Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzés munka mellett?

Mesterképzés munka mellett?

Figyelt kérdés
Decemberben végeztem az egyetemen és februárban már el is kezdtem a mesterképzést levelezőn. Olyan képzésre mentem ami másik karon van mint az én alapszakom, így elég sok tárgyat is pótolnom kell majd. Az órákra rendszeresen járok, mivel eddig nem igazán volt fix munkahelyem így mindig meg tudtam oldani. Most pedig sikerült komoly helyet találni és hamarosan, pont a vizsgaidőszakban már dolgozni fogok. Eddig egy vizsgám volt, amire ráadásul rengeteg időm volt felkészülni és mégis hármas lett. Csalódott voltam nagyon, mert sokat készültem és nagyon maximalista is vagyok. Korábbi szakomon rendszeresen kaptam tanulmányi ösztöndíjat, minden jegyem 4-5 volt általában. Jó tanuló voltam világ életemben és számomra a hármas már nem egy jó jegy sajnos. Nagyon félek, hogyha elkezdek dolgozni még kevesebb időm lesz tanulni és az egyetemi dolgaimra fókuszálni. Sajnos ez a szak alapvetően nem is áll olyan közel hozzám mint a másik, így nem lehet azt mondani, hogy kisujjból kirázom. Viszont nem szeretnék kettesekkel sem végezni, mivel a diploma eredményébe is beleszámít a tanulmányi átlag. Aki mesterképzés mellett dolgozik hogy oldja meg a készülést a vizsgákra? Szeretnék kevésbé rástresszelni erre, de nem igazán megy. Bármilyen tippet, tanácsot elfogadok 😇

máj. 8. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

"Sajnos ez a szak alapvetően nem is áll olyan közel hozzám mint a másik"

Itt a hiba! Ha nem érdekel, miért tanulod?

Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy főállású munkát nem lehet összeegyeztetni az egyetemi tanulmányokkal. Csak a félállást=heti 20óra. Pont az időhiány miatt. Meg nekem egy csomó beadandó hf, és labor, jegyzőkönyv, stb. is volt msc alatt

máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én főállásban dolgozom, ráadásul egy elég "menő" helyen, plusz a családi hátterem miatt elég sok extra "munkám" van.

Ehhez a főállású munkámhoz, szakmámhoz választottam egy hozzá passzoló extra mestert, hogy megtoljam a CV-m.


Én úgy döntöttem, hogy inkább kettesekkel végigcsúszom. Azokat a tárgyakat, amiket használok a munkámban, kisujjból kirázom, illetve jól is sikerülnek (volt egy vizsgám ahol 100 valahány vizsgázóból a legmagasabb pontszámú vizsgát írtam), viszont amiről tudom, hogy az életemben nem lesz rá szükség, nem törekszem a maximumra.


Kutyát nem érdekli az átlag, pedig elég jó helyekre interjúztam már.


Ennek a rossz átlagnak meglehet a böjtje, ha majd pár év múlva akarok egy MBA-t, szívózhatnak, de akkor meg max olyan helyet keresek, ahol nem szívóznak ezzel, ma írok egy jobb GMAT tesztet.


Hogy milyen tippet tudok adni?

-Szeresd amit tanulsz. Ez most a hobbid, élvezd, örülj hogy elolvashatod azt a jegyzetet

-Esténként megvan a programod

-Vedd komolyan magad mindenben

-Hozz áldozatokat

-Adj magadra. Néha a kiégés határán leszel a munkamennyiség miatt, ezért erősnek kell lenned fizikailag, mentálisan is. Sportolj, egyél egészségesen, aludj, ne igyál sokat.

-Azért dolgozol, mert a munkaidőd az egyetlen dolog, amit el tudsz adni. Cserébe növeld a hatékonyságod, automatizálj, gyorsíts. Nem olcsó, de én emiatt a mester miatt kocsival jártam munkába tömegközlekedés helyett, mert ez vizsgaidőszakban 1-1.5 óra plusz szabadidőt jelent. Robotporszívó, elindítod, közben tudsz más házimunkát csinálni, nyertél heti 1-2 órát. Rengeteg ilyen apróság van, és összeadódik.

máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Az hogy nem áll hozzám olyan közel, mint a szak az alapképzésen, az számomra nem azt jelenti, hogy nem is érdekel. Azért választottam ezt, mert az általam elvégzett alapképzésre épülő/ elvégezhető mesterek közül ez érdekelt a leginkább. Egy mesterképzést pedig szerettem volna elvégezni mindenképpen, mert szerintem hasznos bővíteni a megszeretett ismereteket. Mégis mint említettem, másik karról érkeztem ide, így nyilván eddig nem ez a vonal volt a tanulmányaim középpontjában, számomra ebben rejlik főként a nehézsége… és igen valójában a másik szak sokkal sokkal közelebb állt hozzám, de természetesen ugyanolyan mesterképzés nem lesz. Egyébként sajnos nekem is rengeteg beadandóm van jelenleg is és félek, hogy nem lesz egyszerű mindez, ahogyan írtad is.

Második: Köszönöm a bíztatást és a tanácsokat, igyekszem őket megfogadni. Illetve köszönöm, hogy leírtad a saját tapasztalatodat/ helyzetedet, adott egy kis bíztatást a jövőre nézve számomra, hogy nem lehetetlen! 😇

máj. 8. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!