Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell egy reál beállított...

Miért kell egy reál beállítottságú emberre ennyire erőltetni a humán tárgyakat?

Figyelt kérdés

Reál beállítottságú vagyok minden reál tárgyból (matek.kémia,fizika,biosz) 5-ös tanuló vagyok de egyszerűen az irodalom,nyelvtan stb kikészít.Egyszerűen nem tudom megjegyezni azt a sok katyvaszt hogy metafora,zöngés,ajakréses képzés és még sorolhatnám tovább.

De az irodalomtanárunk (egyben nyelvtantanár) úgy gondolja,hogy az irodalom a világ legfontosabb dolga,meg hogy azt tudni kell.Ez eddig oké de ha nincs affinitásom rá akkor miért kell szívatni miatta ?(folyamatosan feleltet,röpdoga stb. mert nem tudom megtanulni)

A másik meg a történelem.Miért kell megtanítani a 100 millió évvel ezelőtt történteket? Akit érdekel az megtanulja.Egyetlen rész jött be a töriből mégpedig a világháborúk és a hidegháború.

A másik meg, hogy aki humán szakon tanul tovább (bölcsész,anglitszika,jog,turizmus stb) az iszonyatosan nehezen talál állást mert többszörös túljelentkezés van egy mukahelyre, de például egy villamosmérnöknek 100000% hogy lesz munkája mert ameddig van áram addig van meló is.


2012. nov. 6. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
én pont fordítva vagyok, humán beállítottságú vagyok és utálom a reál tárgyakat. szar az egész rendszer:DD
2012. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem neked gimnazistaként nem sok fogalmad van arról, mennyire is tud elhelyezkedni egy bölcsészvégzettségű, de ez most nem fonots.


Igazából a katyvasz az, amit leírsz, egy mondvacsinált ürügy arra, miért is vagy rossz bizonyos tárgyakból. EGyrészt ez a humán-reál megkülönböztetést egyszerűen erőltetett, és pont a nyelvtan a példa arra, mennyire is nehéz így leegyszerűsíteni az ismereteket. Pont a nyelvtan nem olyan tárgy, amely a "humánabb" beállítottságú emebrek szoktak kedvelni.


A világháborúkat persze mindenki szereti. De mégis mi a fenét értenél meg belőle, ha nem mondanák el, mi vezetett oda?


Leegyszerűsítve: jó, legyen humán és reál a két oldal. Mi lesz, ha nem foglalkozunk azzal, mi nem megy? Pont az, mintha azt mondanám: jobb kezes vagyok, miért használnám a balt, ha azzal ügyetlen vagyok?

Aki nem foglalkozik minden oldalával, az csak egy rész ember, rosszabb esetben egy félember. Pont ezért ilyen az oktatási rendszer, amilyen.

2012. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Én is reál beállítottságú vagyok. Én azt csináltam, hogy a humán tárgyakat nem tanultam, csak annyira hogy meglegyen a 2-es, 3-as és így még több energiám maradt a reál tárgyakra. Szerintem próbáld ki te is. Érettségin is elég csak 2 tantárgyra készülni, ami kell a továbbtanuláshoz, azokat a pontokat duplázod, így a többi érettségit nem számítják bele. Nekem bejött ;)
2012. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De oda viszont minimum 80-90% kellene :D

Viszont az érettségi bizonyítványban rosszul mutat a 3as magyar meg töri :D

2012. nov. 6. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
én is pont ugyanazt csináltam, mint a 3as válaszoló. szerintem történelmet egész életembe összesen nem tanultam 5 órát. attól még nevetve összedobtam egy 50%-os érettségit belőle (úgyse kellett a továbbtanulásomhoz). a magyarhoz meg bőven elég a fogalmazás. érettségin is csak kizárólag az érvelésre készültem, máig nem tudom mi volt egyáltalán a verselemzésem, de k-ra nem is érdekel. az azt hiszem 64% lett. viszont az emelt matek és a kémia 5ös, és most végzős matek szakos vagyok az egyetemen. így visszanézve a töri tényleg felesleges dolog, viszont a magyarra azért figyelj oda, mert fogalmazni később is tudni kell. épp most írom a szakdolgozatomat és hiába kriptográfia (kódfejtés) a témám, ami elég elvont matematikát igényel, akkor is az olvasó számára élvezhetően kell leírni a dolgokat. meg állásinterjún is értelmesen kell tudnod beszélni, mert csak a végzettséged papírja nem elég. szóval a magyar fontos. persze nem a versek, regények, meg a többi baromság, hanem a fogalmazás.
2012. nov. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem megfelelő az oktatási rendszer, azért. Rengeteg féle beállítottságú ember létezik akkor miért kell mindenkinek ugyanazt tanulnia?

Ezzel pedig nagyon nem értek egyet, hogy minden oldaladdal ugyanúgy kell foglalkozni, az embereknek nem a "Ki mit tud?" müsorokra kellene készülniük, hanem az életre, egy adott területre amin ő tevékenykedni fog élete során és egyszeruen nem tudom megérteni, hogy egy például egy villamosmérnök mikor fogja hasznosítani Petőfi forradalmi látomásköltészetét vagy a mikrobaktériumok szaporodását az élete során. Most nem azt mondom, hogy nem kell egyáltalán biológiát tanulni és sok más tárgyat, de elég lenne egy rövid áttekintés formájában foglalkozni azokkal, amik számodra érdektelenek, persze ehhez így kellett volna kialakítani az oktatási rendszert. Amíg pedig sok ember úgy jön ki az iskolából 12 év után, hogy nem tud normálisan fogalmazni, érvelni, vitatkozni, szöveget értelmezni és nincsen alapvető készségek birtokában, nem boldogul az életben, addig nem a külföldi költők verseinek elemzésével kellene foglalkozni.

Történelemből miért nem tanítják részletesen a Rendszerváltást például? Miért a 300 évvel ezelőtti olasz gazdasági helyzettel kell foglalkozni? Mert talán felmerülnének kérdések az emberekben és elkezdenének gondolkodni?

Az oktatási rendszer részben arra van kialakítva, hogy tökéletes rabszolgává neveljen az állam számára, ne akarjanak az emberek új módszereket, új dolgokat kitalálni, hanem csinálják azt amit ők akarnak.


Volt egy érdekes videó egy külföldi oktatási konferenciáról, amelyben az egyik előadó mesélt egy kislányról, aki az általános iskolában nem tudott figyelni, nem tanult elég jól, állandóan mozogni akart. Elvitték egy orvoshoz, aki röviden megállapította, hogy a lánynak semmi baja nincsen csak nem neki való ez az oktatás. Az anyja elvitte egy tánciskolába, később híres karriert futott be szólistaként és multimilliomos rendező lett, még pedig azért, mert azt csinálta amit csinálnia kellett, amit szeret, amiben a legjobb tudott lenni. Ha ottmaradt volna esélyes, hogy belenevelik azt, hogy amit csinál az rossz és semmire nem viszi az életben, mert ugye mindent ugyanúgy kell tanulni, hát azért vitte valamire.


Ez csak egy kis érdekesség volt, szerintem csináld azt amit szeretsz, ne érdekeljen, hogy ki mit mond. Jellemző a mai világra, hogy mindenki jobban tudja, hogy neked mire van szükséged.

2012. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!