Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nke nemzetközi biztonság és...

Nke nemzetközi biztonság és védelempolitika elhelyezkedési lehetőségek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, gondolkodtam, hogy elvégezem a szakot, és azoktól szeretnék kérdezni, akik ismerik azt. Ha jó eredménnyel végzem el az alap és a mesterképzést, akkor szerintetek el tudok helyezkedni a honvédelmi minisztériumban, esetleg a honvédségnél, és ha igen, akkor milyen feladatkörökben? A szak leírásában ezt a kettőt nevezték meg elhelyezkedési lehetőségként. De ha ezeknél nem is, akkor hol máshol lehet ezekkel elhelyezkedni?

#elhelyezkedés #Nemzeti Közszolgálati Egyetem #NKE #Nemzetközi biztonság és védelempolitika szak #Nke nemzetközi biztonság és védelempolitika szak #Nke elhelyezkedési lehetőségek
2023. okt. 26. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel a kamu végzettséggel mehetsz a mcdonaldsba hasábot sütni vagy 3 műszakozni gyári betanított munkásként
2023. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kb pont ennyi helyen tudsz elhelyezkedni, meg még 1-2 másikon, mint a Migrációkutató intézet és társai. Fizetés közepesen rossz, különféle adminisztratív feladatokat kell majd végezned. Én azt javaslom, ha érdekel bármi más, ami piacképesebb, inkább azt válaszd (ezt nke exhallgatóként mondom).
2023. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

#2 Hát az ilyen mellék intézményekben mint a migrációkutató intézet nem hiszem hogy szívesen dolgoznék. Viszont szerinted tényleg nincs arra esély hogy a minisztériumban vagy a honvédségben kapjak munkát, még úgy sem, hogyha nagyon jó a tanulmányi eredményem? Csak kapcsolatokon keresztül jutnak be oda? A fizetésről gondoltam hogy nem magas, hiszen a közigazgatásban tudom, hogy mindenhol alacsony. Viszont én az nke-n tanulok államtudományi szakon, ahol jó esély van arra, hogy elhelyezkedjek, csak nem fogok sok fizetést kapni, de gondolkoztam rajta, hogy átiratkozok a biztonságpolitika szakra, mivel az engem sokkal jobban érdekel. Emellett elvileg a diplomantul hu adatbázis szerint a mesterszakot elvégzettek 80%a diplomás munkakörben dolgozik, de akkor gondolom, hogy ezeknek nagy része nem a minisztériumban vagy a honvédségben dolgozik. Szóval szerinted tényleg nagyon kicsi az esély arra hogy ott találjak munkát?

2023. okt. 26. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A biztonságpolitika még az államtudományinál is jóval haszontalanabb büfészak.

A legjobb megoldás, talán az, ha kreditpótlással elmész valami közgáz mesterre. Én és sok más volt NKE-s alapszakos társam is így tettünk. Mondjuk ahogy nézem, azóta sok gazdasági tárgyat kivettek a tantervből, szóval lehet hogy már nem lesz olyan egyszerű az a kreditpótlás..

2023. nov. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!