Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK fizika vagy BME TTK...

ELTE TTK fizika vagy BME TTK fizika?

Figyelt kérdés

Inkább gyakorlatiasabb tudást szeretnék kapni, gondolom akkor a BME, de az eltén nagyobb a múltja e téren.De nagyon sok embertől hallom, hogy megbánták, főleg az eltén:S, mi ennek az oka?

Elsősorban saját tapasztalatokra vagyok kiváncsi! Első, másodévesek, hogy érzitek ott magatokat?


2009. dec. 31. 13:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
28%
BME TTK Fizika szakon vagyok másodéves hallgató. Úgy hírlik, hogy ez a szak az erősebb, persze ennek negatív velejáróival együtt is (nagyon sokan kibuknak). Nagyon kicsi a valószínűsége tehát, hogy egy valóban idevaló embert nem vesznek fel ide. Emelt szintű matematika és fizika érettségi (esetleg OKTV eredmény) nélkül semmi esélye nincs az ide bekerülőnek. Aki nincs tisztában olyan alapvető dolgokkal, mint a differenciál- és integrálszámítás, vagy pl. a Maxwell-egyenletek, az ide bekerülvén azt is megbánja, hogy megszületik, a második félévtől kezdődő laborgyakorlatok határtalan brutalitásáról nem is beszélve.
2009. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most csináltam fizikából egy 92%osat, persze emelten. Matekot májusban csinálom, az eddigiek alapján kb ilyen eredménnyel. Én úgy hallottam az ELTE az erősebb, igaz ott többen buknak ki, mert alacsonyabb a ponthatár, azt ugye meg a jelentkezők alakítják.
2009. dec. 31. 16:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ELTE-s vagyok, igaz nem fizikás, de a legjobb barátom az. Az a kérdés, hogy tudós akarsz lenni, vagy mérnök. Amennyire én tudom, az ELTE jobb az elméleti fizikus képzésben (itt van olyan szakirány is), viszont ide nagyon alacsony pontszámmal gyakorlatilag bárkit felvesznek és ezért innen is nagyon sokan hullanak. Elméleti fizikusnak az évfolyamok nagyon nagyon kis százaléka alkalmas (úgy 100ból 2-5 ember maximum).
2009. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Emelt szintű nélkül nincs esélyük se? Nálunk ketten 2 középpel+nyelvvizsgával akarnak menni, nem zsenik, de érdekli őket a fizika, szorgalommal nem lehet behozni? Minden karon ezt mondják, a mérnöki karokon főleg, de mégis ahogy néztem a programozást is előlről kezdik stb, fizikán ez miért lenne másképp? De én nem tudom, ezért kérdezem. Egyébként nem tudom még, hogy inkább mérnök vagy kutató, mindkettő érdekelne.
2009. dec. 31. 17:49
 5/16 A kérdező kommentje:
Szóval az ELTÉN az elméleti képzés jobb, a BME-n a gyakorlati? DE azért fordítva is van esélyem ugye? Mert így még nehéz eldönteni, könnyebb, ha benne van az ember.
2009. dec. 31. 18:22
 6/16 anonim válasza:
37%

A középszintű érettségi+nyelvvizsga kombináció jó a bekerüléshez, de nem jó a bennmaradáshoz; ez utóbbira persze az emelt sem garancia, de jobbak az esélyek. Nálunk az elméleti irány a keményebb (oda megy általában az évfolyam erősebbik fele), de az egész (ki)képzés borzasztó brutális. Előny az ELTE-vel szemben a speciális műszaki háttér, amit a BME nyújt. Magyarul: az itt szerzett tudás sokkal sokoldalúbb, ami ezen embertelen rendszerben nem hátrány.


Még egyszer kiemelem: Aki nem tud deriválni, integrálni (a Bolyai könyvek szintjén), annak itt 1 valószínűséggel meszeltek!

2009. dec. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Én nem értek egyet azzal, hogy tudnod kéne deriválni, integrálni vagy Maxwell-egyenleteket megoldani. Ezeket mind meg fogják tanítani az egyetemen. Persze kell a szorgalom, hogy meg is tanuld az elvárt szinten, és valószínűbb, hogy akinek nem volt elég szorgalma az emelt szintű érettségikhez, annak ezekhez se lesz...


