Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fiamat brutálisan megalázta a...

Fiamat brutálisan megalázta a tanár tegnap mert roma származású. Helyén van ez?

Figyelt kérdés

Egy 48 éves apuka írja ki ezt a kérdést.

A fiammal rendszeresen átszoktuk beszélni, hogy mi volt a suliban. Én nem vagyok roma, az anyja viszont igen. Szegény körülmények között élünk, hiszen az anyja nem dolgozik, én rokkant vagyok, 2013-ban egy munkahelyi baleset következtében belgyógyászati problémák miatt, csak 4 órás munkát tudok vállalni. Biztonsági őr vagyok, 128 ezer forintot tudok összeszedni egy hónap alatt, emelett 50000 Ft családi pótlék jár a 4 gyermekre.

A fiam 17 éves, 10. osztályba jár. A sulijáról konkrétumot nem igen akarok elárulni, csak annyit, hogy Miskolcon tanul, és Putnokról jár be. Többször megkapta osztálytársaitól a jelzőt, hogy purdás, szegény, roma stb., ezt tűrte a fiam, és mi is.

Az osztályfőnöke többször bántotta verbálisan, míg másokkal kedves stb.

Tegnap a fiam nem csinálta meg a házit, a tanár erre egyest akart beírni neki, a fiam figyelmeztette, hogy eddig senkinek nem adott házi hiányra egyest, a tanár elkezdte romázni, annyira hogy szájára vette azt is, hogy anyukádnak 4 gyerek szüléséhez volt esze, de munkához nem, valamint felróta azt is, hogy védelembe vannak véve a testvérei, aztán engem is a szájára vett, hogy csak én járok be fogadóórákra, amíg az anyuka nem. Sajnos gyermekvédelmi eljárás történt, aminek okáról nem akarok nyilatkozni.

A legnagyobb probléma az, hogy ezt még hallotta 20 gyerek, abból 8 Messengeren ráírt a fiamra, hogy támogatják, és sajnálják, míg többen nevettek a tanár "beszéde" alatt.

Bizonyíték van, szemtanúk vannak, rendőrség elé szeretném vinni az ügyet. A fiam nagyon rosszul van lelkileg, és ez becsületsértés..



ápr. 6. 03:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván nincs helyén.

Egyrészt senkinek semmi köze hozzá, hogy hogyan éltek, egyedül a gyámümgyre/családsegítőre tartozik.

Másrészt megalázni másokat SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nincs joga senkinek.


Most nem akarom nagyon kivesézni a helyzetet, mert élek a vélelemmel, hogy minden úgy történt, ahogy leírtad, de például lehet, hogy a fiad azért kapott 1-est házifeladat-hiányra, mert nem ez volt az első eset, hogy nem volt neki kész. Aztán, hogy igazságos-e, vagy sem, hogy annak ellenére kapott, hogy más nem, mindenki eldöntheti magának. A tanár úgy értékel, ahogy kb. akar, még akkor is, ha nem következetes a döntése.


Ha van bizonyítékotok (kép-/hangfelvétel), akkor büntetőjogi felelősségetek tudatában lehet lépéseket tenni. A rendőrségi feljelentést nem ajánlom, mert nem valószínű, hogy a rágalmazás/becsületsértés tényállása megállna (elvégre valós dolgokat mondott a tanár), hanem egyszerűbb lenne a tanárral beszélni, ha az nem sikerül, akkor az igazgatóval, ha az sem, akkor az intézményfenntartóval, utóbbi belső vizsgálatot rendelhet el, aminek -attól függően, hogy mennyire hajlamosak a sajátjukat megvédeni- lehet kétséges a kimenetele. Emiatt ezt a lehetőséget sem annyira ajánlom.


Amiben látok potenciált, az a médiához fordulás; csinálnak az esetről egy riportot, ami alapján már kénytelen lesz az intézményfenntartó normálisan kivizsgálni az esetet. De ebben az esetben is az lehet a legnagyobb eredmény, hogy a tanárt kirúgják. A fiad viszont ott marad az iskolában, és hát ő lesz a "hibás" a tanár kirúgatása miatt. Ha pedig nem rúgják ki, csak kap a tanár egy fegyelmit, akkor minden ugyanúgy marad, mint most. És akkor még az is ott van, hogy a tanár perelhet titeket a felvételek nyilvánosságra hozatala miatt, és ha neki adnak igazat, akkor súlyos pénzeket kell majd kártérítésként fizetnetek (a perköltségről nem is beszélve).


Összességében, sajnos, a fiad hosszú távon csak rosszul fog járni, ha bolygatjátok az ügyet.


Én azt gondolom, hogy az ilyen jellegű problémákat egyedül egy iskolaváltás tudná megoldani (de persze semmi nem garantálja, hogy ott ugyanezek ne történnének meg). Ha ezt nem tudjátok megtenni, akkor valahogy a maradék 2 évet -fogösszeszorítva ugyan, de- ki lehet bírni. Mindenesetre nagyon sajnálom a dolgot, és kitartást kívánok a későbbiekre!

ápr. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Származás nem jellent felsőbbrendűséget részetekről sem!

Táblán az áll Magyarország!

Mindenki kap megrovást, származástól függetlenül attól hogy milyen ha nem teljesít és nem a szabályok szerint él, ebből csak ti generáltok problémát.

Nem értem miért kellen valakivel másként bánni mert ő cigány, arab, zsidó , török?

Magyarország szabályait írott részét el kell fogadni és kész.

ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Most nem tavaszi szünet van április 8-ig? Akkor hol alázta meg?
ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem úgy Írod ki egy fehér tanár megalázta az én kisfiamat?
ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen a megalázás nem helyénvaló. Persze azért meghallgatnám a tánár sztoriját is.


Javaslom, hogy menj be az iskola igazgatójához és mondd el az esetet. Aztán meghallgatják a tanukat is.

ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

Véletlenül elküldtem.

Miután meghallgatják a tanukat akkor döntenek. Vagy a tanárt büntetik meg fajgyűlölet miatt, vagy titeket rágalmazás miatt. Így ismeretlenként véleményem mindkét verziónak ugyanannyi az esélye.

ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Milyen faj gyűlölet miatt?

6-os alany.

ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én először is a tanárral beszélnék,biztos az és úgy hangzott-e el, amit a fiad mondott. Lehet, én vagyok túl naiv, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy hiányzó házi miatt cigányozni kezd egy tanár. Nem lehet, hogy nem megfelelő stílusban mondott valamit a gyerek, és arra reagálva hozta fel a családi hátteret?
ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam egy fincsi kis privát üzenetet a kérdés felvetőjétől hát apáim ami abban van?!

És még a magyar a bűnös?!

ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Engem is érdekelne, hogy tavaszi szünet alatt, hogy történt ez a megalázás. Csak a fiad kedvéért bementek az iskolába?
ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!