Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterszak átjelentkezés a...

Mesterszak átjelentkezés a megkezdése előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Abban a helyzetben vagyok, hogy a mesteres jelentkezésemet csak vidéki egyetemre adtam be, viszont egyéb okok miatt úgy alakult, hogy jobb lenne, ha Budapesten tudnám elkezdeni (ELTE-BTK-ra gondoltam pl). Ez lehetséges lenne, van valaki, aki már jelentkezett át megkezdés előtt? Vagy mindenképp kell befejezett félévemnek lennie?

Továbbá, kollégiumot valószínű, hogy nem kapok ha átjelentkezem (akár kezdés előtt, akár egy félév után), igaz?

Nagyon köszönöm a segítséget!


máj. 5. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is kell hozzá az első félév (valószínűleg kell), csak a beiratkozás után lehetséges átjelentkezni, szóval utolsó utáni pillanatban. Az első félév szerintem fixen elúszott mindenképpen.


[link]


Nem tudom, hogy 2019 óta érdemben változtattak-e bármit. Írj a TO-nak.

máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Átjelentkezni csak akkor tudsz, ha van jogviszonyod egyetemen. Elte btk-nak feltételek:

1 lezárt félév

15 telj.kredit,

4,01 súlyozott tan. átlag

a felvételi pontszámai a felvétel évében az elte-re is elegendő lettek volna.

máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!!
máj. 5. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!