Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tudni az Adventum...

Mit lehet tudni az Adventum iskoláról?

Figyelt kérdés

Fő kérdéseim:

1. Fizetős-e a suli?

2. Át lehet-e jelentkezni hatosztályos gimiből? Ha lehet, akkor baj-e, hogy olyan nyelvet tanultam, ami az Adventumnál nincs (tehát bejönne egy totálisan új nyelv)?

3. Milyenek a tanárok?

4. Milyen a közösség?

5. Megéri-e odamenni?


Bármilyen véleményt, információt megköszönök!



2023. júl. 25. 11:33
 1/1 csutora73 ***** válasza:

Szia!


Gyerekem jrt az Adventum elődjébe (ami nem volt jogelőd, de ez a suli annak nymán alakult meg), ahol ugyanaz volt az igazgató és a tanárok egy része és szerette.

1. Igen, fizetős az iskola, de nem annyira nagyon drága volt akkor, évi 600.000 Ft volt.

2. Ez az iskola már nem 6 osztályos, tehát 5. és 7. osztály nincsen. Emiatt max. úgy tudsz átjelentkezni, ha leteszed a különbözeti vizsgákat azokból a tané vekből, kérdezd meg, megmondja az igazgató asszony.

3. A tanárok jók, jó fejek, a matek nagyon gyenge, a nyelv nem nagyon erős, a töri-főci és a magyarból kell tanulni, a biosz-kémia pedig pont jó. Mivel kis létszámúak az osztályok és nagyon befogadóak, így jó a hangulat és nagyon családias a légkör. Tanulni azért kell. Mondjuk, hogy hogy fogsz tudni tovább tanulni onnan egyetemre, azt nem tudom, szeritem ahhoz vagy nagy szogalom, vagy plusz különtanár kell, de végülis csak 1 évig járt a gyerek oda, de kellett is neki matek különtanár, hogy bírja majd a felvételit, mert ott annyira lassan haladtak ő meg egy jó mazekos és halálra unta magát matekból.

5. A közüsség jó. Nem átlagos gyerekek is vannak és itt szerintem kisimulnak. A szélsséges magatartásúakat viszont itt sem engedik be, vagy kirakják, vagy valahogyan kezelik.

6. Ha célod egy érettségi és családias hangulat, kreatív órák, sok jó külön program, mint bringa- kenutúra, külföldi utazás, akkor bátran menj ide. Ha tovább szeretnél tanulni mondjuk reál vonalon, akkor viszont nem lesz elég ez, nyelvi vonalon lehet, hogy erős, mert vannak benne NYEK-es osztályok is.

2023. szept. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!