Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az ami haszontalan tananyag...

Mi az ami haszontalan tananyag a gimnáziumokban/középsulikban? Miért kell ennyi mindent megtanulni? Miért nem fakultatív a rajz és az ének pl?

Figyelt kérdés
A Ti véleményetekre vagyok kíváncsi!
2008. máj. 30. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Mihez képest?

Honnan tudják az iskolában, hogy ÉPPEN TE milyen körülmények közé kerülsz majd?


Igazából nem is az a legfontosabb, hogy mit tanulsz... a lényeg az, hogy egy általános tudást kapj, ami később sok helyen használhtó. És a legfontosabb: hogy megtanulj JÓL, HATÉKONYAN TANULNI!


Ezen kívül az sem árt, ha nem szakbarbár leszel utána. Úgyhogy a rajz és az ének nagyon is fontos tantárgy!

2008. máj. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
háát szerintem az ének és a rajz annyira nem fölösleges, mert nem fognak parasztnak nézni, és ha mondjuk megtanítanának énekelni meg rajzolni, tök jó lenne...(csak hát nem tanítanak, hanem énekeltetnek, annak ellenére, hogy nem tudok) sztem a fizika, a kémia és a nyelvtan fölösleges... csak az alapokat kéne belőle megtanulni, meg amit gyakorlatban használunk, és a többi lehetne fakultatív... sztem középiskolára már mindenki eldönti, mi érdekli a legjobban, és azokat kéne tanulnia.
2008. máj. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom, hogy életem során hihetetlenül sokféle dologgal foglalkoztam, a mellett, hogy grafikusként a rajz volt számomra a legfontosabb. Ha középiskolában tudtam volna mennyi minden érdekel és érint majd a felnőtt életemben, isten bizony jobban odafigyeltem volna a többi tárgyra is. De nem tudtam előre. Azt hittem örökké csak rajzolni fogok és ennyi lesz a munkám. Én kis hülye. :)))
2008. máj. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy már előttem írták, semmi sem felesleges, mert ki tudja, milyen szakma felé sodor az élet... Amit én magam feleslegesnek gondolok, az is relatív, pl. ne tanítsunk logaritmikus egyenleteket a diáknak, ha két háromjegyú számot sem tud összeszorozni számológép nélkül. :P


Valaki írta, hogy szerinte felesleges a fizika, a kémia, a nyelvtan. Szerintem nem, csak itt is perspektívát kéne váltani: reál tárgyakból a mindennapi életben szükséges ismereteket kellene oktatni. Olyanokra gondolok, hogy nem elektronokkal meg protonokkal kellene kémiaórán szenvedni, hanem a tanár megemlíthetné pl. hogy ha kénsavat iszol, abba belehalsz, vagy hogy hogyan működik a mosogatószer.


A nyelvtan más csak azért is hasznos, mert a nagy magyar átlag kimutathatóan hibásan használja az anyanyelvét. Az anyanyelvünket tiszteljük már meg azzal, hogy megpróbáljuk helyesen beszélni! Gondolok itt elrettentő példaként a nákolásra, suksükölésre, hiperkorrekcióra. Egyébként pedig a magyar nyelvtan segít megérteni az idegen nyelvek nyelvtanát is. Tegye fel a kezét, aki azt gondolja, hogy idegennyelvtudás nélkül ma lehet élni! :P :)


Egy tanár

2008. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
nálunk fakultatív a rajz és az ének 11-ediktől, amikor már érettségire gyúrsz, és biztosan tudod, hogy nem azokból akarsz leérettségizni. a hasznosság szubjektív, de szerintem az a haszontalan, ami csak azért kell, hogy leérettségizz belőle, aztán nem használod és elfelejted. Én most pédának a matematika bizonyos területeit hozom fel. Általánosban mindig mondták, hogy a matek ígyjó meg úgyjó, mert, ha lemész a boltba egy kiló kenyérért, meg tudod számolni a pénzed meg ilyenek. Ez idáig rendben is volna. De nem hinném, hogy ezek után deriválnám a kenyeret, aztán eltolnám a normálvektorával. Sőt a kotangensét sem szívesen számolom ki. Úgyhogy szerintem nem haszontalan van, hanem fölöslegesen megtanulandó. De ezt már csak utólag tudod megmondani, amikor már azt mondhatod, hogy "na látjátok, erre se volt soha szükségem"
2008. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

A gimnáziumban az emberek felének fogalma sincs, mit akar majd csinálni. Mondok jobbat: az egyetemen se.

Szerintem a teljes gimnáziumi anyag hasznos, mert nem tudhatod sose, milyen irányú szakértelem kell majd neked. A leghasznosabbak egyébként a tesi/rajz/ének. Aki ezekben jó, abból remek társasági ember lehet (ejj, azok a régi jó tábortüzes, zenés kirándulások).

2008. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A gimnázium lényege, hogy átfogó ismereteket nyújt, ezért van ennyi tantárgy. Mondjuk vannak olyanok, amiket tényleg az elején kéne lezavarni. Gondolok itt például a filozófiára, amiből a végzős osztályom nagyrésze bukásra állt, mert a tanárunk elvárta a folyamatos készülést.


Egyetértek annak a fentebb író tanár véleményével, hogy az ilyen, fizika-kémia-biológi tárgyakból tényleg olyanokat tanítsanak, ami kelleni fog az életben. A nyelvtan meg már csak azért sem felesleges, mert ha beleolvasol itt néhány kérdésbe, akkor meglátod, hogy nem tudnak helyesen írni.

2008. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
28%
SZtem ti csak ne síránkozzatok, mert nektek még tényleg kicsi a tanyag (minimum fele) annak, amit nekünk itt Romániban a fejünkbe akarnak tuszkolni. Főleg matekból rengeteg olyan dolog van, amit nálatok csakis a mérnöki egyetemn tanítanak, mert máshol egyszerűen nincs szükség rájuk.
2008. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mindenkinek az a nehez, amit aktualisan atel.

Egyebirant tenyleg van olyan tartargy, amit mar olyan melysegben tanitanak, hogy az felesleges. Peldaul ahelyett, hogy azt kell szamolgatnom, hogy az NaOH+H2SO4 kepletet hogyan kell rendezni, es milyen tipusu a reakcio meg milyen a reakcio sebessege, mondjuk megtanitanak a lanyokatfiukat fozni, egy kisbabat ellatni, esetleg elsosegelyt is oktathatnanak. ENNEK lenne ertelme az eletben. Annak meg, hogy almombol folkeltve is kiszamolom aluminium-rez elektromotoros erejet, nem sok..

2008. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kicsit későn írok,de most találtam rá erre a kérdésre:D

Nekem olyan tantárgyam van hogy viselkedési kultúra...:S

Nem sok értelme van...

2009. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!