézmény, sőt vetekszik a külföldi intézményekkel.
Szerintetek igaz? Ez a kérdés alatt olvastam.
:)
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..
Kirakatiskola, akinek csak egy diploma kell, hogy apuci betolja valahova annak biztos nem rossz.
Össze sem hasonlítható egy BME-GTK meg egy ZSKF-es diploma értéke a munkaerőpiacon, remélem ezt viccnek szánták.
Miért nem az Educatio-n üldözitek az embereket ilyenekkel?
Amúgy merem remélni, hogy február 15 után "békésebb" lesz a kategória.
A ZSKF igenis jó. Ismerőseim a BME-n szívnak a kettesért, én meg kis tanulással ötös vagyok, mindezt azért mert a tanárok itt tényleg értenek ahhoz amit csinálnak és át is tudják adni nem úgy mitn a BME_n, a számonkérés viszont itt is kőkemény.
Szándékos lejáratókampány folyik a ZSKF ellen, mert a régebbi egyetemek is látják, hogy a ZSKF már bőven lehagyta őket, és féltik a hallgatói létszámot...Most, hogy a végére értél be kell valljam, hogy egy troll vagyok, és a zskf tényleg nem jó, haha. :D
Én ZSKF-re járok most és korábban BME hallgatója voltam, ez alapján írom a következőket: A ZSKF-en oktató tanárok elismert szakemberek; sokan közülük az Óbudai Egyetemen is oktatnak. A diákok számára biztosított tananyag (jegyzetek, kötelező és ajánlott olvasmány) legtöbbször friss, releváns (pl.: nem 10 éves könyvből kell informatikát tanulni). Az órák jól követhetőek, érthetőek. Általában gyakorlatorientált (mint főiskolák régen). Viszont a számonkéréseket nem tartom nehéznek. Ez is az oka annak, hogy itt nem nehéz jó eredménnyel, kevés tanulással végigmenni. Tehát itt ez a hátrány (vagy előny). BME-n más volt a helyzet; az órákat nem, vagy nagyon nehezen lehetett követni, a tanárok nem figyeltek oda, hogy a kurzussal kapcsolatos minden fontos információt átadták-e, a számonkérések meg nehezek voltak. Ennek az eredménye, hogy sokan a vizsga után egy héttel már egy szót sem tudnak a tananyagból. Persze végzés után sem fog varázslatosan visszatérni az ily módon megszerzett tudásuk.
Végeredményben én nem tartom fontosnak, hogy ki melyikre jár. Ami lényeges, hogy az ott töltött idő alatt mennyi tudást sajátít el. Utána meg úgyis a munkatapasztalat fog számítani. Az okosak már egyetem alatt lenyomnak egy-két évet, a munkapiacon meg ez sokat számít. Aki még felkészültebb, az elvégez szakmai vizsgákat már egyetem alatt. Valamilyen diploma + szakmai gyakorlat + szakmai oklevél = jó elhelyezkedési lehetőség.
Én a ZSKF-re járok korábban az Oxfordi egyetem üzleti képzésére jártam, de úgy gondoltam, hogy tök összepasszolna egy zskf-es mesterdiploma egy Oxfordival. Ez alapján írom a következőket: A ZSKF-en oktató tanárok elismert szakemberek, sokan közülük olyan üzleti képzéseikről méltán elismert egyetemen is oktatnak mint az Óbudai Egyetem vagy olyan nemzetközi oktatógárda is képviseli magát a főiskolán, mint az elefántcsontparti egyetemen katedrát szerzett oktatók! A külföldi és a magyar felsőoktatási rangsorokkal ne foglalkozzatok, mind manipuláltak, jelenleg a zskf a legjobb felsőoktatási intézmény Magyarországon, a sok Corvinusos meg ELTÉs újságíró irigységből írja be mindig az utolsó helyre a zskf-et a különböző rangsorokban, mert tudják, hogy a zskf már sokkal jobb az ő iskolájuknál! A külföldiek meg szimplán nincsenek tisztában a dolgokkal, a qs szimplán ezért szerepelteti a BME-t a listáin, pedig a zskf-nek lenne ott e helye!
A diákok számára olyan innovatív és szupermodern dolgok vannak biztosítva mint a: jegyzetek, könyvek, könyvtár. Persze ez csak egy lehetőség, ha esetleg szeretnél élni ilyen dolgokkal, egy modern felsőoktatási intézményben nem kellenek könyvek egy vizsga teljesítéséhez, ez a gyakorlatorientáltság! Bezzeg az Oxfordon! Ott a tanárok mindig elvárták, hogy könyvekből is tanuljunk, de kérdem én minek? Úgyse emlékszel másnap már rá... Amúgy is már az iskola alatt mindenkinek volt menedzseri munkája. Nem hazudozok, nem vagyok elfogult és belsős ember sem. Aki ezt nem hiszi el, az szimplán irigykedik, hogy milyen jó suliba járhattam.
Itt egy Zskf-re járt hallgató cikke. Kedvenc mondatom: „A brit-szigeteket okos emberek lakják, akik igen sok kutatást végeznek.” Általános iskola 2. osztályban fogalmazunk így.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!