Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elbukok egy tárgyat egyetem...

Ha elbukok egy tárgyat egyetemen, majd következő félévben találok egy hibát a javítókulcsban, akkor visszamenőleg el lehet valahogy fogadtatni a pontokat?

Figyelt kérdés

Volt egy tárgyam tavaly ahol pár múlott a vizsga, sajnos elég nehéz volt (a korábbiakhoz képest), én se igazán tudtam készülni rá eléggé.


Viszont ahogy most készülök megint a vizsgára, töltögetem ki a régebbi feladatokat, találtam egy feladatot ahol hibás a javítókulcs, egy eredmény fel van szorozva 10000-val benne, viszont csak a képlet meg az eredmény van leírva benne, szóval ez tavaly nem tűnt fel.

Átszámoltam többször, megnéztem a más feladatokat, régi házikat, sehol se jön ki ilyen nagysárgendű szám, meg van is a feladatban egy szám ami a x*10^-4 alakban van, ami esélyes hogy a tanárnak lemaradt, szóval 99,99%ban biztos vagyok hogy nem jól számolták.


Most tudom négyes-ötös szinten a tárgyat, szóval úgyse mennék könyörögni a kettesért, viszont kíváncsi lettem, ilyenkor lehet kérni hogy javítsák visszamenőleg a jegyet?


dec. 17. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam soha ilyen helyzetben, de valószínűleg nem. Az egyetlen hasonló élményem az volt, amikor a tanár nem tudta helyesen használni a Neptunt, és a beírt elégtelent a Neptun felülírta "nem jelent meg"-re, én meg kaptam az üzit, hogy fizessek. Bementem a tanulmányi osztályra, és szerencsére be tudtam bizonyítani, hogy téves a NJM, ezért belenyúltak a már lezárt félévbe, és kijavították (ugyanabban a félévben későbbi dátummal volt sikeres vizsgám a tárgyból).


Vizsgajegyet nem hinném hogy javítanának, de egyébként is: ha ebben a félévben újra felvetted a tárgyat, a tavalyi jegyet úgyis felülírná az, amit ebben a vizsgaidőszakban szerzel, nem?

dec. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én se gondolnám hogy javítják visszamenőleg, bár ha mégis kijavítják akkor lehet meg lehetne indokolni hogy a tárgyat fel se vettem volna ha elsőre jól javítják, ezért töröljék vagy valami. Persze jobb megtanulni rendesen, meg nem bánom hogy foglalkoztam vele megint, meg hogy jobb lesz az átlagom, de azért elég bosszantó.
dec. 18. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Bosszantó, de engedd el. Tárgyfelvételt félév végén amúgy se törölnének.
dec. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt valószínűleg az adott egyetemen érvényes HKR szabályozza. De szerintem erre valami olyasmi vonatkozhat, hogy a vizsgát követő x napon belül fordulhatsz jogorvoslatért(=reklamálhatsz), utána már nem.
dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!