Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE - Gazdaságelemzés vagy...

BCE - Gazdaságelemzés vagy BGF - Gazdálkodási és menedzsment, esetleg Pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik alapszakra lenne érdemes jelentkeznem? Sokat segítenének azoknak a véleményei akik ezeken a szakokon tanulnak. A Corvinus gazdelemzésről azt hallottam h. nagyon durva (70ből 30an végzik el kb, és ezek azért mégse olyan buta emberek, hiszen a pontszámaik elég magasak lehetnek ha egyátalán bekerültek). Mostanában az is elterjedt h. a Corvinusnak már csak a neve nagy... Bár azt hallottam a gazdelemzés elég színvonalas, sőt ha elvégzi az ember akkor hamar (rögtön) állást kap és sokat fog keresni. A másik alapszak ami szóba jöhet az a gazdálkodási és menedzsment amire a BGF-en lenne reális esélyem. A gazdelemzés mennyire "száraz" a gazdmenhez képest? Nem tudom az elhelyezkedési esélyek mennire jók ezzel az alapszakkal illetve azt se tudom h. kb milyen fizetésre számíthatok, de legszívesebben talán ezt az alapszakot választanám, ez áll hozzám a legközelebb. JAAJ Melyiket válasszam??? :D Ha valaki tudna válaszolni, NAGYON megköszönném. ;) (18/f)
2011. jan. 14. 18:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

BCE - Gazdaságelemzés: Az igaz hogy a Corvinusszal szemben nekem is vannak fenntartásaim, de ez a szak nem ezek közé tartozik. Közgazdasági képzések között ez az egyik legnehezebb, régen amúgy ezt a szakot gazdasági matematikusnak nevezték, szóval ebből adódóan szinte tiszta matek az egész, és ahogy hallom itt inkább a makroökonómián /nem tudom közgázos suliba jártál-e és hogy tudod-e mit jelent ez a szó/ az amin a matek mellett még komoly hangsúly van. Szerintem a három közül messze ez a legszárazabb szak illetve a legelméletibb is. Hogy ezzel elhelyezkedni hogyan, miként lehet azzal én sem vagyok teljesen tisztában, de úgy tudom hogy bizonyos bankok alkalmaznak úgynevezett "kvantitív elemzőt/elemzőket" (a köznyelvben csak kvantként említik) ahová szerintem ilyesmi végzettségűeket keresnek. Azt tudom biztosan hogy Magyarországon a Morgan Stanleynél van ilyen "kvant"-os dolog, más banknál nem tudom alkalmaznak-e ilyeneket itthon szóval fel kell készülni rá hogy külföldön is lehet a meló. Fizetés miatt sem kell aggódni szerintem.


Gazdálkodási és menedzsment: Ez a legáltalánosabb gazdasági szak. Általában különféle multiknál lehet vele elhelyezkedni középvezetőként stb. Itt a matek egy kis integrálásban, deriválásban ki is merül szóval nehézségileg mérföldekkel könnyebb mint a gazdelemzés.

Persze a szakirányon itt is sok függ.


Pénzügy és számvitel szerintem valahol a kettő között helyezkedik el. Gazdelemzés, Alkalmazott közgazdaságtan szak után talán ez a legnehezebb gazdasági szak. Az anyag itt is elég száraz de én szeretem. Elhelyezkedés szempontjából talán ez a legbiztosabb.


Ha megy a matek akkor mindenképp gazdaságelemzést válaszd szerinte. Második helyre pénzügy aztán gm. Iskolákban csak a BCE és a BGF-ben gondolkodj.


Ha bármi kérdésed van még akkor írj!:D


F/19

2011. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%

Gazdaságelemzésre járok. Most vagyok első éves, és tegnap volt az utolsó vizsgám az első félévben.

Az előző nagyon jó kis leírást adott a dolgokról. Annyit, hogy a mikroökonómián van a nagyobb hangsúly és azt tanuljuk 2 félévben. Hogy mi a mikro és a makro között a különbség? legyen google a barátod. :-P


És igen, nagyon elvont. Nekem főleg az első négy hétben voltak problémáim, mert azt se tudtam, hogy mi van. De bele lehet rázódni csak nem szabad feladni, ahogy azt páran tették sajnos már év közben is.


Amennyiben nem csak 3 évre tervezed a pályafutásodat az egyetemen/fősulin, hanem mesterképzésre is szeretnél menni, akkor ez egy jó hely lehet számodra abból a szempontból, hogy kb nincs olyan gazdasági mesterképzés amire ez nem adná meg a megfelelő alapokat. Talán a számvitel a kivétel. De abból is kapni fogunk 1-2 félévet. (Én valszeg épp ezért fogom felvenni a pénzügy számvitelt, mert ott lehet 4 félévig hallgatni. aztán leadom)


Amennyiben viszont csak alapképzést szeretnéd, akkor én inkább a pénzügyet javasolnám. Mert sztem a gazdaságelemzés BSc azokra a területekre ahová sok matek kell még nem elég. Nyilván ezért vannak mesterképzések.


Kérdés: mennyire vagy jó matekból, és még mire vagy kíváncsi?


