Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matekból ma érettségizők:...

Matekból ma érettségizők: hogy sikerült ma a matek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, összességében mi a véleményetek, hogy láttátok a mai érettségit, hogy ment, mennyire paráztatok be alatta.

Mik azok a feladatok, amik mentek, mik nem?

Milyen eredményt vártok? Esetleg benne van a pakliban, hogy nem lesz meg a 25%? Ha igen, akkor hogyan tovább?


Szeretettel várom kommentjeiteket vagy ha úgy érzitek, akkor privieiteket!



máj. 7. 12:35
A kérdező szavazást indított:
Végig nyugodt voltam és szerintem megan a ötös (80%)
Az elején leblokkoltam/bepánikoltam, de úrrá lettem rajta és simán meglesz az ötös (80%)
Alapvetően nyugodt voltam és szerintem stabilan hoztam egy jó eredményt; négyes (min 60%)
Alapvetően nyugodt voltam és szerintem közepes, azaz hármas lesz (40-59%)
Az elején leblokkoltam/bepánikoltam, de túlléptem rajta, és azért egy hármas/négyes meglesz (40-79%)
Nam vártam jó eredményt, de nyugodt voltam, szerintem meglesz (25-39%)
Hiába tudtam, nagyon leblokkoltam/bepánikoltam; de a 2-es meglesz (25-39%), pedig jobban megy
Nagyon leblokkoltam/bepánikoltam, s túlléptem rajta, s talán hozom a 2est, ahogy a 4 év folyamán is
Esélytelenek nyugalmával megyek, nagyon nem megy a matek, csak a 12 pont legyen meg
Teljesen leblokkoltam, semmi nem ment, csak remélem, hogy legalább a 12 pont meglesz, hogy mehessek szóbelizni
17 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nevetségesen egyszerű volt, amikor elolvastam a feladatokat egy gondolat fogalmazódott meg bennem, hogy emiatt pazaroltam az időmet matematika fakultációra? Megbántam, hogy faktra jártam, mert egy ilyen feladatsort egy 5. osztályos meg tud csinálni, úgyhogy személyes sértésnek érzem hogy 12 évnyi matek tanulás után egy ilyen bohóckodással zárják a számonkérést. Abban reménykedek, hogy az egyetemen nagyobb kihívást fog okozni a matek, mert ez a mai feladatsor a vicc kategóriát súrolja, rossz esetben 97%, jó esetben meg van a 100%.
máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadó; közép szintet mondod?
máj. 7. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
#1, igen, emiatt pazaroltad, a fakultáció egyébként sem középszintre készít fel...
máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Érdeklődés miatt kérdem; ha faktos voltál matekból, miért a közép szintet választottad? Ha ennyire ment a matek, hogyhogy nem emelteztél?

Felteszem, más irányba indulnál...

máj. 7. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Meglepően könnyűnek éreztem, egy ideig gyanús is volt, de a nem hivatalos megoldásokat nézve mégis csak jól csináltam valamit, minden megoldás kijött, maximum részpontokat fogok veszíteni. Büszke vagyok magamra, igaz, inkább szerencsén múlt hogy ez egy viszonylag jó év volt a mateknak :) Szorítok mindenkinek!!
máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 IgaziÚriember ***** válasza:
50%
Nekem a lányom érettségizett idén azt mondta hogy olyan egyszerű volt a matek emelt hogy már már megalázó kategória inkább meg se irta volna mert nem volt benne semmi kihívás nekem kellett vigasztalnom őt hogy ne aggódj apádra szakadtál azért tűnt egyszerűnek.
máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat; igen hasznosak!

Továbbra is várok kommenteket/üzeneteket akár itt, akár provátban, ha úgy érzitek, van olyan, amit nem írnátok le "nyíltan".


Eddig 7-ből 5 jól sikerült érettségi az állás, és remélem, azok, akik számára necces, hogy sikerült-e, meg tudják ugrani a szóbelit.


Azon válaszadó, aki pedig mondta, totál leblokkolt és így örül, ha meglesz a 12 pont; alapvetően milyen várakozásokkal, tudással mentél az érettségire?


Mit mondtak nektek, mikor derülnek ki az eredmények?

máj. 7. 14:47
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Hát bocsesz, ha most elrontom mindenki napját. Régebben az OKTV döntősöknek semmilyen matek érettségit nem kellett írnia, megkapták a 100%-t. Amit még emelt matekon is kérnek az masszívan ókori matematika, annak is elenyésző része.

Egy specmatos OKTV döntő semmilyen szinten nem említhető meg egy lapon az emelt matek érettségivel.

máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Én 80%ot írtam, igaz, 2023-ban.


Első válaszadó hazudik, látszódik írásában, hogy troll, valószínűleg gyárban robotol, és a halott anyjával él szexuális életet.

máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Matektanárként válaszolok a középszintű matekról.

Az első 12 feladat többségét a nyolcadikosok is meg tudják oldani.

A második rész utolsó két példája volt egy picit elgondolkodtató.

Összességében ez egy nagyon könnyű érettségi feladatsor volt. Aki ezen matekérettségin bukik azzal nagy baj van.

máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!