Az ELTE és a BME között egyébként nincs olyan nagy különbség a tanterv vagy az elvárt követelmények szintjén. Aki az egyiket elkezdte és megbánta, az valószínűleg a másikkal is így járt volna. Az alapozó tárgyak témája és követelménye nagyjából azonos, utána meg akár át is lehet hallgatni az egyikről a másikra, aránylag jó a kapcsolat az ELTE és a BME között ilyen téren. A BME valóban gyakorlatiasabb, de az ELTÉ-n is lehet olyan előadásokra járni. Én pl. BME-s létemre hallgattam egy ELTÉ-s tárgyat kifejezetten a gyakorlati tudás miatt.


Ami talán a gyakorlatiasság szempontjából fontosabb különbség az nem a tantervben van. A BME-n könnyebb találkozni az ipar legkülönbözőbb területén dolgozó mérnökökkel, így pedig könnyebb a gyakorlatban alkalmazható irányokba elmenni. Ezzel szemben az ELTÉ-seknek több idejük marad arra, hogy például azon elmélkedjenek, milyen is lenne a világ, ha a gravitációs erőtér távolságfüggése nem 1/r^2-es, hanem 1/r^3-ös lenne.

2010. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A BME-ről nem tudok semmit, de a párom ELTE-n fizikás:) azt mondja nehéz, főleg, mert neki nincsenek jó alapjai (mivel a gimnázium reál oktatás nagyon gyenge volt). Neki 2db 90%os érettségije volt középszinten (fizika, matek) és bírja, bár nehezebb neki, mintha speciális reálos suliból jött volna..a lényeg, be lehet hozni a hiányosságokat csak akarni kell és küzdeni érte:)mondjuk nem hiszem, hogy neked lennének, ha emelten 90 felett lett a fizikád..gratulálok!
2010. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a választás attól is függ, hogy a fizika melyik szakterületével akarsz foglalkozni. Ha a szilárdtestfizika, a nukleáris, esetleg az orvosi fizika érdekel, akkor egyértelmű, hogy BME, ha pedig inkább elméleti fizikus, geofizikus, tanár stb. akarsz lenni, akkor viszont ELTE. Tudom, hogy ebben a korban még nehéz eldönteni, hiszen gimiben nem merül bele annyira az ember a fizikába, engem speciel a nukleáris dolgok érdekeltek, ezért választottam a BME-t.

A 3 éves alapképzésben szerintem sincs sok különbség a két egyetem között, azt majdhogynem mindegy hol végzed, a fő különbség az MSc-ben van, ott tudsz szakosodni azokra a területekre, amiket az előbb felsoroltam.

Ami a bekerülést illeti, nem nehéz bejutni egyik helyre sem, nekem elegendő volt fizika emelt, matek közép +nyelvvizsga.

Az első hozzászóló már említette, hogy mennyire fontos a hozott matek tudás. Ebben egyetértek, itt a BME-n első félévben inkább matekot tanultunk, mint fizikát. Javaslom, hogy ha a BME-re kerülsz, mindenképpen tanulj meg évkezdésig készségszinten deriválni/integrálni. A tapasztalatom az, hogy a fizika tanárok ezt el is várják. Mi pl. a harmadik héten már olyan fizika zh-t kaptunk, amiben parciálisan kellett integrálni, úgy hogy hivatalosan analízisből még nem vettük, csak a gimis tudásodra hagyatkozhattunk. Ami a fizikát illeti, az nem vészes az első évben, meg is tanítják jól előadásokon, szóval ami húzós lehet először, az a matek.

2010. jan. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

ELTE fizikáról tudok nyilatkozni:


Nagyon brutálisan nehéz, nem szorgalom NEM elég! 90%-os matek fizika emelt érettségi egyáltalán nem garancia! Ha itt végezni akarsz nagyon, nagyon okosnak kell lenned(országos matek, és fizikaversenyen kellenek komoly helyezések), és emelett teljes mértékben elhívatottnak a kutatás iránt. Ha a kettő közül bármelyik hiányzik VÁLASSZ MÁSIK SZAKOT!


A BME-n vannak mérnöki szakok, azzal sokkal sokkal többre mész az életben hidd el. Én 3 évet húztam itt az ELTE-n le, van most egy Bsc diplomám, de átmenekültem BME mérnök info szakra és sokkal sokkal jobb!


Az ELTE-n az oktatás egy ki*szott nagy NULLA! Konkrétan nincsenek megtartva az órák (halál komolyan mondom), vagy ha meg is vannak tartva, olyanok az oktatók, hogy 100 emberből 10 jár be, mert SEMMIT NEM ÉR AZ ÓRA. Szóval az ELTE-n NINCS OKTATÁS, minden neked egyedül kell otthon megtanulnod.


AZ ELTE fizikát senkinek nem ajánlom, kivéve aki nagyon zseni, és teljes mértékben elhívatott!!!

2011. máj. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!