Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egyetemista/főisko...

Hogy néz ki egyetemista/főiskolásként egy napod?

Figyelt kérdés

Hogy telik egy napod?

Milyen időnközönként kell járni az egyetemre / fősulira? Hány órát tanulsz egy nap?


2011. jan. 7. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
16/L
2011. jan. 7. 22:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában naponta be kell járni, attól is függ, milyen óráid vannak, pl. gyakorlat v előadás, van-e katalógus v nincs, hogy tudod felvenni az óráid. Van hogy reggel 8tól este 7ig benn voltam, volt hogy fél12től 2ig voltam csak benn és volt egy 'hiányozhatós' napom, mik csak előadások voltak, katalógus nélkül. Naponta 2-3 órát biztosan tanulok.
2011. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Felkelek 6-kor, elintézem a reggeli kis dolgaimat (fogmosás, mosdás, tusolás, öltözés...stb), 9-re megyek az egyetemre, végigszenvedek egy pár órát, ha két előadás között csak 1-2 óra van (általában mindig ez a helyzet) akkor nem megyek haza, mert felesleges lenne (ugyanis 1.5 óra az út), addig elmegyek a városba szétnézni vagy a könyvtárba, esetleg találkozok a barátaimal, majd visszamegyek az egyetemre, ismét végigszenvedek még egy előadást...ez megy este 8-ig akkor hazaesek, megfürdök, és alszok, és ez így megy minden nap...

Néha mindez kiegészül azzal, hogy rohangálok a Tanulmányi osztályra mint egy mérgezett egér ügyeket intézni.

2011. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Köszönöm!..ez most azért nyugtató volt..mert én gimis vagyok.. van, hogy napi 8 órát tanulok..4.7-8-as átlaggal...azt hittem ez egyetemen lesz vagy 15 óra is.


2. válaszolónak is köszönöm!

2011. jan. 7. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:

"van, hogy napi 8 órát tanulok..4.7-8-as átlaggal..."


Napi 8 órát? Azt hogy bírod? Milyen szadista suliba jársz te?


Egyetemen lehet, hogy kevesebb órád lesz, de a tananyag mennyisége sokszorosa a gimis anyagnak...szóval ha már most napi 8 órát tanulsz, akkor az egyetemmel eléggé meg fogsz küzdeni.


Nekem változó, hogy hogyan néz ki egy nap.

Év elején általában reggel fél 7-kor kelek, 8-ra elmegyek suliba, délután hazamegyek. Otthon elvagyok, gépezgetek, esetleg elmegyek ideoda barátnővel, tv-zek stb. Néha egy-egy buli is belefér.


Számonkérések előtt van, hogy órára sem járok be, hanem reggel 8-kor felkelek, és tanulok délutánig-estig.


Vizsgaidőszakban meg tanulok nagyrészt, meg estefelé néha elmegyek bnőkkel vmerre, hogy ne kattanjak be:D

2011. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A 8 órát hétvégére értettem:) vasárnap.:D amúgy hétköznap 5 kürül.
2011. jan. 7. 23:10
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

5.30: Republic - Jó reggelt kívánok! - ébreszt a telefon.

5.35: Kimászok az ágyból, konyhába le, kávé. Ha cigiznék akkor cigi is. De nem dohányzok =). Közben Bumerángot hallgatok.

5.45: Fürdőszoba. Észreveszem, hogy szőrös az arcom, viszont idő már nincs megborotválkozni, így megjegyzem, hogy holnap korábban kelek. Megmosom az arcomat, fogamat.

5.55: Szobába vissza, felöltözök

6.00: Konyhába le, megcsinálom a túlélő csomagomat. Utána hallgatom tovább a Bumerángot, újságot olvasok (Nap szépe, Garfield, vicc).

6.14: Indulás a buszhoz. bő egy évtizedes rutin (középiskola 4 éve + 2 szakképző évfolyam + 3 egyetemi év eddig) percre pontosan kiszámolva, hogy véletlenül se kelljen várnom a buszra.