Én a psz-t ha tehetném a BCE-n kezdeném el, IMP-pel (intenzív módszertani program). AZ IMP esek ugyanazt a mikrot tanulják mint mi. Senki más az egyetem...


BGF-fel alapvetően az lesz a baj, hogy a diákokkal való bánásmód az eléggé... hmm.. nem pozitív.

2011. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Szia Kedves Első :D Nagyon köszönöm a válaszodat! :D Szeretem a matekot és értem is ( faktra járok erős 5-ös vagyok és emelt szintű érettségit fogok tenni belőle), de gondolom így is eleget szenvednék vele a gazdelemzésen :D Amúgy nekem valahogy nem derült ki egyértelműen h. te miért a gazdelemzésre mennél(pusztán a corvinuszos diploma miatt vagy mert többet lehet keresni ezzel a szakkal?). :D Ha kicsit kifejtenéd nekem konkrétabban nagyon örülnék.
2011. jan. 14. 19:55
 4/29 A kérdező kommentje:
Szia Kedves második! A Te válaszodat is nagyon megköszönöm. Nem gondoltam volna h. ilyen hamar kapok válaszokat... :) Azt szeretném még megkérdezni hogy te milyennek ítéled a Corvinuszos légkört? Milyenek a tanárok? Hogy értékeled ezt az alapszakot, mennyire nyerte el a tetszésedet? Mennyire nehéz bentmaradni az egyetemen? Ajánlod-e nekem? Amúgy szeretnék mesterképzést is szeretnék. Hallottam h. a BGF-en nagyon szivatnak a tanárok de, örülnék ha te is elmesélnéd amit tudsz erről. Köszönöm a segítségedet!
2011. jan. 14. 20:07
 5/29 anonim ***** válasza:

Első vagyok! :)


"Amúgy nekem valahogy nem derült ki egyértelműen h. te miért a gazdelemzésre mennél(pusztán a corvinuszos diploma miatt vagy mert többet lehet keresni ezzel a szakkal?). :D Ha kicsit kifejtenéd nekem konkrétabban nagyon örülnék."


Én nem azt írtam hogy én mire mennék, hanem neked javasoltam egy sorrendet. Az írásodból is látszott hogy ez érdekel és hogy erre a szakra vagy a leginkább kíváncsi. Így meg hogy utólag írtad is, hogy faszán megy a matek, már semmi kétségem sincs is a sorrendem felől. Nekem ez sajnos túl sok matek lenne illetve ennyire nem szeretnék belemerülni a közgazdaságtanba mint ők. :)

2011. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Ha ennyire megy a matek, akkor nyugodtan gyere. Mikrora kell majd odafigyelni, mert meglepő módon abból buknak a legtöbben. van analízis és algebra, így külön külön. Az elején tényleg mindkettő ilyen őrjítő, mert nem ahhoz vagy szokva középsuliban. Szal ez matematika lesz, és nem számtan. Főleg az elején. És eléggé elvont.

Mennyire bukunk ki? Aki értelmes, és nem lusta, az bent marad. Ezt a legkomolyabban mondom neked.

Algebrából meg analízisből is van szóbeli vizsga, ahol gyakorlatilag eldől a jegy. Tehát így a tanárok szívatásától is függ. DE! Nem szívatnak durván, és nem vágnak ki egyessel. Jó, kérdeznek olyanokat néha, h wtf? De tényleg nem kell parázni ezektől. Csak tanulni kell.

Milyen a légkör? Sztem jó. Van a BCE-n az ÖCSI, aki az elején több közös bulit is szervez, így van ideje az embereknek összeszokni.

Sztem a tanárok korrektek nagyon. Néha van érdekes húzásuk, de kiknek nincs? És tényleg nem arra mennek, hogy minél többen elvérezzenek...

2011. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne. Nem tudom hogy te így első évesen mennyit tudsz erről de milyennek látod az elhelyezkedési esélyeidet ezzel a szakkal? Olvastam hogy a gazdasági elemzők elég keresettek és elég jól is keresnek. Ez szerinted mennyire igaz? Előre is köszi. :)
2011. jan. 16. 20:33
 8/29 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy milyen szakirányok vannak?
2011. jan. 17. 15:24
 9/29 anonim ***** válasza:

Nincsenek szakirányok. Az első 3 év gyakorlatilag mindenkinek ugyanaz. Nyilván a választható tárgyakban eltérhet, de az kb semennyire nem számít.


Mennyire jók az elhelyezkedési lehetőségek? Én is azt hallom, hogy így meg úgy nagyon jó, de csak hallom. Még nem láttam.

Abból kiindulva, hogy kevesen végzünk, és nehéz is a szak, nyilván arra lehet következtetni, hogy ezt értékelik a munkáltatók, de nem akarok hazudni, így nem írom azt, hogy már most 100 állásajánlatom van.

2011. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Most jut eszembe. Most pénteken 21-én lesz itt a BCE-KTK-n (közgazdaságtudományi kar) nyíltnap. Sztem a gazdelemzőt is bemutatják majd. Meg lesz Educatio kiállítás Bp-n. Arra feltétlen menj, és érdeklődj!
2011. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!