Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemek emelhetnek tandíjat?

Az egyetemek emelhetnek tandíjat?

Figyelt kérdés

Most leszek másodéves fizetősön és hétezerrel többet számláztak ki egy félévre. Azt hittem, hogy ugyanaz az az összeg lesz érvényes végig, amivel felvettek.


Ezt megtehetik az egyetemek? Mi következik, jövőre több tízezerrel lesz több? :(


2013. aug. 15. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az utolsó félévre kb. 20-30 ezerrel kértek többet a kezdetinél. Tehát igen, emelhetik.
2013. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Emelhetnek. A hallgatói képzési szerződésben (amit beiratkozáskor te is aláírtál) ez benne van, csak gondolom nem olvastad el.
2013. aug. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ez nagyszerű :S

És azt nem tudjátok, egy tanév keretén belül, félévente is emelhetik?

2013. aug. 15. 12:03
 4/4 delusion ***** válasza:

Igen, emelhetnek, de ennek több korlátja is van. Egyrészt az, hogy tanévekre van meghatározva a költségtérítés összege (tehát félévente nem változtathatnak rajta), másrészt az előző évre közzétett fogyasztói árindex mértékével növelhetik meg.


Itt tudsz bővebben olvasni a fogyasztói árindexről:


[link]



SZTE-sként szóltam hozzá a kérdéshez, de szerintem a többi egyetemen is ugyanilyen (vagy hasonló) feltételek vannak.

2013. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!