Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy az oktatási...

Miért van az hogy az oktatási rendszer úgy van kialakítva, hogy minden b@romságra megtanítsanak, csak ami a legfontosabb lenne, hogy az életre nem készítenek fel?

Figyelt kérdés

Példának okáért, kikerül egy érettségizett ember az iskolából, de némelyik egy csekket nem tud kitölteni, egy csavart nem tud rendesen betekerni, nem tud kommunikálni rendesen.


[link]


2013. ápr. 3. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem az iskola feladatai, hanem a szülőké!
2013. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ami érdekli az embert az úgyis megtanulja, ami meg hidegen hagyja az lepattan.


Abban egyetértünk hogy az oktatási rendszer szar, csak szerintem inkább nem elég szakirányú és érdeklődésfelkeltő.


Szóval hogyha az érettségizett ember életében nem csavart be egy csavart sem, akkor hiába mondta volna Béla bá hogy "Fiam, ezt most becsavarod százszor!" akkor sem tanult volna meg csavarozni. A csekkitöltés inkább az értő olvasás kategória, remélem csak poénból írtad. A diákhitelt heteken keresztül tanultuk matekon, rámegy később a gatyád is úgy kell felvenni. A többi szintén a poén kategória.

2013. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez valoban nem az iskola feladata.

Amugy meg a csekken van kitoltesi utmutato. Ha meg nem megy elsore lehet kerdezni. - mint en tettem a postai utanvetes szelvenynel nem volt tiszta melyik cimzett hova megy... hogy kapom az en cimemre a penzt eloszor xD


Amugy nekem inkabb a katonasag hianyzik. Kene a mai fiuknak egy kis fegyelem meg kondi. De am csajszikaknak is lehetne valami, el turtam volna kepzelni 1 honap kikepzest 11. nyaran. 12. utan az erettsegi miatt doglott az ember... vagy akarmikor.


Nah meg mondjuk vmi haztartastan tanfolyam jol jonne... Mi ujgeneracioa lanyok, akik koliban nottek fel, otthon mostak rajuk, enni kaptak a koliban total nem tudunk fozni meg ilyenek. Ok tanulja az ember magatol, de tok jo lenne ha egyben megtanitananak ra...

2013. ápr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én nem az iskolát okoltam, hanem az oktatási rendszert.


Az oké, hogy mindenki megtanulja amit akar, de ami alatt megtaníttatják a gyerekekkel a hülyeségeket, addig simán tanulhatna, értelmes, és fontos dolgokat is. Legalább 5 év az ember életéből elmegy a hülyeség, és a hasznavehetetlen dolgok megtanulására. Akkor még azzal az 5 évvel lehet keveset mondtam.


Teszem azt, azalatt az 5 év alatt tanul a gyerek nyelveket+ fontos dolgokat, de úgy kerül ki az iskolából, hogy beszél folyékonyan 2 nyelven minimum. A gyereket úgy engedik el nyolcadik osztályból, hogy tanul egy nyelvet 5 éven keresztül (3-8.-ig) és amikor kimarad az iskolából akkor meg sem tud szólalni, vagy csak alig alig.

2013. ápr. 5. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:

erosebb iskolaba kell menni...


en pl. ovis korom ota tanultam angolt - volt egy angoltanar ovonononk es tok realis aron volt csoportban


altalanos elsotol volt angolunk


otodikben kisgimibe mentem

angolt es 2 evig latint tanultam

evvegente vizsgak 2 targybol, 10.-ben eloerettsegi

7.-tol masodik nyelv valasztasa

valamint lehetett volna oroszt tanulni kulonoran


en 10.-ben budapestre koltoztem, a gimim vacakabb volt mint a videki


de a masik suliban 1 evvel elorebb voltunk nagyon sok targybol

es a volt osztalytarsaim 12.-ben erettsegi teteleket dolgoztak ki, irtak belole dogat es feleltek szoval 12.-ben csak erettsegire keszultek


vannak ilyen szuper iskolak, de oda be is kell jutni

jah es volt kiserletes kemia orank is. ok nem olyan sok mint nyugaton. de tobb mint ahogy hallottam mas iskolakrol... meg kemia kulonoran ugyis lehetett meg tobbet kiserletezni...

2013. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!