6.18: a 6.20-as busz hamarabb állt be a megállóba. Fuss Forrest! mozgalom =).

7.00: Miskolc, Búza tér, buszpályaudvar. Megpróbálnak a csövesek lehúzni 50 forinttal.

7.10: Csoporttársak bevárása. Másik csöves próbál meg behúzni 100 forinttal.

7.20: Jön a 22-es Egyetemváros járatú MVK busz. Megint Ikarus, a Neoplan úgy néz ki megint későn kelt.

7.37: Egyetemváros.

7.50: Óra előtt kimegyek cigizni a dohányosokkal. Ők cigiznek én meg elszívok egy kaját.

8.00: Kezdőőőőőődik!


Aztán itt végig mennek az órák, ha van lyukas óránk, akkor megyünk Lidl-be jégkrémért, energiaitalért, vagy felpróbálom megint a gumicsizmát :D. Van, hogy lyukas órában leülünk valahol az egyetemen és beszélgetünk.


17.00: Mondjuk azt, hogy eddig tartott a nap. Irány a buszmegálló.

17.05: Jön a 22-es Centrum járatú MVK-s busz.

17.22: Centrum, irány a Búza tér. Többieknek sírok, hogy várjanak velem, mert nekem csak 18.30-kor megy busz. Ők kegyetlenek és haza mennek 17.30-kor. =)

17.30: Ismerős keresése, majd találása, beülés a Paprika nevű sörözőbe =).

18.30: Indulás hazafelé. Cekkeres anyóka roham, kilencedikesek táskát hátukon hazáig hordó gyerek már nincsenek, viszont pálinkától ittas jómunkásemberek annál több.

19.15: Kis szobámba toppannék, fejem a falnak koppannék...

19.30: Vacsora

19.45: Zuhany

20.00: Betelepszek a gép elé (napiszar, facebook, msn, youtube, stb), vagy tv elé (Disvovery, Spektrum, National Geographic)

23.00: Menni kellene aludni.

23.30: Menni kellene aludni.

0.00: Zzzzzzz


Vivat Miskolc!

2011. jan. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam elég random volt hogy melyik nap milyen.

Valamikor csak délután volt órám, valamikor meg egész nap, este fél hétig.

Tanulás eleinte napi fél óra, a félév vége felé meg szinte mindig.

Amikor nem tanultam, akkor általában számítógép, séta, városnézés, esetleg a híradót a TV-ben megnéztem.

Néha buli, bár az nem volt az erősségem.

2011. jan. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Attól függ, többnyire összesűrítem 2 napba az óráimat, olyankor reggel 10-től este 8-ig órám van. Előadásokra nem járok be, mert minek...


A többi napon alszom délután 2-ig, utána lemegyek edzeni, intézem a vállalkozás dolgait, ilyesmi.

2011. jan. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de ha neked a gimihez is napi 8 órát kell tanulnod, akkor egyetemen nagy bajba leszel majd. már ha valami normális szakra mész. én gimibe egy egész félév alatt tanultam szerintem 8 órát.


matek szakos vagyok (első félév):

hétfő 3 óra (abból 1re járok be)

kedd 5 óra (3ra mindig, néha a 4re is bemegyek)

szerda 4 óra (ezeken ott szoktam lenni)

minden óra 90 perces.

csütörtök meg péntek ivás, buli.

szombat vasárnap kicsit át szoktam futni a matekszakos tárgyakat, hogy mit is tanultunk a héten, ha van valami házi, akkor azokat megírom. ez MAXIMUM 2 órát vesz igénybe. és ennyi. ZH-kra természetesen tanulok, de a legdurvább geometria ZH-ra is bőven elég volt 3-4 óra. vizsgaidőszakban elméletekre kicsit azért több kell, de csak a 3 fontos tárgyamból. már csak két vizsgám van hátra és eddig 3.8as az átlagom. (matek szakon ez elég jónak számít).

2011. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!